Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yuruyus gunlukleri : Likya yolu

pascalnouman

Öne çıkan mesajlar

arkadasla sene basinda kararlastirdigimiz kabak-nereye kadar gidebilirsek rotasini 2 kisi daha dahil etmek suretiyle kabak-kaleucagiz olarak tamamlamis olmanin hakli gururunu yasiyorken dilerseniz likya yolundaki yolculugumuzla ilgili birkac detaydan bahsedeyim

arkadasla ayni cantaya uzun yillardir sahibiz ilk aldigimizda muhtemelen omuz destegi fln vardi ama yillar gectikce eriye eriye kartona donmus omuz kismi ilk gun yuruyus baslayali tahmini 1 saat fln olmustu ki bizim omuzlar nanay demem odur ki omuz destegi iyi bir canta alin boyutu hic onemli degil cantanin ama sirtiniza aldiginizda yukun cogunu omuzlariniza vermesin sonra bizim gibi uzulmeyin

ayakkabi olarak yarim bot seklinde boyunlu olanlari tercih ederseniz yerdeki minik taslara basinca bileginizin burkulma sansi bayagi dusuyor yuruyus boyunca topraga cok az basmisizdir ozellikle mugladan cikip antalyaya gecince baya degisiyor zemin ve bitki ortusu goreceksiniz giderseniz eger

cadir-mat-tulum uclusu baya onemli ilk gun antik kente cadir attik baya esiyordu dandik bir cadir/tulum olsaydi donardik heralde benim askeri mat yuruyus sirasinda bitkilere surte surte kevgire donmus nerdeyse onun icin sisme mat oneririm cok yer kaplamiyor agizla da sisirilebilenler var onlara bakin derim 

rotamiz

gelelim yuruyuse normalde oludenizden basliyor likya yolu taa antalya merkeze kadar gidiyor biz

kabak-alinca-bogazici-sidyma-bel-gavuragli-kinik-patara-kas-limanagzi-ufakdere-kaleucagiz rotasini izledik

ilk gun baya dik bir tirmanis vardi alincaya sonra da gavuraglina ayni diklikte bir inis beni inisler daha cok zorladi dizler sikinti oldugundan

ilk gece sidyma antik kentinde kamp attik ikinci gece de gavuraglinda bir yerde kamp attik ucuncu gece patarada yagmura yakalandik dorduncu gece ufakderede acaip sessiz bir koyda kamp attik son gece kekovada bir kampingde konakladik en begendigim yer ufakdere oldu baya sikintili bir yolu var bir tane isletme tlf cekmiyor tertemiz deniz sansimiza da yeniay vardi hayvan gibi yildizlari izledik ama gun boyu yuruyus yordugundan mlsf sabahin ilk isiklarina kadar degil

yanima alip ta kullanmadigim tek sey gunes kremi oldu hep kapaliydi hava ama nem alcaklarda hic hos olmuyor ozellikle sirtinizda 10-15 kilo arasi omuz desteksiz bir canta varsa

aksiyon kamera da aldim ama cok bisey cekemedim birkac fotografla idare edin bir sonraki yuruyuste gorusmek uzere operler 🙂 

Spoiler

4U3uhQK.jpg

Spoiler

0yQ9lU8.jpg

Spoiler

CQGAdJT.jpg

Spoiler

q7FFuY2.jpg

• Like 3
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...