Jump to content
sarahconnoriyalayanhademe

Geçen Günlerde Gördüğüm Bir Rüya

Öne çıkan mesajlar

§ 22 Kas 2022, 23:10

Merhaba,

 

Yakın zamanda bir gece gördüğüm rüyayı buraya yazıyorum. Neden mi buraya yazma isteği duyuyorum? Bir yere bunları aktarma ihtiyacı hissediyorum içimde bir yerde. Ekşi Sözlük vesaire platformları sevmiyorum. Trolllenebileceğini biliyorum, ne de olsa paticik burası, ama yine de paylaşıyorum. Belki yıllar sonra, gülerek okur ve nostaljik duygulara gark olurum.

 

Tanımadığım bir şehirde, tanımadığım bir caddede, tanımadığım bir arabanın içerisinde, nereye gittiğimizi bilmediğim bir akşam başlıyor rüya. Mevsim belli belirsiz. Arka koltuktaki diğer pencerenin yanında oturan kadının, tuvaletinin üzerine veya omuzlarına kürk almayışına bakacak olursak hava soğuk değil, bir kış akşamında değiliz. Geniş caddede ilerliyoruz. Aracın sağ arka koltuğunda oturuyorum. Üzerimde gri ve mavi renk karışımı/arası bir takım elbise var. Smokin niyetine giymişim sanıyorum. Boynumda aynı renk bir kravat. Gerçek hayatta da siyah smokinleri ve papyon kravatları kesinlikle sevmem. Başka erkeklerin üzerinde gördüğümde de bana itici gelmiştir hep. Onun için mi acaba, beynim, bu üstümdeki takım elbise+kravat kombinini oluşturdu diye merak ettim uyandıktan sonra. Neyse. Ama, "black tie" bir etkinliğe gittiğimizi biliyorum.

 

Yanımda küçük bir erkek çocuğu oturuyor, benimle diğer pencere kenarında oturan kadının arasında. Tatlı, uslu bir küçük bey. Benim gibi, arabanın pencerelerinden dışarıyı, gelip geçmekte olan dükkanların vitrinlerini ve o vitrinlerden dışarıya taşmakta olan ışıkların ve sokak lambalarının aydınlattığı kaldırımları, biz yanlarından ilerlerken flulaşan insanları izliyor. Kıvırcık, kahverengi saçları uzunca biraz; beyaz tenli, herhangi bir duygu ifade etmeyen yüzüne dışarıdan yansıyan ışığı görebiliyorum. Küçük, siyah smokininin içerisinde oldukça rahat görünüyor, siyah pabuçlarını karşıya uzatmış, arada sırada bakışını dışarıdan çevirince siyah pabuçlarının uçlarına bakıyor. Bu çocuk benim çocuğum değil ama tanıyorum onu, ilk defa yanyana gelmiyoruz.

 

Bu sırada kafamı kaldırıp, yanında oturan annesine bakıyorum. Gülümsüyoruz birbirimize annesiyle. Lost'tan (2004-2010) hepinizin simasına aşina olduğunuz Julie Bowen oturuyor iki solumda. Dizideki adıyla Sarah Shephard. Jack'i terk eden karısı. Ben de onu Sarah Shephard olarak biliyorum zaten. Gerçek adı Julie Bowen'ı wikiden öğrendim sonradan. Saçları dizidekinden biraz daha uzun. Arkadan at kuyruğu yapıp sırtından aşağıya bırakmış uzun sarı saçlarını. Askılı, sırt dekolteli, oldukça uzun bir tuvalet seçmiş kendisine; gri pullarla bezeli olduğu için, kalem şeklinde bir disko topu geliyor aklıma kıyafetine bakınca. "Beni bu gece yanlız bırakmadığın için teşekkür ederim" der gibi gülümsüyor bana, ben de ona "Lafı mı olur-don't mention it" der gibi gülümsüyorum. Uzaktan, patlayan flaşların oluşturduğu bir öbekten, önce tek bir noktaya odaklanıp sonra etrafa saçılan ilgi huzmesi (henüz bizim üzerimize yönelmemiş, bir başkasının retinasını rahatsız etmekte şu anda) dikkatimizi çekiyor. Sarah ile birbirimize "here we go-başlıyoruz gene" der gibi bakıyoruz. Arkadaşça gülümsememiz, muzip bir sırıtışa dönüşüyor.

 

spacer.png

 

Her ikimiz de hazırlıklıyız arabanın kapısı açılınca olacaklara fakat gayri ihtiyari, ellerimiz aramızdaki küçük erkek çocuğunun omuzlarına gidiyor koruma amaçlı. Sarah ile ellerimiz birbirine değiyor küçük çocuğun omuzlarına uzanırken fakat ben daha sıkı kavrıyorum çocuğu. Sarah, bana güvendiğini belli edercesine tekrar arkasına yaslanıyor. Fotoğraf makinesi flaşlarına çeviriyor bakışlarını. Yüzünü görmediğim, karanlık ön taraftaki şoför mahallinde oturan şoför, aracı diğer araçların arkasında sıraya sokuyor. Flaş patlamaları gittikçe daha çok, aracın içerisini aydınlatmaya başlıyor. Az sonra, iniş sırası bize geliyor. "Gel bakalım küçük adam" diyerek sağ kolumda kucağıma alıyorum ufaklığı, açılan kapıdan yüzümde büyük bir gülümsemeyle birlikte iniyoruz. Etraftaki foto muhabirlerinin, kendilerinin kameralarına bakmam için bize seslenmeleri ve belli belirsiz başka sözlerle karışık flaş patlamalarının ortasına düşüyoruz. Geriye dönüp, sol elimle Sarah'nın araçtan inmesine yardım ediyorum. O, araçtan indiği sırada foto muhabirleri ve onların arkasında kalan başka insanların oluşturduğu topluluk adeta çılgına dönüyor, bir heyecan seli dalgalanıyor aralarında. Ufaklığı yere bırakıyorum. Etrafa yaydığı gülümsemesinin profesyonelce büyüsü, tüm ilgiyi üzerinde toplarken biz de Sarah'ya ediyoruz. Üç kişi, birlikte, özenli şekilde hazırlanmış insan duvarlı koridordan binaya doğru yürümeye başlıyoruz. Daha önceden anlaştığımız gibi, bir yerde Sarah bizden ayrılıyor ve biraz daha uzun süre poz vermek için, çeşitli noktalarda durarak kameralara daha fazla poz veriyor. Küçük adam ve ben binaya doğru yöneliyoruz.

 

To be continued...

Devam edecek...

Bu mesajı paylaş


Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 22 Kas 2022, 23:14

tl;dr

Bu mesajı paylaş


Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Kayıt olun ve aramıza katılın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap

Yasal Duyuru

5651 sayılı kanun kapsamında, Paticik.com, işbu sayfadaki mesajların ve içeriğin Yer Sağlayıcısıdır. Yayınlanan içeriklerden doğabilecek her türlü sorumluluk içeriği üreten kullanıcıya aittir. Şikayet ve talepleriniz için buraya tıklayıp bize ulaşabilirsiniz. Alternatif olarak [email protected] e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

×
×
  • Yeni Oluştur...