Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Manga adlı grup...

Llama

Öne çıkan mesajlar

asıl nu-metal kornun yaptıgıdır bunlarda isim koyamadıkları için nu-metal demişler limp bizkitin linkin parkın yaptıgı nu metal falan diil hardcore[signature][hline]aramaya inanmıyorum
post kasıyorum
kufrediyorum
kavga ediyorum
:hrr: nihahahaha yasasın kotuluk :hrr:
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Suark, 26 Ocak 2005 13:47 tarihinde demiş ki:
keske kliplerinde manga olsaydı.

oha ozaman epten heeeeeeeey bize bakın biz lp ozentisiyiz şimdi gidin onların kliplerini izleyin bakın onlarda manga bizdee diye bagırmıs olurlardı bunlarınki en azında 3 boyutlu[signature][hline]aramaya inanmıyorum
post kasıyorum
kufrediyorum
kavga ediyorum
Sosyal ağlarda paylaş

ilk sayfalara baktıımda anam buranın müzik dinleyicisi turkrocktan daha mantıklı demiştim de anlıyorum ki hiçbir fark yok, ilk 2 sayfayı ve busayfayı okumam yetti bunu anlamak için, ne diyim, yakında "madem bunlar rap rock yapıyolar neden o zaman kralda klipleri yayınlanıyo ferdi tayfurla birlikte" tartışması da yaparsınız, belki yapılmıştır bile, heh.

turkrocktki manga topicinin son sayfasında eleştirmenle (orda kullanılan tabiri yazmıyorum) eleştirdiğini sanan arasındaki farklar güzelce belirtilmiş, ekşisözlükten bir alıntıyla, okuyun derim.

Türkiye'de alternatif rock müziği (metal ya da rapi değil) alıp bir adım daha ileri götürmüş bir grup, çoğu rap vokalli grubun şirket kapılarından "bu tutmaz" diye geri gönderildiği bir dönemde çıkıp elbetteki alaturka öğeleri ya da sertliği azaltmak gibi satış hileleriyle sony music gibi bir firmadan albüm çıkarabilmiş bir grup. bundan yaklaşık 3 sene önce albüm çalışmalarına başladılar ve eminim ki her şey tam olarak resmileşmeden ön prodüksiyon yapılıp stüdyoya girmeden önce kendilerine sorsanız onların bile "yok abi bu piyasada tutmaz" diyeceği/dediği bir grup. limonda ya da o dönemlerde başka yerde dinleyenlerin haklı olarak "ordaki sertliklerinden eser yok" dediği ama "bizim çok sert olmak gibi bir problemimiz yok" iddiasını ve albümün çıkması için bunların olması gerektiğini kabullenmesi gerektiği bir grup. yani daha ne diyim bilmiyorum budur.[signature][hline]When a men lies, he murders some part of the world..
Sosyal ağlarda paylaş

said:
trgdy, 27 Ocak 2005 21:28 tarihinde demiş ki:
asıl nu-metal kornun yaptıgıdır bunlarda isim koyamadıkları için nu-metal demişler limp bizkitin linkin parkın yaptıgı nu metal falan diil hardcore

yaaa uff ole iste butun dunyada korn lp ve limp bizkit nu-metal die tanınıo bosu bosna inkar etme[signature][hline]Msn : [email protected]
Yavas konus,hızlı dusun
Cheester Nası Biri?
Sozlukte Cheester

Sosyal ağlarda paylaş

Eğer dinlerken zevk verdiği kişiler varsa iyi, fakat ben bu gruptan pek zevk alamıyorum.Dahası inanılmaz derece de bu gruba gıcığım.Bu gucuklığın bir nedeni adlarının manga olmasına rağmen albüm posterlerinin Japon çizimi ile alakası olmaması ikincisi de, grup elemanlarının birine manga ne diye sorulduğun da japon çizgi filmi demesi.Allah aşkına adam kendi grubunun isminin anlamını bilmiyor.

Yaptıkları müziği sevenler dinlesin arkadaşlar ama ben gıcığım bu gruba.Bir türlü kanım ısınmadı.Burdan sonrada ısınmaz.[signature][hline]"Sword is a weapon. Swordmanship is learning how to kill. No matter what ideals you claim how you call it, that is the only truth" Hiko Seijuro

:hrr:"Öğretmek kendinde başlar.İlk önce kendine öğret sonra başkasına" :hrr:

[Bu mesaj ssj4songoku tarafından 28 Ocak 2005 19:32 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
fizban, 28 Ocak 2005 12:57 tarihinde demiş ki:
"özenti" olduğunu iddia edenlerin eklemesi gereken bir gerçek var, başarılı bi kopya. kopyaysa yani. ben bakmam öyle kopyaymış özentiymiş zartmış zurtmuş..

