Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Craiyon

Asteroth

Öne çıkan mesajlar

insanlar "yapay zeka şunu mu yapacak, bunu mu yapacak, ne zaman yapacak" diye klasik sci-fi konularını tartışırken hiç kimsenin konuşmadığı ya da üstünde durmadığı şeyleri birden yapmaya başlaması gerçekten şaşırtıcı.

bir yandan çok ilginç gelse de öbür yandan 1984'teki makine tarafından kitleler eğlensin diye haftalık üretilen şarkı konseptini hatırlamadan edemiyorum. ama evet insan gibi düşünebilecek ai teoride mümkünse, onun kadar yaratıcı neden olamasın aynı şekilde. dall-e'nin göndermesinin insanların oturup tüketmek harici bir eylemlerinin olmadığı bir setting'e olması gene ironik, bilinçli seçilmiş olsa da.

hayırlısı olsun diyeyim, uzun vadede olumlu neticeleri olur umarım. yapabildikleri şeyleri görmek hayret vermekle beraber çoğunda bir uncanny valley hissi veriyor. t-800'e gül deyince gülenleri analiz ederek ortaya o uyumsuz kompozit suratı çıkarabilmiş gibi.

Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...

dreamstudio'dan (stable diffusion kullaniyor) midjourney kadar iyi sonuclar alamadim. o da midjourney gibi limitli sayida beles hak veriyor. stable diffusion bedava fakat uzun sure mesgul olabiliyor.

bence yer yerinden oynadi ve hicbir sey bir daha eskisi olmayacak. mesela benim ilk aklima gelen kullanim sekli simdiden karsima cikti:

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...