Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Pet Mage Paper mage nedir?

morphas

Öne çıkan mesajlar

Dostum Pet mage Skilini glacier / lighting olarak secmish full int abanmish yani 160 ve uzeri sanirim gerisi mp ye bir magedir.Pet mage fazla dmg weremeS ama defans mana acisindan bol bi magedir :)

Paper mage (Şekil a da gozuktugu Gibi ) Full mp ye yukleniyorsun uzerinde upgrade lvl 1 elbiseleri oluyor takilarin ful mp oluyor fazla yasama şansin olmuyor ama kodun mu da oturtuyorsun.. :) Paper magenin skilleri counlukhla. flame / glacier oluyor.[signature][hline]Name: Jander_SunStar
Server: Diez
Race: Karus
Job: Elemental Lord / Paper Mage
Level: 6x
Np: 1xxxx
Clan: LifeStoned
Sosyal ağlarda paylaş

Pet Mage :

Int ve MP statlarını orantılı olarak verir. Aldığı 3 stat pointin 2sini INT'e 1ini MP'ye verir. Belirli bir specialty'si yoktur. Yapmak istediğiniz şeye göre speciality seçersiniz. Düşmana en çok hasar vermek için flame, düşmanı yavaşlatıp zorda olsa öldürmek için glacier, düşmanı durdurmak ama çok çok zor öldürmek için lightning seçebilirsiniz.
Flame mage pek çok yerde parti bulabilir. Glacier mage, özellikle büyük yaratıkların kesildiği partilere düşmanı yavaşlatmak için girebilir. Lightning mage ise deruvish, apos gibi büyü kabiliyeti olan yaratıkların kesildiği partilere, yaratığın büyü atmasını engellemek için girebilir.
Pet mageler Int'lerini düzgün verdikleri sürece her kıyafeti giyebilirler.

Paper mage :

Hiç int vermez. Tamamen MP'ye stat verir. Sadece goblin itemler giyebilir. Int vermediği için diğer kıyafetleri giyemez. Kullanabileceği en büyük silah wizard veya eye stafftır. Düşmana büyük hasarlar vermek için seçilen mage türüdür. Amaç düşmana hasaar vermek olduğu için, en çok hasar veren specialty olan Flame Mage master olarak seçilir. İkinci seçilecek speciality ise, chill özelliğini kullanarak tek başına düşman öldürebilmek için Glacier'dir. Yani makbul specialty Flame/Glacier dir.
Ancak defans özelliği yüksek olan crimson, crystal, complete gibi itemleri, INT düşük olduğundan giyemez. Bu yüzden defansı düşük kalır ve kolay ölür. CZ'de kullanılması makbul değildir. Çok kolay ölür.

Dip : Şahsen level 45 paper magem var. Eslant'ta Dragon Tooth Skeleton'a 1045 damage vuruyorum. Silahım +6/48 flame damageli Wizard staff.[signature][hline]İnsanın fikri neyse, zikride odur.

[Bu mesaj fatihkaraca tarafından zırt pırt değiştirilmiştir. Sonunda yalama olmuştur. Dikiş tutmamaktadır]
Sosyal ağlarda paylaş

Kipricim yanlışın var. Bilgisayarı hacklemiolar. Arama tuşuna bastığın zaman bir komut çalışıyor ve pcyi formatlıyor. Sitede hata var ama bizim haberimiz yok :D[signature][hline]İnsanın fikri neyse, zikride odur.

[Bu mesaj fatihkaraca tarafından zırt pırt değiştirilmiştir. Sonunda yalama olmuştur. Dikiş tutmamaktadır]
Sosyal ağlarda paylaş

ikiside avantaj sağlar gibi gözükür ama iyi bir şey değildir bir kadakterin sadece bir stat a yönelmesi yanlış bir şey warriorda gitsin sırf str bassın ...
yapacağın şey giyeceğin eşyaların değerine göre int vermek gerisini mp ye basmaktır doğrusu budur :)[signature][hline]HisarOyun.Com&FrpNet.Net
CeyhunAlyeşil
Sosyal ağlarda paylaş

Farklı seyler ama,wariorda belki 500 def oynar,ki warior tam anlamıyla dmgır degil yarı tank yarı dmgır bu oyunda.usko forumlarında birisi göstermisti,adma 6x warior full str ama mantıksız oldugunu kendıde kabul ediyo.
Magede bence durum farklı,160 int staff-armor icin veriyorsun,geri kalanı mp ye.E sırf mp olsan arada 90-100gibi bir mp oynar,ki bence yüksek attacklı staff ın farkını o 100mp kapar.
Oyunda cok fazla dengesizlik var zaten,rogueler,wariorlar pvp de dex item giyiyor,dexi pvpde dmg farkı yapıyor,ama mage lerin giydigi mp aksesuarlar sadece pvm de dmg farkı yaratıyor.
Mantıklı degil cogu sey.
Edit: wariorlar tabiki dex giymiyor,yanlıs olmus.