dinlerken zevk alıyor muyum ? "bazı şeyler için, iyi olmak yetmiyormuş // sevilmek için aşk için iyi olmak yetmiyormuş" diye eşlik ediyor muyum ? buna bakarım.

ki iki soruya da cevabım evet. süperlermiş.

birileri benim gibi düşündüğü için sevindim şimdi..
ayrıca Lars'a da tebrikler.. o da bana göre mantıklı yazmış..

ps: fizboncum ne varsa eskilerde var ;) (ufak bi şakadır alınmayın)
Sosyal ağlarda paylaş

abi kimse hayır abiii.. demesin ama o cıkış parçaları(kadin çizeceksin) tam bir linkin park özentisidir ama baska guzel ve ozgun parçalari vardir ve herseyiylede athenadan iyidir(simdi nana aynı tur geyigi yapmasinlar kalite bakımdan konusuorum)

ama turk rockına yeni bir soluk getiren duman ve kurban....
ikisine de sahip cıkmamiz lazim[signature][hline]Look at my cat, why can't I live like that, all of the animals except a few, do nothing else but eat and shit, yesterday was not the time, in my belt , in my mind, Im lazy.F*ck you.
Lagwagon-Lazy
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Cheester, 28 Ocak 2005 13:11 tarihinde demiş ki:
said:
trgdy, 27 Ocak 2005 21:28 tarihinde demiş ki:
asıl nu-metal kornun yaptıgıdır bunlarda isim koyamadıkları için nu-metal demişler limp bizkitin linkin parkın yaptıgı nu metal falan diil hardcore

yaaa uff ole iste butun dunyada korn lp ve limp bizkit nu-metal die tanınıo bosu bosna inkar etme

tamam
Sosyal ağlarda paylaş

bir mesajdan alıntı yapayım dedim, baktım aynısından 50 tane var: manga limp bizkit/linkin park özentisidir..

nu metalse nu metal hardcoresa hardcore, tarz tarzdır, 2 tane aynı grup aynı tarzda müzik yapabilir, bu doğaldır, yani şurda kimse mahsun kırmızıgül ibrahim tatlıses taklididr veya britney spears madonna taklididir demiyor, bunlar alışılagelmiş şeyler çünkü, ama bazı kesimin ortak özelliği olaraktan yeni oluşumlara kafalar çabuk basmıyo, her oluşumun bir öncüsü ve bin takipçisi vardır ki manga yepyeni bir oluşumun içinde türkiyeye rap-rockı getirdi, ama aynısını mı getirdi?

evet diyenler lütfen bana bir linkin park şarkısında türk sanat müziği makamlarından birini göstersinler. trgdynin sorusuna da güzel bir yanıt teşkil oldu sanırım.

aşın artık abicim bunları aşın. yok manga taklitmiş yok mor ve ötesi piyasa olmuş boş işler bunlar, ne hoşunuza gidiyorsa, size ne keyif veriyorsa dinleyin işte. saygılar.[signature][hline]When a men lies, he murders some part of the world..
Sosyal ağlarda paylaş

Ee kardeşim ne hoşunuza gidiyorsa dinleyin diyorsunda niye diyosun ki bunu bize? Manga hoşumuza gitmediği için dinlemiyoruz zaten... Aynı tarzı yaptığı için taklit demiyoruz,aynısını yaptığı için taklit diyoruz ve bu apaçık ortada. Sadece görmek istemeyenler görmez...[signature][hline]Zegard 50 Animist/Hibernia - Lancelot
Crosby,Stills,Nash & Young
Sosyal ağlarda paylaş

eeee. koyuyoruz bir kadın cizeceksin ve somewhere i belong u veya bilimum lp sarkılarından birini yan yana. bariz taklitler. mahsun kırmızıgulun sarı sarısını ve irahim tatlısesin tek tekini koyuyoruz. baıyoruz ve benzerlik yok! sensible ın da dedigi gibi gormek istemeyen gormuyor. hem biz burada kimin manga dinleyip kimin dinledigini degil manganın kalitesini ve taklitciligini tartısıyoruz. isteyen las ketchup dinlesin bizi ilgilendirmiyor.[signature][hline]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sensible, 28 Ocak 2005 22:24 tarihinde demiş ki:
trgdy ya demicem diyorum ama bi topicte daha gördüm bana sataşıyodun galiba,hiçbi bilgin yok saçmalayıp duruyosun bide biliyomuş gibi hırs yapıp millete laf ediyosun ama komik duruma düşüyorsun.

nolduda bole dusundun?[signature][hline]aramaya inanmıyorum
post kasıyorum
kufrediyorum
kavga ediyorum
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...