Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Heroes of Might & Magic 5!

KanCHELsiS

Öne çıkan mesajlar

said:
Anason, 02 Şubat 2005 19:20 tarihinde demiş ki:
forumun yas ortalamasina bakilirsa homm 3, ilk oynadiklari guzel oyunlardandi o yuzden efsanevi kalmis olabilir dusuncelerinde ve baska hic biseyde yerini tutmaz kolay kolay.

aynen 3 en iyisiydi serinin 4 abartidir yani 5 ne zaman cikacak tam tarihi?[signature][hline]"I can give anything you want,but don't want something that i don't want to give"
"Deneyim zor bir ögretmendir çünkü sınavı önce,dersi sonra verir"

Sosyal ağlarda paylaş

said:
axedice, 10 Ocak 2005 22:19 tarihinde demiş ki:
Heroes 5 i Ubisoft yapıyor diye biliyorum, en azından haklarını almışlardı.
vallahi süper güçlerim yok, okuyarak buluyorum.aslında bulmamak, sizi karanlığa terk etmek lazım ya neyse..[signature][hline]Where is your savior now?
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Grom_Hellscream, 03 Şubat 2005 16:58 tarihinde demiş ki:
5 in çıktıgı filan yokki firma batmış kim diyor çıkıyor diye ya

gecen gun okumustum bi yerde iste incelemesini cikacak falan diyordu herhalde ondan sonra batti... yazık olmus gercekten..[signature][hline]"I can give anything you want,but don't want something that i don't want to give"
"Deneyim zor bir ögretmendir çünkü sınavı önce,dersi sonra verir"

Sosyal ağlarda paylaş

said:
arcane, 03 Şubat 2005 16:53 tarihinde demiş ki:
homm4 ün artını beğenen kişiler sims kökenlidir diye düşünüyorum

YMCA elemental
efemine dragon
teletubby leprechaun
...
..
.

Güzel bir tespit;) hatta phoenixleride susam sokağındaki minik kuşa benzetebilirsin, hatta hatta gargantuanda kurabiye canavarı kılıklı birşeydi:P.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
arcane, 03 Şubat 2005 16:53 tarihinde demiş ki:
homm4 ün artını beğenen kişiler sims kökenlidir diye düşünüyorum

YMCA elemental
efemine dragon
teletubby leprechaun
...
..
.

işte gameplay'i grafiklerin önünde tutmakla övünen biricik arkanumon, kendisi homm4 roster kadrosunda değil diye leprechaun'u kıskanmış olsa gerek.. :horace:[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.
Sosyal ağlarda paylaş

bu kadar tartısmanın ustune homm4 i tekrar kurdum ve sonuc olarak tum bu tartısmaların anlamsız olduguna karar verdim.Temelde homm3 ve 4 arasında inanılmaz fark var.Zaten oyunun daha farklı bir kitleye hitap etmek uzrere gelistirildigi belli oluyor.Yani aslında biz tamamen farklı iki oyunu karsılastırıyor gibiyiz.Tamamen anlamsız bir durum isteyen 3 u isteyen 4 u oynasın herkes mutlu olsun.İki tarafın birbirini ikna etmesi bence mumkun degil zaten bir bu bir age of empires fan ının gelip bir fps fan ını gel bak bu oyun daha guzel soyle ustun boyle ustun benim oyunum boyledir seklinde ikna etmeye calısmasına benziyor.[signature][hline]Power is Everything
Sosyal ağlarda paylaş

homm3 ile homm4'ün nasıl alakasız olduklarını anlayabilmiş değilim, homm4 resmen homm3'ün rafine edilmiş bir sürümü. beğenmeyenlerin de yukarıdaki arkanumon gibi kozmetik eleştirilerinden başka birşey göremedim şurada.. haa, bir de 'banko seçim' olayı vardı, hiç seçim olmayan homm3 daha iyiymiş gibi anlatılıyordu filan.. :)

anladım ki homm fanatikleri esasen homm'u değil, sprite'larını seviyormuş..