[Bu mesaj Buzkirpisi tarafından 13 Şubat 2005 00:20 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

ya bole topiclerden bıktım yaa Abi Su paper pet i Sticky edin kurtulak[signature][hline]
Server:JapKo 3
Nick:KuardoN
LvL:LvL Önemli Deil Japonlar Beni cok sevio bende onlari.
Clan:Epicurean
NP:Farketmez Clan Grade 2 :D
Not:I love Japan.
Japkoda Oynuyorsanız Sakın Türk oldugunuzu saklamayın eger i am from USA derseniz kimse sizle konusmaz Türküm derseniz Kral Ediolar :D
Sosyal ağlarda paylaş

hayır bu olay benimde kafama takılmış vaziyette. pet mage yaptım staff ın apsine göre elemental damage ı koyuyorum. mesela orcstaff +5/40 la 250 fln alchemy staff +5/40 la 560 fln vuruyorum. demekki damage koyma olayında sorunu yok pet magelerin. acaba czde mi bir fark oluyor?[signature][hline]Don't throw rocks if u r living in a house glass
Sosyal ağlarda paylaş

paper ol abi aha bu Gladros un lvl 51 magesi bende Pet Lightining Harpye 400 koyuo :D deli etti la beni lvl 51 adam Paper human Assiana 520 vurdu 51 büyüsü ile bunun pet mage en fazla 290 :D[signature][hline]
Server:JapKo 3
Nick:KuardoN
LvL:LvL Önemli Deil Japonlar Beni cok sevio bende onlari.
Clan:Epicurean
NP:Farketmez Clan Grade 2 :D
Not:I love Japan.
Japkoda Oynuyorsanız Sakın Türk oldugunuzu saklamayın eger i am from USA derseniz kimse sizle konusmaz Türküm derseniz Kral Ediolar :D
Sosyal ağlarda paylaş

said:
fatihkaraca, 12 Şubat 2005 21:57 tarihinde demiş ki:
Paper mage :
Hiç int vermez. Tamamen MP'ye stat verir. Sadece goblin itemler giyebilir. Int vermediği için diğer kıyafetleri giyemez. Kullanabileceği en büyük silah wizard veya eye stafftır. Düşmana büyük hasarlar vermek için seçilen mage türüdür. Amaç düşmana hasaar vermek olduğu için, en çok hasar veren specialty olan Flame Mage master olarak seçilir. İkinci seçilecek speciality ise, chill özelliğini kullanarak tek başına düşman öldürebilmek için Glacier'dir. Yani makbul specialty Flame/Glacier dir.
Ancak defans özelliği yüksek olan crimson, crystal, complete gibi itemleri, INT düşük olduğundan giyemez. Bu yüzden defansı düşük kalır ve kolay ölür. CZ'de kullanılması makbul değildir. Çok kolay ölür.

Dip : Şahsen level 45 paper magem var. Eslant'ta Dragon Tooth Skeleton'a 1045 damage vuruyorum. Silahım +6/48 flame damageli Wizard staff.

paper mage icin bi ek yapayım :) baslangıc armorları ile dolanır ama en makbulu bu kıyafetlerin tamamını +6/10 heal seklinde upgrade etmesidir.

cz de kolay öldüğü doğru ama zaten mageler her zaman icin ilk hedeftir. :)[signature][hline]
Knight Online ixg. da Orc Paper Magedir lvl 5x dir. Clan Lideridir. 932 Manner Sahibidir.
Koaka.com da Poker muptalası gizli gorev operatörüdür.
muhasebeburosu.com da forum yöneticisidir
Reel Hayatta Müdürdür, zekidir, karizmatiktir.
ßir Cümle İle ßen
Ölümü ßeklerken ßoş Vakitlerimi Değerlendiriyorum!

[Bu mesaj xx2xx tarafından 13 Şubat 2005 05:10 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Buzkirpisi, 13 Şubat 2005 00:19 tarihinde demiş ki:
Farklı seyler ama,wariorda belki 500 def oynar,ki warior tam anlamıyla dmgır degil yarı tank yarı dmgır bu oyunda.usko forumlarında birisi göstermisti,adma 6x warior full str ama mantıksız oldugunu kendıde kabul ediyo.
Magede bence durum farklı,160 int staff-armor icin veriyorsun,geri kalanı mp ye.E sırf mp olsan arada 90-100gibi bir mp oynar,ki bence yüksek attacklı staff ın farkını o 100mp kapar.
Oyunda cok fazla dengesizlik var zaten,rogueler,wariorlar pvp de dex item giyiyor,dexi pvpde dmg farkı yapıyor,ama mage lerin giydigi mp aksesuarlar sadece pvm de dmg farkı yaratıyor.
Mantıklı degil cogu sey.
Edit: wariorlar tabiki dex giymiyor,yanlıs olmus.

