Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

YTL İnkilapmıdır Islahatmı?

bLackcha0s

Öne çıkan mesajlar

said:
Nukem_Verite, 11 Şubat 2005 22:36 tarihinde demiş ki:
ya bana çok mantıksız geliyo?
nooldu 6 sıfır atınca
annamıyorum valla

milyonlu söyleyince yabancılar küçümsüyordu
artık küçümseyemeyecekler
onun dışında bi değişiklik olmadı parada[signature][hline]saadetin teksoy reha muhtara demişki
-ya reha sen hiç kutupta namaz kıldın mı
reha
-acı var mı acı

Sosyal ağlarda paylaş

İkisi de değildir. Bu kadar köklü bir değişim değil. Sadece imaj.
Ha yönetim değişip, artık Lira yerine Amerikan Doları veya Türk Pesosu gibi apayrı bir paraya geçseydik ve üzerinde Atatürk yerine Kaddafinin resmi olsaydı, rakamlar da Arapça yazsaydı (uç örnek olsun diye uçtum), o zaman köklü bir değişim olurdu.
Duruma göre İnkilap mı ıslahat mı olduğu tartışılırdı.[signature][hline]Denizden Esen Lodosa İnan, Hayallerinin Aşkını Ciğerlerine İşlesin.
Tüm Metalciler bir gün Led Zeppelini tadacaktır.
Sosyal ağlarda paylaş

ya allah allah niye anlamıyorsunuz.

Size sadece kağıt üzerinde 0 atmak çok basit bir iş gelebilir.

Ama bunun için ekonominin güçlü olması lazım.
Ayrıca sıfır atmak bir devrim.Sıfırlar atıldıkça paraya olan ilgi artar paraya daha çok yatırım yapılır daha çok değeri atrar.
bunun birçok karışık işi var.

Ama bakın türk lirası değişti.

Yeni Türk Lirası oldu sonuçta para birimi değişiyor...[signature][hline]tuana...
Sosyal ağlarda paylaş

Valla en yakın ıslahat olabilir. İnkilap, köklü bir değişimdir. Eskiyi, bir devrimle, ya kabul ettirerek ya silah zoruyla değiştirip yerine yepyeni bir şey getirmektir. Ben de bunu anlatmaya çalışıyorum. YTL kesinlikle İnkilap değildir, öyle olduğunu iddia ediyorsan, inkilap derken kastettiğin şey yanlıştır.
Islahat, düzenleme demek, ıslah etmek. YTL en yakın ıslahat olabilir.
Ama dediğin kadar büyük etkisi yok, ayrıca gizli enflasyon gibi getirdiği etkiler tartışılır.[signature][hline]Denizden Esen Lodosa İnan, Hayallerinin Aşkını Ciğerlerine İşlesin.
Tüm Metalciler bir gün Led Zeppelini tadacaktır.
Sosyal ağlarda paylaş

0 atmak icin guclu bir ekonomiye gerek yok . basit bir matematik hesabi . esitligin iki yanini ayni rakama bolersen esitlik bozulmaz .

yapilan islem bundan ibaret ama duzelen bir ekonominin nisanesi olarak bence turkiyede onemli .

neydi o eski paralar oyle . artik bizimde sekilli bir paramiz var ^^[signature][hline]You must be silent in front of my famous presence .
Sosyal ağlarda paylaş

Bildiğim kadarıyla 2006 da YTL kalmayacak YTL nin adı TL ye dönüştürülüp eski TL ler ve eski YTL ler ( lol) kaldırılacak.
Avusturalya dolayına benzeyen naylondan yapılmış daha az yıpranan paralar piyasaya sürülecek.[signature][hline]Charles Rhadamantis

Nobody is perfect so I'm nobody.

Sosyal ağlarda paylaş

yahu kolaydı

ya bakın borsa
Başbakan attan düştüğü zaman
allak bullak oldu ogün tam İşlem hacmi 7 trilyon düştü ve 0.5 puan kaybetti...

eee artık 0 atmayıda siz düşünün...

Hele başbakanın cumhurbaşkanına önüne anayasayı fırlatmasıyla
gelen 2001 krizinide düşünürseniz...[signature][hline]tuana...
Sosyal ağlarda paylaş

ya tarihte bi sürü örnek var.

Almanya 1927 de 12 sıfır attı ya .En çok sıfır atan ülke
daha sonra ekonomisi nasılda gelişti...

sıfır atıpda belini doğrultamayan tek ülke brezilya oda eski haline göre daha iyi ama umduklarını bulamadılar.

Sadece göz boyama değil yani.[signature][hline]tuana...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
blackchaos, 11 Şubat 2005 22:37 tarihinde demiş ki:
Şöyle söyleyelim...

1927 de Almayan parasından tam 12 SIFIR attı ve 3 yıl içersinde parası Dünyanın en değerli 4. parası oldu....

Bileydik daha önce atardık .

Yalan dolan işte popülizme devam . 4 ay sonra ekonomik kriz çıkıp bu para deve-lüaasyona uğradığı zaman zevkle ytl leri yırtıyor bulabilirsiniz kendinizi .[signature][hline]MaXi...
Sosyal ağlarda paylaş

ben şunu anladımki türk halkına müstahak bu kriz.

hiçbirşeyden memnun olmayan bir halk

Sürekli hükümeti eleştiriyorsunuz eleştirilerle çelme takmaya çalışıyorsunuz.Yapılan yeniliklere karşı çıkıyorsunuz sonrada şöyle böyle olucak diyorsunuz.
Bu örümcek kafalılıkla ülkede zaten kriz eksik olmaz...
borsa spekülasyonlarla büyümez...[signature][hline]tuana...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...