Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Beşiktaş 2017 - 2018 Sezonu Genel Tartışma

Llama

Öne çıkan mesajlar

dün akşam 2 porsiyon hamsi yedim, yine negredo neden 82de oyuna girdi anlamadım. vallahi hocanın herşeyi iyi güzel de bu adamcılığı sinir bozucu ya.

3 yapmışsın al işte adamı sok takıma artık, 4dk oynuyor onda da en faydalı isimlerden yine asist yaptı cenk yedi sdsafa

önümüzdeki 2 maçta 11 başlamalı artık kesinlikle ya
Sosyal ağlarda paylaş

Abi adam bence ikinci ucuncu sanslari veren bir adam. Neden bu kadar abartiyorsunuz anlamadim. Evet Talisca mesela sacmaliyor suan, verdigi katki sinirli idi son maclarda. Muhtemelen uyarilarda bulundu bulunuyor, degisim gelmezse kesiyor zaten sonrasinda.

Bunu kaleci olayinda gorduk, hepimiz goruyorduk tolganin hatalarini. Soylendik ettik, adam bir kesti bitti gitti tolga. Aboubakar mesela kesilebilirdi arka arkaya sacmalamalarindan sonra, adam inat etti bir sekilde takima dahil etti etti, en sonunda adam forma girdi iste.

Suan takimdan kesilecek tek adam Talisca, 3-5 mac daha secerse muhtemelen onu da gomecek sonra Negredo izleyecegiz. Hayir bir de bu ozelligi takimin, sistemin oturmasinda baya yardimci oldu bence. Her oyuncu ara ara sacmaladi, bir ara Oguzhan da agir sacmaliyordu misal. Kesmedi kazandi adam iste.
Sosyal ağlarda paylaş

Negredo iyi topcu falan ama kadroya sokmasi zor bir ara anca taliscanin yerine mi olabilir diye dusunuyordum o da oynamaya baslarsa mumkun degil formayi alamaz. Ileri uctakilerin hepsi canavar gibi oynuyor mecburen beklicek.

edit: Mesela cenk iki mac kotu oynasa cenki gene kesmez bu adamcilik degil hata yapma sansi veriyor ilk11 oyuncusuna oyle yapmazsa takim ackapa artema gibi oluyo surekli degistir dur. Cenki bir okutalim sira ona da gelcek :D
Sosyal ağlarda paylaş

yani bence gamechanger'lığı porto ve portekiz milli de olduğu gibi 60'dan sonra olmalı.

kenardan düzenli gelerek çok daha etkili olur ki 2.5 yıl oldu istiyoruz ama şg yapmıyor prensçilikten.

dinç bi q7 ikinci yarı düşen anadolu topçularına karşı tam bir nuke etkisi yaratır, iki kat istatistik yapar.

sıkıntı işte şuan onlar gibi o da düşüyor ikinci yarı, oyunda kalmasının tek sebebi arada güzel orta açar belki ya da duran top kullanır, hareket çeker adam düşürür belki 1-2 tane o yani.

onu cenk'te yapar baskıyı önde kurdun mu misal. gerek yok q7'yi öyle kullanmaya.

kenardan gelen q7 bu ligi domine eder aldığı süre başına yaptığı istatistiklerle.
Sosyal ağlarda paylaş

Quaresma resmen cilgin atiyor suara lens onun yaninda direk düdük makarnasi lensin en buyuk katkisi o oldu sanirim gecen sene zaten ben oynicam kim oynicak baska kafasindan cok yattigi anlar vardi ama bu sezon q7 laf eden tas olur. Yok etti adam SL maclarinda ligdeki maclarda da cok istekli. Ha sacma sapan hareketler yapmiyor mu yapiyor ama boyle oynadiktan sonra kesemezsin.
Sosyal ağlarda paylaş

dün kenarda ozzy-lens falan hiç oyuna giremedi negredo 5dk oynadı o açıdan bakınca çok iyi zaten de.

abi ben lens 11 başlasın demiyorum, q7 düşünce çıkar al yani.
babel düşüyor oyunda, q7 düşüyor oyunda çıkar yani görünüyor işte.

cenk formsuz, takıma maç aldıran negredo'yu ödüllendir ne bekliosun yani
Sosyal ağlarda paylaş

Abi Cenk adamin projesi cok net. Her gittigi takimda hucumda daha once bitmis denilen adamlari parlatiyor. Cenk'i hakkaten kesmiyor formsuz bile olsa, yorulsa bile. Adamcilik Cenk'e karsi var evet, ama haksiz yere olmayacak gibi duruyor. Bir de sizi bilmiyorum da, ben maci izlerken vs SGnin degisikliklerinden tirsmiyorum hic, hatta guven duyuyorum. Yillar icinde gelisti bu da. Misal gecen Aykut Kocamani goruyorum, sacma sapan degisikliklerle takimi geri yasliyor falan. SGnin bir oyunu var sistemi var, o oyunda her oyuncunun yeri var, ona uygun degisiklik yapiyor. Biz defans aldi forvet cikardi vs gibi bakiyoruz ama adam farkli bir sey dusunuyor orada ve ise yariyor bence en nihayetinde. Sizin kadar ciddi takip etmiyorum futbolu ama izledigim maclar icerisinde ahanda SGnin degisikligi yuzunden maci verdik dedigim cok az oldu yada hic olmadi herhalde.

