Jump to content
elazulruby

Recepisse De Demande De Carte De Sejour

Öne çıkan mesajlar

§ 14 May 2018, 16:32
16 Mayıs 2017 yılından itibaren 1 senelik geçerli olmak kaydıyla, evlilik yoluyla aldığım D tipi vizem bitmeden önce Fransa'daki belediyeye (prefecture) gidip yenileme işlemi için başvurdum.

Bir sonraki randevuda verecekleri oturma iznime kadar geçerli olacak "Recepisse De Demande De Carte De Sejour" diye bir kağıt parçası verdiler. Belediyedeki kadın bana ülke dışına çıkıp girebilirsin demişti ama şimdi internetten okuduğum kadarıyla EU dışına çıktığımda tekrardan girmemin mümkün olduğunu da olmadığını da yazan var.

Kısacası, bu elimdeki Recepisse De Demande De Carte De Sejour ile, uzun süreli oturma iznim bitmiş olsa dahi, Fransa'ya giriş yapabilir miyim? Daha önce bu durumla karşılaşan var mıdır?

Bu mesajı paylaş


Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 19 May 2018, 08:14
Aynısının alaman versiyonuyla girmiştim ben Almanya'ya. Ama riske atma derim. Sonuçta tek bir memurun insafına kalıyorsun girerken.

Bu mesajı paylaş


Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 20 May 2018, 02:45
schengen'e fransa harici bi yerden girmen çok zor o kağıtla. fransa'nın diğer schengen ülkelerine resmi olarak tanıttığı bi doküman değil diye biliyorum.

bi de premier recepisse bla bla diye başlıyorsa, "başvurusu var bunun" anlamına gelip o başvuru onaylanmış değilse giremiyosun falan filan durumu var diye aklımda kalmış.

altta bi doküman numarası yazar "bla bla bla accompany (gibi bi kelime), sonra bi doküman numarası" şeklinde. o kağıt + yanında orda numarası yazan dokümanla (süresi bitmiş oturum kartı olabilir, ppt numarası olabilir, pasaport içindeki ofii olabilir) sağ altta yazan tarihe kadar fransa'dan girebiliyor olman lazım. sadece o premier durumundan emin değilim.

yok mu orda sorabileceğin resmi kurum, office de immigration falan bişey? bazı kağıtlar ülkede bulunmana / çalışmana izin verirken, seyahat dokümanı sayılmadığından ülkeye giriş yapmana yetmiyor.

Bu mesajı paylaş


Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 24 May 2018, 19:30
Bu senin ikametin çıkana kadar orda ikamet edebilmene yarar.
Çıkıp giriş için re-rentry visa alman lazım.

Le visa de retour alacan yani.

https://ge.ambafrance.org/Le-visa-de

Al prosedürün de burda.

Bu mesajı paylaş


Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Kayıt olun ve aramıza katılın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap

×
×
  • Yeni Oluştur...