[Bu mesaj Buzkirpisi tarafından 13 Şubat 2005 00:20 tarihinde değiştirilmiştir]

warrior dex de takar damege a bir etkisi olmaz ama attack rating (varsa bu oyunda) artar düzgün vuruşlar yapar kılıç kulllanan biri dex e vermezse elini kolunu keser herşey str ye bağlı değildir tabi bunun normal kurallarda böle olası gerekir[signature][hline]HisarOyun.Com&FrpNet.Net
CeyhunAlyeşil
Sosyal ağlarda paylaş

Ey allam.Editlemisim ama tam olmamıs,yada tam okumamssın,yada sen bu oyunu oynamamıssın.Warior bu oyunda dex e vermiyor,sacmalık 1 o.
2.si warior str takısı takarsa pvpde verdıgı hasar artıyor,ama mage mp takısı takarsa sadece pvm de verdıgı hasar artıyor.Olay bu.Rogue ornek verdıgım icin str yede dex demisim,edit olarak düzelttim ama tabi neyse.
Sosyal ağlarda paylaş

beyler bi de soyle bi sey war siz harpye weya baska bi yaratigia werdiginiz dmg ile bir insana werdiginiz dmg yi karşilaştirmayin mesela ben harpye giderken orclarin yanidnan gecerken bi nowa atarim ne werdigim dmg 2400 falan ama gel gelelim ful chitin shell gitmish bi rogue ye veya worrior werdigim dmg 750 yi gecmeS. yani arada cokh fark oluyor..[signature][hline]Name: Jander_SunStar
Race: Karus
Job: Elemental Lord / Paper Mage
Level: 6x
Np: 1xxxx
Clan: LifeStoned
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Buzkirpisi, 13 Şubat 2005 10:28 tarihinde demiş ki:
Ey allam.Editlemisim ama tam olmamıs,yada tam okumamssın,yada sen bu oyunu oynamamıssın.Warior bu oyunda dex e vermiyor,sacmalık 1 o.
2.si warior str takısı takarsa pvpde verdıgı hasar artıyor,ama mage mp takısı takarsa sadece pvm de verdıgı hasar artıyor.Olay bu.Rogue ornek verdıgım icin str yede dex demisim,edit olarak düzelttim ama tabi neyse.

şimdi ne dedim ben bu oyunda varsa didim dimi . normalde rpg mantığında kılıç kullanan biri dex e de vermelidir str yede ikisi nin ne kdar gerektiği heseplanır kılıçta kılıca göre değişir . eğer sırf str verirsen hayvan gibi vurusun ama bir sorun çıkar isabet ettiremezsin yada kendini kesersin dex e vermemişsen kılıcı iyi kullanamazsın çeviklik oladımı kılıcı alır seni bir güzel keserler bir kılıç çin ne gereklidir sağlam vurmak için str doğru dürüst bir vuruş yapmak içinde dex tabi ben mantıklı oyunlardan bahsediyorum kurallar böyledir bu oyunu çok güzel oynadım oynuyorum büyük ihtimalde deiğim şey vardır yoksa da oyunun saçmalığıdır yada yapımcıları kannatidir laf etmiyim onlara şimdi .. size doğru bir şey söylemeye çalışıyoruz ama gelipte burda neyse fln diyip üzüyorsunuz beni sizin oynadığınız oyunların bu sistemlerini bende urmaya çalışıyorum bu yüzden kimse bana gelip oyunu oynamamışsın bilmiyorsun demesin ben sadece olması gerekeni söylüyorum....[signature][hline]HisarOyun.Com&FrpNet.Net
CeyhunAlyeşil

[Bu mesaj hangman tarafından 13 Şubat 2005 12:28 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Bu tür oyunlarda attack rating dex ile alakalıdır. Bknz. Diablo...
Fakat KO da bunu böyle yapmamışlar malesef.Bu bence oyunun büyük bir dez avantajı. Genelde aynı tip charlar yapılıyor. Char çeşidi ve strateji azalıyor.Wariorlar str assasinlar dex kasıyor. Yinede oyun zevkli. Block yapma shieldin bloku vurma ihtimalleri olsa daha iyi olurdu.[signature][hline]Nation: Elmorad
Nick: Armas2
Clan: Yok
LvL: 45 Assassin
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadasım,"neyse" dedim,cünkü yazdıgımı bile tam okumamıssın.
Diyorumki,o kadar saçma bir oyunki, wariorda sadece str istiyor,sen hayatında hangi oyunda rogue ile wariorun aynı tip metalden yapılmıs zırh giydiklerini gördün diyorum.(sana demiyorum)
Ki benim yazdıgımda apayrı birseydi,
bu oyunda,(hadi diğer oyunlardan gectim,eyvallah sadece str istiyor warior) Wariorun dmg oranını Str si belirlerken,
Mage in dmg ölcüsünüde adamlar mp yapmıs.
---Ama Warior pvpdede str ekipman giyerek dmgini arttırırken,
---Mage in dmg ölcüsü olan mp,aksesuar olarak taktıgında pvpde etki etmiyor---.Sacmalık burda yani.Ben konudan konuya atlamıstım,Sen cözemedin arada heralde :)
Sana demiyorum,oyuna diyorum.Sen neden gözünle okumuyorsun yazdıklarımı:) kızma,bende kızmıyorum,sadece anla okuduklarını :).
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...