Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

oyun haberleri için site

Celtics

Öne çıkan mesajlar

neutrino said:

Bu sektorde calistigini varsayarak sorayim;

Neden boyle oldu?

Trgamer, merlininkazani falan vardi niye bitti oralar?

Oyun dergileri hala satiliyor ama alan var mi bilmiyorum bi de.

2 top türkiye içi oyun sitesinde çalışmıştım ben de, freelancer olarak ondan şu konuda bir şey söyeyebilirim.

genellikle yönetici diye bir şey yok sektörde. ya egoist ve sömürmeye hazır tipler, ya da işi devralan ve beceremeyen adamlar & kadınlar. zaten para az, gelir full reklam, e reklam için de hit gerekiyor o yüzden saçma sapan şeyler pompalanıyor.

ben mesela daha bi kotaku kafasında özel makaleler yazmaya çalıştım. çoğu hit aldı fazlaca (bir tanesi x firmasının oyunlarının downgradeleri diğeri de pokemon go faili ile ilgiliydi). ama şirkette hiç önemsenmedi böyle şeyler. üstüne bu yazdığım makalaleler mesela son 5 yılda en fazla okunan listeye girdi direkt ilk haftadan. ama yine de daha hit getiren, clickbaite kaçan şeyler yaptılar.

hatta son ayrıldığım yerde, ben yazmayı bıraktıktan sonra kojima haberi yapmışlardı "KOJIMA BUNU DEDİ" diye, haberdeki kojima hideo kojima değildi ama dsdf hürriyet terk haber yapmışlar. tepki de çektiler baya da iyi ki bırakmışım dedim.

kısaca para ve vizyon eksikliği. farklı bir şey yapayım, özel makaleler olsun, translate haber yapmayalım, birebir kopya olmasın diye istedim ama olmadı. yapınca başarı ve etki gördüm, ama patronlar görmedi. kendi istatistiklerine baksalar yine gözüküyor ama vizyon işte.

hatta bir yerde riot games türkiye ile anlaşma vs yüzünden riot'un failleri hakkında haber içerik yazdırmadılar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...