Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İkinci el aracın ayıplı çıkması ve hukuki süreç

Pordakal

Öne çıkan mesajlar

goldbären, 02.05.2023 09:34 tarihinde dedi ki:

abi herkesin diline gelip de söyleyemediğini söyleyeyim: muhtemelen piyasanın üç kuruş altına diye heyecan yapıp "ben marazlıyım" diye bağıran aracı koşa koşa almışın... şimdi de kuyruğu dik tutmaya çalışıyorsun ama geçmiş olsun.

ben dediydim yoksa beni de mi engelledin 😞

Sosyal ağlarda paylaş

Burada exper hatası daha bariz, kapı fitilleri sökülünce kaynaklar çıkıyo ortaya mesela. Ama çalışan bi araçta pistonların sıkıntılı olup olmadığını kimse bilemez. Bende bugüne kadar motor yatak sararsa falan araba çalışmaz gitmez sanıyodum, alırken de biraz ağır bakım yaptırıp kafam rahat kullanırım düşüncesindeydim. Bendeki aracın problemi yağ bitmesinden kaynaklı değil, yağa su karışmasından kaynaklı bi durum, o yüzden şak diye motoru kitlemiyor, yavaş yavaş artarak büyüyen bi yatak sarma yapıyor.

Kısacası benden önceki sahibi durumu farkedip bende çatlasın başkasında patlasın kafasıyla 10-20 ucuza verdi. O da geldi bana kaçtı.

Sosyal ağlarda paylaş

Buna benzer bi şey ofisten birisinin başına geldi. Exper raporunda çok önemli olmayan şeyler yazıyordu, aldı aracı. Aldıktan sonra 10 gün içinde motor sardı(sanırım öyle bi şeydi). O da galeriden almış, adamla konuşmaya çalıştılar bi yere varmadı, avukata ihtar çektirdiler avukat araya girince biraz karşı taraf yumuşamış, 25k gibi bi şeye yaptırdı motoru sıfır, 20ksını adamdan aldı dava açmadan, uzlaştılar. 

Sosyal ağlarda paylaş

Pordakal, 02.05.2023 07:46 tarihinde dedi ki:

E iyi de, motor açılmadan pistonların durumu, contalarin durumu anlasilmiyor ki, araç çalışır durumda olduğu için experde sadece görebildiği şeyleri yazmakla görevli.

Bana kalsa aracı yetkili servise bırakıp komple sandık motor yaptırıp mahkemeye giderim, ama işte araç lazım ve süreç 2 yıla kadar uzayabilir, 2 yıl sonunda gelecek para da pul gibi bişey olur, araçsız kaldığımla kalırım.

2. el de gerekiyorsa satıcının onunde eğer şüpheleniliyorsa motor açtırmak gerekli satıcı kabul etmezsesizde o araçla ililenmeyi bırakmanız gerekiyor. Yani satıcıda durumu bilmeyebilir bu olasılığıda düşünüyor mahkeme daha öncden başıma geldi benim. sıfır aldığım aracın tavanı boyalı çıktı. 1.5 sene uğaştım parayı geri alabilmek için düşünün 2. el de bu ne kadar imkansıza sürüklenecek.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...