Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

ryzen 1700 + microatx anakart + kasa

Artariel

Öne çıkan mesajlar

selamlar, geçen sene çıktığı zamanlarda topladığım ryzen kasamın cpu, anakart ve kasa parçalarını satıyorum. sebebi ise microatx yerine fullatx bir kasa ve SLI destekleyen X serisi anakarta geçmek istemem, hazır bunu yapacakken önümüzdeki ay çıkacak 2. nesil ryzen'e upgade olmak.

Ryzen 1700 ve soğutucusu - 1000 tl
MSI B350M Mortar Arctic microatx anakart - 300 tl
Thermaltake Core V21 microatx kasa (küp şeklinde) - 200 tl

microatx ryzen kasa toplama niyetiniz varsa ve SLI yapmam diyorsanız gayet ideal. anakart ise beklediğimden daha sağlam çıktı, tridentZ ramleri 3200mhz cl14 hızlarında çalıştırabildim, CPU stok soğutucu olduğu için 3.7ghz üzeri kullanmadım. kasanın hava sirkülasyonu gayet iyi. dediğim gibi, sadece bu ay çıkacak X470 ATX anakartlara upgrade olmak istediğim için satıyorum, hali hazırda kullanıyorum yani kasayı. cpu vatan'dan, anakart webdenal üzerinden alındı. kasayı amazondan getirttim.

almaya niyetlenen varsa nisan ayı içinde ryzen 2 release olduğu zaman satıyorum parçaları
Sosyal ağlarda paylaş

WaNTeD said:

i7 ne kadar, kaç aylık nerden alındı niye https://www.amazon.de/Intel-Prozessor-Generation-Turbo-Boost-Technik-Smart-Cache/dp/B01LTI1JEM/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1522440147&sr=8-2&keywords=i7+6700 bundan daha pahalı .s 6700

abi ikinci eli bundan pahalı değil sıfırı pahalı bazı yerlerde. gaza gelip bundan pahalı yazmışsam da kafa kafayadır en fazla sıfırları. ryzen 1600'den pahalı ama sıfırı. ikinci eliyle aynı fiyat ryzen 1600, i7 6700'ün.

900 liraya satsam ikinci elini, 2 ay daha garantisi var çünkü zaten eksen'den. üzerine 100 lira koyar yeni platforma geçiş yaparım hem de 1700 ile yapmış olurum.

diye düşündüm kısacası işte bir takım hesaplar kitaplar.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...