Negredo formayi hakediyor bu sirada bence. Sadece SGnin tarzi biraz farkli iste. Birkac kere daha yatsin ligdeki maclarda Talisca, o zaman alir Negredoya verir bir daha Talisca Negredo sicana kadar alamaz muhtemelen. Cenk'i kesmez ama zannetmiyorum :D
Sosyal ağlarda paylaş

lens'in umarım bağlayıcı bir sözleşmesi yoktur ya, kiralık bitince gider. ciddi anlamda bitik, yani aslında bitik değilde klasik lens'e dönüştü yine.

geçen yıl fener'de bariz şekilde çin'e gitmek için kasmış. önünde kapı kalmayınca orası için saldı yine. dk da olmayınca yatıyor.

lens'ın gerçi kariyeri böyle geçiyor. zaten potansiyelinin yarısını istikrarlı olarak kullanabilse halen epl'nin orta-üst sıra takımlarında kendine her şekilde yer buluyor olurdu.
Sosyal ağlarda paylaş

cicibeybe said:

Bir de oguzhan fena hirslaniyor bence tolgay iyi oynadikca. Oguzhanin donusu de muhtesem olacak gibi geliyor ama bakalim gorucez.

şuan mantıklı olan, aslında yazında mantıklı olan oğuzhan'ın satılıp yerine tolgay'ın montesiydi. nitekim tolgay'da kenarda bekledikçe soğuyordu ama oğuzhan'ın gidişi artık ufukta gözükmeye başlayınca o da bekleme kararı aldı tahminen.

oğuzhan'ı şöyle 12-15 arasında bi paraya satabilsek cidden harika olacak. zaten sözde imzalanan, ama resmen açıklanmayan sözleşmesinde 5 takıma 12.5 milyon eurodan serbest çıkış maddesi var denmişti yazın ki o takımlarda roma, sevilla, atletico madrid, napoli ve monaco'ydu.

hani öyle bir madde yoksa bu itnelerin hepsinde iyi para var, birine kesin kitlemeye kassak güzel olur sadfsdaf

tolgay'ı yerine koyup, gelecek para ile oğuzhan'ın yedeği tolgay gibi ona da bir yedek bulup bağlarsak arkasında devamlılığı sağlarız misal.

12 falan bile gitse tr kulübü için çok net para orta saha için, he diyeceksiniz oğuzhan 12'lik adam mı değil ama pazarın etiketi bu :(

hırvat ya da portekizli olsa oğuzhan min 20-25'e satılırdı bi yerlere menajerler aracılığıyla sdafsda
Sosyal ağlarda paylaş

applev0dka said:

cenk projesini ilerleticem yine negredo'yu yiyecek ama. adam şuan motive şekilde katkı veriyor ama bir noktada eeehh diyecek salacak diye korkuyorum.

Yok abi bak tolgaya, fabriye, cenke, aboubakara, gokhan gonule vs. Yedekte beklettigi adamin motivasyonunu da sagliyorlar bir sekilde. Kasmayi birakip salan adam oynarken de saliyor, bkz Talisca. Bkz ayni sekilde Lens, sans verilmesine ragmen sacmaliyor. Lensin kredisi bitti bitecek bence, boyle devam ederse ikinci yarida hic oynatmaz, Frei gibi olur onun da sonu. Taliscada ise hala umut var. Ama isin en guzel kismi, kimse alternatifsiz degil, bunu cok net gosteriyor adam.
Sosyal ağlarda paylaş

öyle de her adamın yapısı bir değil yani.

şimdi negredo olsam, girdim maçı aldım bu kazma 13141541 top kaybı yaptı, şu kadar pozisyon ezdi hala bunu oynatıyor falan diye bakabilir yani.

neyse ki şuana kadar öyle bir şey görmedim adam 5dk da oynasa 50dk da oynasa aynı motivasyona sahip. bence zaten 4-4-2 oynamalıyız özellikle zayıf takımlara karşı ama şenol hoca taktik değişiklik yapacak adam değil.

3 senede 3 kere görmedim yani 4-2-3-1 dışında bir şey. ikisini birlikte oynatınca cenki kanada atıyor. lan cenkin olayı zaten babel-q7 ile ortaya çıkıyor sen negredoya bu şansı vermiyorsun ki lol
Sosyal ağlarda paylaş

valla bence talisca alternatifsiz ya asdfasd

onu göstermesi ya da göstermeye çalışması farklı ama bjk'nin üst sınıf oyununun çok önemli bir kısmı talisca maalesef.

ki talisca da aslında tam bir karaktersiz brezilyalı yani, oynadı mı resmen seviye atlattırıyor ama istedi mi oynuyor. sürekli kaşar ekmek elle beslesip gönlünü hoş tutman gereken adamlarla üst seviyeye doğru yola çıkılmaz ya.

tek dezavantajı şu bu adamın, zaten bu olmasa şu yetenekle harbi buralara hiç düşmezmiş ben onu çok iyi anladım.
Sosyal ağlarda paylaş

quaresma takım kötü olduğunda çılgın oynayıp takımı taşıyor ama takım iyi oynadığında abartısız berbat oynuyor ya. hiç sekmiyor bu maalesef. kötü oynayacağı zamanı topu alıp defansa doğru adam çalımlayarak koşarken anlayabilirsiniz.

tolgay - oğuzhan konusunda ise şu an atiba yanında formda olan oynasın, atiba bıraktığında tolgay - oğuzhan ikilisini koymak lazım bjk orta sahasını 5 sene kılçıksız götürür. önlerinde şu talisca olmaz ama topun arkasına geçen bir 10 numara olacak ya da şg talisca'nın kafaya vura vura böyle oynamasını öğretecek.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...