Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İstanbul - Adalar

pontipati

Öne çıkan mesajlar

Selam, İstanbul'daki Adalar'ı gezmek istiyorum. Özellikle Büyükada'ya gitmek istiyorum, önceliğim o yani. Orada bisiklet kiralanıp gezilebiliyormuş sanırım. Tur ile gitmek istemiyorum, akbil basıp vapurla gitmeyi düşünüyorum.
Nasıl yapılır, nereden binilir? Büyükada'da bisiklet nereden nasıl kiralanır? Teşekkürler =)
Sosyal ağlarda paylaş

vapur 1.5 saat falan sürüyor. hızlı feribot 45 dakika. daha iyi bence.

adada kimlik bırakıp bisiklet kiralayabiliyorsun bi sürü farklı yerden. hoşuna giden birinden kiralarsın. baya bi yokuş var o açıdan biraz zorlayabilir bisiklet ama en kötü sadece o kısımları yürürsün. faytonlara da dikkat et bazen çok yakın geçiyorlar sdfsa. he bi de büyük tur denilen turu yapın asıl güzel kısımlar o tarafta hep.

meydanda bi dondurmacı vardı adını hatırlamıyorum ama fena değildi dondurması. onun dışında öyle kesin şunu ye denebilecek yer hatırlamıyorum pek.
Sosyal ağlarda paylaş

kendi bisikletinle de gidebiliyorsun bu arada, çift bilet.

c.tesi pazar gitmemeye çalış, özellikle arap turistlerden geçilmiyordu geçen sene tatil döneminde. bi de hepsi at turu kiralıyo diye ortalık boka dönüyor, zavallı hayvanlar o bayır senin bu bayır benim koşturup duruyor yaz sıcağında, o işkence de cabası.
Sosyal ağlarda paylaş

Aluriel said:

vapur 1.5 saat falan sürüyor. hızlı feribot 45 dakika. daha iyi bence.

adada kimlik bırakıp bisiklet kiralayabiliyorsun bi sürü farklı yerden. hoşuna giden birinden kiralarsın. baya bi yokuş var o açıdan biraz zorlayabilir bisiklet ama en kötü sadece o kısımları yürürsün. faytonlara da dikkat et bazen çok yakın geçiyorlar sdfsa. he bi de büyük tur denilen turu yapın asıl güzel kısımlar o tarafta hep.

meydanda bi dondurmacı vardı adını hatırlamıyorum ama fena değildi dondurması. onun dışında öyle kesin şunu ye denebilecek yer hatırlamıyorum pek.

Beşiktaş veya Kabataş tan binmeyi planlıyorum, hızlı feribot var mı? Büyük tur nedir tam olarak, ücretli bir şey mi mesela?

Valeron said:

hacı dayı bostancıya geçiyosun, ordan mavi marmara iskelesinden büyükada motoruna biniyosun ortalama 30 dk falan sürüyor,indiğin yerden çarşıya doğru yürüyosun orda istemediğin kadar bisikletci bullursun ama ada çok yokuşlu bisiklet darlayabilir kondisyonun yoksa

Karşıya geçmem 1 saati geçiyor, Beşiktaş ya da Kabataş kötü bir tercih mi? Yarım saat bir saat fark ediyor karşıya geçmek veya bu ikisinden birine gitmek.
Sosyal ağlarda paylaş

Gittigin yol iste ya o buyuk tur denilen ucretli falan degil. Bisikletle tura basladiktan sonra yukarida faytonlarin toplandiig bi yer var. Ordan duz asagi devam etmeyeceksiniz. Sag tarafa dogru bi yol ayriliyor o trafa devam edeceksiniz. Su alin yaniniza o tarafa gitmeden ama sdfsad

Besiktastan olmasi lazim ido hizli feribot. Bakarsin saatlerine sitesinden
Sosyal ağlarda paylaş

6 sene istanbulda kaldim.1 kere gittim buyukadaya.Fazla endustriyel bi yer buyuk ada.Asiri turistik.Herkes buyukadayi bildigi icin turistler adalar diyince direk buyukadaya gidiyo.Gereksiz kalabalik.Esnafin durumunu bilmiyorum.Tek buyuk market orada vardi.Alisveris yapmaya gitmistik.

Buyukada yerine kinali, burgaz ve heybelide zaman gecirmek daha guzeldi.Buralarda yakin zamanda asiri turistiklesmeye baslamislar diye duydum.2013den beri gitmedim.

Burgazada da kus ucmaz kervan gecmez bi koy vardi.Simdi guncel fotograflarina bakiyorum bayaa bayaa ticari bi koy haline gelmis.Zamaninda oraya 1 haftalik falan kamp atardik.Haftasonlari falan gidip gunu birlik kalir donerdik falan.Bizden baska cokta bilen olmadigi icin rahatsiz edilme derdin olmadan kendi evinmis gibi kafani dinledigin bi yerdi.Simdi bakiyorumda bi market acmadiklari kalmis koya.Rezil etmisler.

Burgazada da gun batimi cok guzel oluyo.Tepesinden ve yukaridaki bahsettigim koydan manzara muazzam.

https://flic.kr/p/e2poJN

tepede de boyle biseyler oluyo : https://flic.kr/p/bREdAZ

Kalpazan kayaya gelmeden once agaclarin arasinda belli belirsiz bi patikadan yuruyup iniyodun buraya.Bilmeyen adamin bulmasi pek mumkun degil.Agaclar calilar falan patikayi cok guzel gizliyodu.

Burgazada da bisikletle isin bayaa zor.Yururken bile adanin tepesine cikarken bayaa yoruyodu insani.

Biz denemedik ama oyle ayakustu sormustuk bi ada cevresinde kayikla gezme imkani var mi diye.Sahildeki balikcilar o konuda cuzi miktarlara denize acilip koy koy gezdiriyodu.Bu dedigim sene 2010.Simdi o isinde bi piyasasi falan olduysa bilmiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben 38 senelik İstanbulluyum, 3 kere gitmemişimdir Büyükada'ya. Hafta sonu zaten çok kötü ortam, ipini koparan (resmen ipini koparan) doluyor. Burgaz'da arkadaşın yazlığı vardı, hafta içi sessiz sakindi ama sonra ne oldu ben de bilmiyorum. O yazlık zamanı, 6 ayın 2 ayı falan oradaydık. Keyifli aslında ada ama işte deniz görmemiş İstanbullu'nun en yakınındaki yerlerden biri, hücum ediyor millet.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...