Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Tam sansürcü ülkelerde VPN ?

Kithnos

Öne çıkan mesajlar

Selam dostlar,

İnterneti gıdımla veren, herşeyi yasaklayan ülkelerde ( bu örnek özelinde Türkmenistan'da) sıkıntısız VPN kullanmak için ne yapmak gerekir ?
Bazı VPN servis sağlayıcılarına erişilemiyorsa bunun bir çözümü var mıdır, yoksa devamlı çalışan bir tanesini mi bulmaya çalışacağız ?

Alttaki konularda paralı olanlardan birkaç tanesini denedik, normalde çalışırken ( Türkiye'de mesela ) oralarda bağlanamıyor. (akla gelenleri denedik )

Muhakakak bir çözümü vardır diye düşünüyorum fakat nereye bakacağımı bilemedim. Uzaktan yardımcı olmak da ayrı zor tabi birşey görmeden.
Sosyal ağlarda paylaş

Laurelin said:

yazmayin turkiyede calisan vpn isimlerini google da cikio sonra

konuyuda ucaralim plox malum yere :p

Türkiye'de çalışan sormuyorum zaten.
Herhalde okumadın, ya da anlamadın.

Genel bir soru komple VPN yasaklamaya çalışan ülkelerde ne yapılacağına dair. Benim özelimde bu örnek Türkmenistan . ( Türkiye'den farklı bir ülke, Google a yazınca bu da çıkıyor )
Sosyal ağlarda paylaş

aynen kendi vpn'i kurabilirsin.
SSL VPN için TCP:443 yasaklanmadıkça ki https oluyor kendisi ssl-vpn yaparsın.
IPSec'de durum biraz daha farklı tabii, UDP500'ün açık olması lazım, öndeki firewall'ın ESP paketlerini gerçimesi lazım, gerçi ESP'yi UDP ile encapsule edeiliyorsun da bu sefer de onun kullandığı UDP'nin (4500) firewall'dan geçiyor olması lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

Lancelion said:

cok da ugrasmadim ama 'digitalocean vpn kurma' yazdim turkce olsun diye google'a, bu postta anlatmis biri.

https://medium.com/@cemshid/ayda-5-a-kendi-vpn-inizi-kurma-k%C4%B1lavuzu-47fa4fa44848

senko said:

aynen kendi vpn'i kurabilirsin.
SSL VPN için TCP:443 yasaklanmadıkça ki https oluyor kendisi ssl-vpn yaparsın.
IPSec'de durum biraz daha farklı tabii, UDP500'ün açık olması lazım, öndeki firewall'ın ESP paketlerini gerçimesi lazım, gerçi ESP'yi UDP ile encapsule edeiliyorsun da bu sefer de onun kullandığı UDP'nin (4300) firewall'dan geçiyor olması lazım.

Teşekkürler Lancelion, linki bir inceleyiyim.
Biraz zahmetli duruyor ama çözeriz herhalde.

Senko,
Lancelion'un dediği sistemin çalışıp çalışmayacağını nasıl kontrol ettirebilirim ? Önce satın alıp sistemi kurup sonra aa olmuyor demiyeyim :)
Sosyal ağlarda paylaş

Kithnos said:

Laurelin said:

yazmayin turkiyede calisan vpn isimlerini google da cikio sonra

konuyuda ucaralim plox malum yere :p

Türkiye'de çalışan sormuyorum zaten.
Herhalde okumadın, ya da anlamadın.

Genel bir soru komple VPN yasaklamaya çalışan ülkelerde ne yapılacağına dair. Benim özelimde bu örnek Türkmenistan . ( Türkiye'den farklı bir ülke, Google a yazınca bu da çıkıyor )

hayir yukarda isimlerini yazmissin burada su an calisan ve cok yayilmasini istemedigimiz populer vpnlerin

bolum yanlis birde iste, buraya yazilan hersey google a acik
Sosyal ağlarda paylaş

Bir şekilde üstüne vpn'in bulunacağı server'a ulaşabiliyorsan olur.
443'ü telnet'le oluyorsa vpn'i de çalıştırabilirsin daha sonra.
Kimsenin oturup linode, digitialOcean ip'lerini bloklayacğaını pek sanmıyorum. Milyon tane servis daha barındırıyorlar çünkü üzerlerinde.
Sosyal ağlarda paylaş

digitalocean ipleri bloklanmaz, kullanmasi yeterince guc oldugu icin dikkat cekmiyor hala, etkilenecek de bir ton insan olur. rusya'nin telegram faciasina degecek bir olay yok ortada.

DO'dan vpn yapinca herkes bot muamelesi yapiyor, google'da her aramada captcha cozmek zorunda kaliyorsun falan filan ama erisimde sikinti olmuyor en azindan. openvpn ile port 443 uzerinden sakin sakin akiyorsun.

kazakistandaydi galiba, devlet kendi sertifikasini kurmadan internete cikartmiyordu, oyle cilgin isler yapilmadigi surece sikinti olmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

Vay anam vay. O kadar değil galiba. Bazı kişiler kullanıyor kesinlikle Türkmenistan'da. Free ler de ara ara çalışıyor ama dengesiz. Stabil bir çözüm arıyordum.

Digital Ocean kredi kartımı kabul etmiyor, deneyemedim. Ödemeyi mi yasakladı bizim bankalar acaba naptı. Ticket açtım şimdi bakalım...
Sosyal ağlarda paylaş

Lancelion said:

digitalocean ipleri bloklanmaz, kullanmasi yeterince guc oldugu icin dikkat cekmiyor hala, etkilenecek de bir ton insan olur. rusya'nin telegram faciasina degecek bir olay yok ortada.

DO'dan vpn yapinca herkes bot muamelesi yapiyor, google'da her aramada captcha cozmek zorunda kaliyorsun falan filan ama erisimde sikinti olmuyor en azindan. openvpn ile port 443 uzerinden sakin sakin akiyorsun.

kazakistandaydi galiba, devlet kendi sertifikasini kurmadan internete cikartmiyordu, oyle cilgin isler yapilmadigi surece sikinti olmaz.

FIKIR VERME
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...