Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Avatar: The Last Airbender (Netflix - Live Action)

Harvey

Öne çıkan mesajlar

3. bölüme geldim, genel olarak sevdim

yalnız oyunculuk biraz odun, sanki böyle herkes düzgün ingilizce konuşmaya kasıyormuş gibi olmuş. haliyle karakterlerin sululukları, şakaları filan da yerine oturmuyor.

yer yer kurguda aceleye gelmiş yerler var, geçişler fazla ani.

bir de garip değişiklikler var, mesela:

Spoiler

aang'in air temple'dan ayrılması. normalde aang bi anda tepesine binen sorumluluktan kaçıyor orada. niye böyle "iki dk kafamı dinliyim anasını satiym" diye göstermişler dizide anlamadım. zaten aang'in bütün olayı avatar olma sorumluluğunu kabul etmesi şeklinde, main arc bu yani. niye o kaçış sahnesini değiştirmişler anlamadım o yüzden. "appa çok fırtına çıktı geri dönelim" falan, yani garip olmuş.

3. bölümde de bi değişiklik var şu an ama... konuyu 8 bölüme sığdırmak için kasmışlar diye düşünerek affedebiliyorum onu şimdilik.

yani kısacası dizi güzel, ama öyle her ayrıntıya takılıp kalırsanız ilerleyemezsiniz. keşke kusursuz yapabilseler bi kere de ama bi yerde sıçızlıyorlar illa.

(kıyafetlerin fazla temiz ve pürüzsüz olması konusuna da katılıyorum)

Saeros tarafından düzenlendi
  • Tesekkurler 1
Sosyal ağlarda paylaş

İlk bölümü izledik de kötü bir şey batmadı gözüme. Bu da böyle olur mu ya diyeceğimiz bir şey olmadı. Ki kızım çok sevdiği için 20-30 kez falan izledik seriyi baştan sonra su son iki senede. Bakalım ne olacak kalanında. 

Bu seri çocukla izlenmez bu arada. Adam yakıyorlar falan gore sahneler var. Üzüldüm keşke olmasaydı da çocukla izleyebilseydik. 

ahmedinejad tarafından düzenlendi
  • Like 1
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi bitirdim. dövüş kareografileri, efektler, world building falan okey de hikayeyi komple değiştirmişler abi bu ne. tamam game of thrones yapmak istiyorsunuz da animeye hiç mi saygınız yok bu kadar oynamışsınız hikayeyle ? original creatorlerin kapıyı çekip niye gittiklerini anladım şimdi. boğazımda kötü tat bırakan anime ile netflix arasındaki farkları spoilera açayım uyuz etti baya yeni bitirmiştim animeyi bi de.

Spoiler

1- zhao'nun zuko ile olan dinamiğini s*kip atmışlar. zhao nerde zuko ile iş birliği içerisinde ilerliyor ? zhao'yu daha akıllı ve sinsi yapmışlar animeye göre. zuko ile rivalry'si yok dizide. yaptıkları agni kai de yok.

2- bumi ile karşılaşması düellosu falan ise inanılmaz zorlama. o animede ki bumi'nin aang'i bisürü testten geçirmesi falan öğütücüye atılmış. inanılmaz hızlı ve random gelişiyor herşey.

3- aang ne kyoshi ile ne de kuruk ile oturup uzun uzun sohbet etmedi animede. 3.sezonda lion turtle bölümündeki tek cümlelik tavsiyeler dışında. tamam diğer avatarların backstorylerini falan göstermek istemiş olabilirler de aang kyoshi formuna geçip bütün ateş bükücüleri dövüyor superman gibi uçup wtf?

4- aang'in kyoshi formuna geçtiği tek yer 2.sezondaki avatar day bölümündeki yargılanma sırasında kyoshi'nin kendini savunduğu kısım. buraları falan komple sittir etmişler. tamam filler falan diye düşünüp atmışsınız da biyerlerinizden uydurma işlere yönelmeseniz de olurdu sanki.

5- aang, katara ve sokka hastalanınca onlara şifa aramaya giderken yakalanıyordu. blue spirit olayı falan orada oluyordu. burda hei bai mevzusunu çözmeye girdikleri spirit worldde face stealer koh katara ve sokkayı esir alınca ona çare bulmaya çalışırken yakalanıyor (bu hikaye de sallamasyon). çare bulmasına ayrı madde açayım.

6- bi çırpıda uçup avatar roku'nun adasına gidiyor planörle ? onca mesafeyi planörle... koh hakkında tavsiye alıyor sonra june gelip aangi yakalıyor ne alakaysa. normalde june falan yakalamıyor. hoş rokunun adasına gittikleri hikaye falan da tamamen farklı. olay örgüsünde adaya gidiyor mu gidiyor olanları boşverin demişler resmen.

7- azula ilk sezonda yokken buraya koymalarını falan hiç saymıyorum bile. fire nationa daha fazla odaklanmak isteyip azulanın babasına atar gider hareket falan çekmesini izletmek daha ilginç.

8- şu aşk tünelinde kaybolmaları aang'in ilk defa katara'yı öpmesi ve ordan aşk ile rotayı bulmaları falan komple yok. sokka ve katara tek başlarına giriyor tünele kardeşlik sevgisiyle buluyorlar yönlerini asdjasf.

• Tesekkurler 1
Sosyal ağlarda paylaş

çok sinirlendim ben de hikayeye finalde. mikerler izlemem ikinci sezonu falan. 

Spoiler

harvey'in yazdıklarına ek olarak bumi umashu'yu hiç savaşmadan teslim ediyordu şehir yıkılmasın kan dökülmesin diye. burada şehir harap olmuş buminin de ağzı yüzü kan falan. saçma sapan işler. 

ayrıca:

Spoiler

kuzey'e saldırmanın şaşırtma olması ne alaka. yüzlerce gemilik donanma kaybetmişsin ayrıca kuzeye de sürpriz oldu saldırı. adamlar harzırlık yapıp toprak krallığından yardım mı getirdi de şaşırtmaca olacak. 

ahmedinejad tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...