Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Skoda Octavia Ses Sistemi

heroLion

Öne çıkan mesajlar

Merhaba dostlar. 2014 Skoda Octavia Elegance sahibiyim aracımda standart ses sistemi var. O dönem bu araçlarda canton ses sistemi opsiyonel olarak vardı, sanırım o nedenle standart ses sistemi biraz yetersiz. Şimdi aklımdaki soru şu:
[list]
[*] Sadece hoparlörleri değiştirerek bir verim alabilir miyim?
[/list] Bunu sormamın nedeni canton ses sisteminde de teyp aynı, acaba arada yükseltici bir amfi var mıdır yok mudur emin değilim.

cevaplarınız için şimdiden teşekkürler :)
Sosyal ağlarda paylaş

paramecium said:

Selam,

Bagajda anfi var ve bir de sub vardı diye hatırlıyorum.

Saygılar.

Mevcut sistemde sesi açınca basslar kaybolmaya başlıyor. Hatta %70’ten sonra sesi açmaya rağmen ses artmıyor.

İnternetten biraz baktım ama ses sisteminin özelliklerine bir türlü ulaşamadım
Sosyal ağlarda paylaş

aktiftablet said:

sadece hoparlör değiştirerek de bir miktar iyileştirme yapabilirsin, orjinallerinin dandikliğine göre.

O noktada da merak ettiğim şey mevcut hoparlörler teybin çıkış gücünün altında mıdır? Mesela teyp 200w çıkışa sahiptir fakat hoparlör 160w'dır gibi. Bu teorik olarak mümkün mü ondan da emin değilim
Sosyal ağlarda paylaş

heroLion said:

aktiftablet said:

sadece hoparlör değiştirerek de bir miktar iyileştirme yapabilirsin, orjinallerinin dandikliğine göre.

O noktada da merak ettiğim şey mevcut hoparlörler teybin çıkış gücünün altında mıdır? Mesela teyp 200w çıkışa sahiptir fakat hoparlör 160w'dır gibi. Bu teorik olarak mümkün mü ondan da emin değilim

hoparlörün çıkış gücü olmaz teybin olur
Sosyal ağlarda paylaş

Esh said:

Teybin bi gucu yok abi, duzgun beslemen lazim takimi.

Ille de teybe takicam diyosan da coaxiel takarain ama standart hoparlorden farki olmaz

hiç anlamıyorum şu araç ses sistemlernden.

teypün arkasında hem line level, hem de ince 16lı pin gibi olan yerde amplify edilmiş çıkış yok mu?

Oraya neden coaxial takılıyor da component takılmıyor?

componentin kendi üzerinde lowlevel filter var basları vermiyor bu yüzden amfi+sub mı gerekli oluyor ?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...