Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fate/Grand Order - Turn-Based Mobil RPG (with Salt)

Laurelin

Öne çıkan mesajlar

Bond Point maxlamak gibi bir niyetin varsa lazım.
BP kasmak şart değil tabi, ama bazı servantların (Heracles) CEleri işe yarıyormuş bayağı, ayrıca quartz filan da geliyor az da olsa. Almakta fayda var yani.
Ama alacaksan maxlaman lazım, 2% hiç işe yaramaz.

Bir de MP gömecek başka bir yer yok nasıl olsa. Foular eventlerden geliyor, XP cardlar her yerden düşüyor, bir tek ayda 100MP Summon Ticketa gidiyor o kadar.
Eventlerden 500-1000 MP arasında geliyor her seferinde, o yüzden Limited CEleri alıyorum ben. Şimdi 2k MP kaldı ama 3 ayda eventlerden +3k MP düşer zaten.

edit/ Fin in dediği de var tabi. FP getiriyor bayağı.

Sam said:

hay ben bu oyunun super success sistemini napayım, inanılmaz birşey yani frapslayıp koymak lazım:

kawaii hasanı levelladım 50ye kadar, her defasında ascension limitindeyken super success oldu 29, 39 ve 49da sadece, şaka gibi. iğrenç harbiden şu sistem.

Desire sensor gacha haricinde de aktif, super success gelsin diye beklersen gelmez tabi.

JAlter bannerında XP success rate up ta geliyor yazıyordu, onu bekle diyecektim ama event sırasını değiştirmişler.
5 Ekimde gelmiş JP serverına, NA serverında Halloween Rerun eventini erkene almışlar. Daha sonra kesin gelir ama.
Sosyal ağlarda paylaş

mordred e rolladim bayada gelmedi ırıspı.
xmasta 500-600$ itunes gift geliyo hepsini musashiye gömerim artik
np5 olur diyodumda i ih.

https://www.facebook.com/tommy.xiao.184?fref=pb&hc_location=profile_browser

böyle bi eleman var haftalik 5-6k $ bayiyor oyuna
cu alter icin 2k SQ harcadi
200 tane uso falan var baya bi muhabbet ettikte benim 10-15katim adamlar var dedi hakkaten cok cilgin bi piyasasi var ya bildigin neckbeardlara kumar.
Sosyal ağlarda paylaş

Fin said:

jalter ne kadar çöp ya.

JAlter çöp filan değil, şu anda en iyi servantlardan biri.

Oyun stili ilerideki contentlerde bayağı değiştiği için JP serverındakiler tier listin diplerine attılar. Ama şu anda burst damage en önemli şey, JAlter da oyundaki en iyi single target burst damager.

Ama seneye multi HP barlı bosslar gelmeye başlayınca burst yerine sustained damage daha önemli olmaya başlayacak, o dönemde S tierden A tiere düşürmüşlerdi.
B tiere düşmesi daha yeni, hem boss fightlar AoE nuke gerektirecek şekilde değişmiş, hem de Scathach Casterın gelmesiyle çöp tier Quick servantlar 2-3 tier fırlamış tek seferde.
Ama tier list çok değişken, sonra başka bir contentte single target burst yine meta olursa yine S+ tiere fırlar yani. Her content için değiştiriyorlar. Tier listin tepesine çöküp kök salmak Merline, Wavera, Gile mahsus.
Dantes mesela en dipteydi, tek update ile en tepeye fırladı. Sumanai-kun da aynı, meme tier servanttı şimdi 4* tier listin en tepesinde. Amakusa da eskiden bayağı aşağılardaydı diye hatırlıyorum, en tepeye çıktı.

TL;DR:
JAlter bu sene S tier, seneye hala gideri var, 2 sene sonraki content için vasat. Daha sonrası ne olur belli değil.

Fin said:

xmasta 500-600$ itunes gift geliyo hepsini musashiye gömerim artik

Sosyal ağlarda paylaş

3 turn clearde bi ise yaramiyor
son iki eventte hic kullanmadim
belki ruler gelirse meh.
ST cú alter tercih ederim kamyon gibi vurup olmuyor.
wellfare verdiler jalteri zaten prismlenir ya
bu arada usa hesabi private server gibi ya moriarty yok dogru duzgun saber bile yok dafgs
Sosyal ağlarda paylaş

Sam in Jalter beni Nero event Final Challenge ta kurtardi. Ibaraki eventte dogru duzgun servantim yokken, 1m dmg challenge i cikarmami sagladi. En kotu yani avenger olmasi. Baska bir class olsaydi 7/24 imba olarak kalirdi.

Ha gelsin banner i, nasilsa rollamak icin bisi kalmadi accountta :)
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

jalterin sorunu avenger çok kötü bir type, onun dışında bir sıkıntısı yok aslında.

Avengerla alakası yok, Dantes te Avenger, JP tier listte Gil tiere çıkardılar.
Sıkıntısı işte ilerideki content burst damage gerektirmiyor, o yüzden önemi giderek azalacak.

CuAlter sustained damage konusunda en iyilerden olduğu için en üstlerde zaten. Ama single target burst olarak JAlter daha iyi yine de.
Sosyal ağlarda paylaş

Bi leşliği yok ya normal event işte.
Hatta farmlaması en kolay eventlerden biriydi diye hatırlıyorum, shopu kurutabildiğiniz kadar kurutun o yüzden -ve evet geçen senenin eventinin rerunı olduğu için bayağı kolay, hiçbir ekleme yapmamışlar.
Bu senenin eventi ayrı gelecek, o daha zor olur.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...