Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

gündelik yaşamda ve milli bayramlarda devletçi milletçi oluyorum

vulga

Öne çıkan mesajlar

geçen gün belediyeye gittim pasaport işi için. zaten kaç kere kontrol ettim yoktu boş randevu sonunda yakalayıp 08:10'a aldım. o gün evden çalışımayı ayarladım ofise gitmedim. 08:30'da mesaim başlıyor ve gün içinde 6-7 toplantım var skype üzerinden. neyse belki işimi halleder dönersem gecikmem ya da en kötü ilk toplantıyı kaçırırım diye plan kuruyorum kafada. sabah açılır açılmaz (08:00) girdik belediyeye numaratörden numara aldık ilk on kişiden biriyim. diğerleri nüfus cüzdanı, ikametgah taşıma vs yapmaya gelmiş ben pasaportta ilk sıradayım. 15 tane banko var memurlar yavaş yavaş geldiler oturdular falan sohbet muhabbet yok arkadaş sıra ilerlemiyor. sadece 2 banko çalışıyor. aradan yarım saat geçti parmak okuma cihazı mı ne bozukmuş en erken 09:30'da gelir sistem arızalı dediler. gidin gün içinde gelin yeniden numara alın falan diyorlar bu arada içerisi oldu 60 kişi. zaten randevu ve iş yerinden izni zor almışım. 09:30'da açılırın sebebi de şuymuş: ankara 09:00'da mesaiye başlıyormuş yani bizim ilden 1 saat sonra başlıyor paşalar ve tüm iller ankaraya bağlı. yarım saat de onlar laklak edecek de 09:30'da sistem açılacak. her neyse kalmaya karar verdim 09:30 da değil 11:00'de sistem geldi ve 15 bankodaki memurlar nihayet çalışmaya başladı. 3 saat yatış x (15 memur + bir sürü bekleyen vatandaş) kadar iş gücü kaybı. 5 dk'lık işmiş meğer 3 saat beklettiler tabi o sırada sabahki toplantılar kaçtı hep. tabi kimse çıkıp da 'lessons learned' şekli bir daha olmaması için ne yapılması lazımı düşünmemiştir. haftaya aynısı yaşansa yine saatlerce laylay loyloy.

böyle bir sürü anı. her devlet dairesine gittiğimde aynı şey. valla bu liberallere hak veriyorum bazen.

edit: belediye demişim ilçe nüfus md olacak

vulga tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

seneler evvel askere gidecekken de benzer bir olay yaşamıştım. sülüsün e-devletten çıktısını almadım beklettim meğer son 3 gün kala e-devlet kapanıyormuş (mantığı ne bilmiyorum). askerlik şubeden gidip almak gerekiyor o durumda neyse gittim benim gibi 200 kadar kişi dış kapıda yağmurda bekliyoruz ama sıra nasıl yavaş ilerliyor öyle böyle değil. 3-5 kişi alıyorlar demir kapıyı kapıyorlar sonra. öğleden sonra anca içeri girebildim. içerde 4-5 memur full goygoy yapıyorlar bir kişinin işini halledip 10 dk sohbet ediyorlar falan. en son bir memur diğerlerine "bakkaldan çokonat alcam siz de bir şey istiyor musunuz" dedi 5 dk onu konuştular falan benim orda kayış koptu kavga dövüş en son albay var onun odasına aldılar orda sohbet ettik biraz sakinleştirdiler sülüsü aldım çıktım. dışarda hala yağmurda bir sürü kişi bekliyordu.

iyi ki reisin prime dönemine denk gelmedim yoksa en has akgenç ben olurdum maazallah

Sosyal ağlarda paylaş

vala 20 senedir adamlar yönetiyor, memurları falan kenndilerinden alıyorlar, hepsi kıt insanlar, ben ziraat bankasına bbi işlem için gittim, gişede çalışan bankacı, yandakine neydi o ya adı diye PARİTE yi sordu, bankacı parite'yi bilmiyor lan dedim o a sizin yapacağınız yandaş çalışan alımınızı dedim

Sosyal ağlarda paylaş

12 saat önce, Fistan dedi ki:

vala 20 senedir adamlar yönetiyor, memurları falan kenndilerinden alıyorlar, hepsi kıt insanlar, ben ziraat bankasına bbi işlem için gittim, gişede çalışan bankacı, yandakine neydi o ya adı diye PARİTE yi sordu, bankacı parite'yi bilmiyor lan dedim o a sizin yapacağınız yandaş çalışan alımınızı dedim

akademi de ayni,

Son 20 senede prof docent vs yapilan herkesin incelenmesi lazim

Bu gozler kendi verdigi ders hakkinda, prof oldugu alan hakkinda hic bir fikri olmayan ogretim uyeleri gordum, gercekten durum rezalet.

Sosyal ağlarda paylaş

1 dakika önce, nutella yerim dedi ki:

akademi de ayni,

Son 20 senede prof docent vs yapilan herkesin incelenmesi lazim

Bu gozler kendi verdigi ders hakkinda, prof oldugu alan hakkinda hic bir fikri olmayan ogretim uyeleri gordum, gercekten durum rezalet.

Isin daha da kotusu bu tarz adamlar uni ye gelince sadece politika/entrika ile isini duzgun yapan adamlarin da ayagini kaydirmaya ugrasiyor.

Akademik arastirma yerine tek isleri alavere dalavere, sonra dogru duzgun adamlar yurtdisina kaciyor

Sosyal ağlarda paylaş

14 saat önce, Fistan dedi ki:

başlarda epey özelleştirme yaptılar aslında. devlet ne kadar küçülürse kadroları ele geçirmek isteyen grupların iştahı o kadar azalıyor. 

ama işte tr'deki liberallerin vatanı da satmak istemeleri bozuyo işi. twitterda açık açık ingiliz mandacılığını savunup kurtuluş savaşına, mka'ya saydıran l*boşlar (f*töcü olmaları muhtemel) çoğunlukta. böyle olunca da çürük olsun ama bizim olsun düşüncesi ağır basıyor.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...