Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Serçe Yavruları

freedon_nadd

Öne çıkan mesajlar

Selamlar iyi bayramlar

4 5 gündür serçe yavrularına bakıyorum. Mutfaktaki aspirator borusunun içinde yuva yapmış serçenin 2 gündür yavruları durmadan ötüyordu ya terketti ya da başına birşey geldi ? bizde yavruları alıp balkonda bir kutuya koyduk 5 yavru vardı bugün yavrulardan biri öldü ? diğerlerine göre daha zayıf gözüküyordu zar zor yiyordu ve bazen beslerken diğerleri üstüne çıkıyordu acaba neden ölmüştür ? şırıngayla su ve sulu bebe bisküvisi cımbızlada tavuk eti veriyorduk. Soğuktan ölmüş olabilir mi ? kutunun içine eski bir atlet koyduk ve kutunun üstünü eski bir montla örttük. Hep birbirlerine yakın duruyorlar ben ilk beslerken titriyorlardı ama benden korktuklarından sanıyordum şimdi titremiyorlar. Evin içine alsam mı ? kuş biti olabileceğinden korkuyorum. Balkon kapalı balkon kapısıda içerisi ısınsın diye açık duruyor.

freedon_nadd tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, GONDARCENGIZ dedi ki:

http://www.agaclar.net/forum/kuslar/16191.htm

şöyle bir forum var bir gezin istersen. 

Sağol yumurta sarısı yazmışlar iyiymiş yalnız pek aktif değil heralde orası

50 dakika önce, Fistan dedi ki:

bebe bisküvisi neden veriyorsun verme ondan

Niye çok şekerli olursa sakat mı ? Suyla kolay püre haline getiriliyor diye onu veriyordum eti burçakta verdim şimdi burçağıda keseyim sağol

Birde bu kuşları anneleriyle ya da bakarsa başka bir seçeyle kaynaştırma imkanı var mıdır ? Ağaç.nette yazdığına evde besleyip sonra doğaya salmak kötüymüş vahşi yetişmedikleri için. Balkonu açıp beklesem mi başka serçe gelir mi ? diyorumda bazen balkona bakan ağaçta kargalar takılıyor. Kargalar yavrulara saldırır heralde

freedon_nadd tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

keske yuvalarından almasaydın duymazdan görmezden gelseydin doğaya bir şekilde karışır giderdiler

şimdi onların yaşaması çok zor, başka kuş da almaz sahiplenmez onların  annesi olacaksın ama bisküvi ile falan verme artık, tabi ki şunu yap bunu ver denilebilir ama arada yapabileceğin yanlışlar nedeniyle hayatları daha büyük riskte, hiç ölmelerini beklemeden bir veterinere falan teslim et derim

Fistan tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Veteriner almıyor ki en başta borunun içindeyken söküp veterinere götürdük anneleri bırakmıştır şırıngayla besleyin diye o akıl verdi zaten. Borunun ev içinde kalan kısmına kaymışlardı yuvada borunun dış kısmına doğru olunca anneleri ulaşamamışta olabilir. sonuç olarak bakımı bana kaldı yani. Biraz önce yumurtayla besleyip güneşe çıkardım ama güneşi pek sevmediler gölgeye gittiler. İçlerinden 1 tanesi titriyor biraz diğerleri titremiyor. Bu havada üşür mü ya ? zaten dışarda ağaçta yaşayabilmeleri gerekmiyor mu ?

Sosyal ağlarda paylaş

• 4 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...