Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Nasıl yani? [Orhan Pamuk'un açıklamaları ]

asinanyavuz

Öne çıkan mesajlar

evet ulan, oh be

yıllardır söylüyoruz zaten bunu. ben ermenistan'la çizmedim ki sınırlarımı, adamlara karşı bir kusurum varsa bu sınırlar değişsin. kapı gibi uluslararası sözleşmeler var, kim ermenistan için yakar bunları?

ama bir sürü boru döşeyeceğiz o bölgeye, ermenistan'la aramız iyi olsa fena mı olur? hiç de fena olmaz. enayiler açlıktan rusya'ya verecek bişe bulamayınca mecbur kaldılar yapacaklar açılım.

enayi lafım, ermeni devletinin geçmiş siyaseti belirleyenler içindir. ermeni halkını tenzih ederim.
Sosyal ağlarda paylaş

Geçmesin abi. Adamlar sırf Soykırım saçmalığını savunuyorlar diye sorun yokki aramızda. 1993te Hocalı katliamıyla 1000lerce Azeriyi yaşlı kadın çocuk demeden katleden bir devletten, Azeri topraklarını işgal eden bir devletten bahsediyoruz.

Irkçı Taşnak Partisi en büyük desteğini üniversite gençlerinden alıyor Ermenistanda, &70e varan bir destekle üstelik. Hadi Biz yücegönüllülük gösterdik(!) suçumuzu kabul ettik(!), onlar sanki aynı iyi niyeti gösterecekler.

Sıınırın açılmasına , boru hattına karşıyım. Hatta gerekiyorsa, Gürcistanla anlaşılır, onlarda kapar sınırlarını.
Sosyal ağlarda paylaş

ortada kabul edilecek bir suç yok. ermenistan şu anda sınırlar açılsın diye bir taraflarını yırtıyor. anlamamış olabilirsin belki ama biz sınırları açmak için azerbaycanla sorunlarını hallet diye şart koşuyoruz.

allah aşkına işin aslını anlamadan, lütfen.

lan çok karizma cümle kurdum hep kurmak istediğim gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

:D

Zor o iş.
Bizimkiler Ahmaktır, En son Ramussen Roj TVyi kapatacak, Özür dileyecek, Türkiyeye Genel Sekretertlik verecek Diye NATO Genel Sekreterliğine onay verdiler ne oldu??

Adam Sekreter oldu, Bırak ROJ TVdir, Sekreterliktir, Özürdür, hepsinin üstüne yattı.

Bu Salaklar kabul ederler açarlar sınırları. Sonrada açtığımızla kalırız.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
Bu konuda bir sorum olacaktı. 1915'in Ermeni Başbakanın yazdığı bir kitap vardı, Türkiye'de yasaklanan hani. Kitabın yazarı başbakanın ta kendisi, yaptığımız kötülüklerden dolayı kendimizi asmalıyız diyordu. Bu kitabı içinizden okuyan var mı, Viktor falan? Varsa içeriğini merak ettim kitap bir ara elime geçti ama okuma fırsatı bulamadım da.
Sosyal ağlarda paylaş

o kitap ebooka koyabilecek çok az kişi var basımı yok ve yasaklı bir kitap çünkü. hazine gibi bir kitap diyebilirim. birde İstiklal Harbi Gazetesi var, elimde kopyası ve 5 aylık manşetleri içeriyor, her açtığımda tüylerim diken diken oluyor. scanner ile çekip pdf yapacaktım ama o boyutta scanner yok maalesef.
Sosyal ağlarda paylaş

pekaziz said:

Nerede yasak yahu?

http://www.idefix.com/kitap/tasnak-partisinin-yapacagi-bir-sey-yok-ovanes-kacaznuni/tanim.asp?sid=G8UZXKWKMP7P7FQ6LFOK

Bir de kitap değil bu. Kaçaznuni'nin Taşnak Partisi kongresinde okuduğu rapor.

Yasak olayını soracağım detaylı olarak.Birde kitabın kapağı tam böyle değildi, benim gördüğüm bayağı eskiydi çünkü. Basımı bitmiş falan. Okuyamadığım için fazla konuşamayacağım hakkında o yüzden sormak istedim.

Kitap veya değil, sonuçta bu Kaçaznuni tarafından yazılmış. Bugün Ermeni milleti kendi seçtiği başbakanının kendi sözlerini yalanlıyorsa hele hele 1915 yılında, bu işte bir iş vardır.

Link için sağ ol bu arada.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...