bir caravan olayı olsun, creature regrowth'un her güne eşit dağılması olsun, hareketli neutral'lar olsun, dwelling seçimleri olsun, yeni hero ve skill sistemi olsun, herosuz gezebilen ve iş yapabilen creature'lar olsun, müziklerin an be an yerine göre değişmesi olsun (bu çok hoşuma gitti, öyle böyle değil) ve hatta yeni grafikler olsun (eski pikeman'in yenisinden güzel olduğunu düşünen varsa ne diyim ona) hepsi homm3'ün geliştirilmiş ve düzeltilmiş hali. oynanış gene homm3 gibi, aynı tadı aldım oynarken ama bu sefer "ulan şunu böyle değil şöyle yapsalarmış" demeden..

halen de anlayabilmiş değilim insanlar nasıl "bambaşka oyunlar, hiç alakası yok" diyebiliyor. cidden ilginç..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.
Sosyal ağlarda paylaş

çünkü öyleler Sam
birinde haftada bir yaratık çıkıyo birinde günlük, sen ona göre tüm stratejini değiştiriyosun, birni pazartesi günün de ilk turn sendeyken genklemek artık işe yaramıyo

herolar artık unit olmuşlar, kısacası savaş stilleri tamamıyla değişti, artık kenarda durup bonus veren veya büyü yapan herolar yok, bi archer hero ile ejderhalar devireibliyosun

şehirler tamamıyla farklı, ünivtelerin şehilrere dağılımı farklı

ben buna farklı oyun derim bu kadar basittir
tüm sistemi değiştirmişler[signature][hline]I have grown older,
You have grown colder,
And nothing is very much fun,
Any more.
Sosyal ağlarda paylaş

tam sam'e haklı diyecekken volfied bişey dedi. ona da haklısın diesim geldi. şöyle bi kanıya vardım ki farklı zevklere hitap eden 2 oyun olmuş. hmh evet.[signature][hline]*reading screen* "To Start Press Any Key". Where's the ANY key? I see Esk [ESC], Catarl [CTRL], and Pig-Up [PGUP]. There doesn't seem to be any ANY key. Woo! All this computer hacking is making me thirsty. I think I'll order a TAB. *presses TAB key*
Sosyal ağlarda paylaş

haftanın ilk günü genklemek saçma bir olaydı, alınan yaratık sayısı aynı ama zamana dağılıyor, geliştirilmiş ama değişik değil. gene 100 tane ejderhayı yığabiliyorsun aynı sürede..

heroların adı var kendileri yokken birim olarak eklemişler, şimdi verdikleri bonusları, yaptıkları büyüleri kendilerini öldürmek suretiyle ortadan kaldırabiliyorsun ama gene yaptıkları olay aynı. ok atacak bir hero'nun kaplayacağı yere 20-30 vampir koysam hero'yu gene yer, sonuç yine aynı..

şehirlerden gene aynı yaratıkları alıyorsun ama bu sefer seçim yapıyorsun. angel alıyorsan yine aynı angel..

ha bütün bu yenilikleri gelişme olarak görmeyip, "bambaşka bir oyun yapmışlar, heroes3 daha iyiydi" demek bana son derece mantıksızca geliyor zira bütün bu değişiklikler hep önceki oyunun eksiklerini ve yanlışlarını kapatmak üzere yapılmış, başka bir değişiklik yok..

bu düşünceye göre genişleme pakedi gibi mi bekleniyordu heroes 3 anlamadım, yeni yaratıklar, haritalar olsun, bütün saçmalıklar, eksiklikler kalsın aynı şekilde..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

zaten daha homm4'ü yüklemeden hem gathering storm'u hem de winds of war'ı da indirdim, hepsini birden yükledim.. :-)[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

homm3'u gunlerce yatmadan oynamistik yatakhanede. homm4 cikinca cosacaz demistik. ama ciktigi zaman bi sey farkettik, 3'u o kadar fazla oynamis vicigini cikarmisiz ki artik homm tat vermiyo. ikisi farkli oyunlar diil, yine ayni tur oyunlar sonucta. Sam'in dedigi gibi homm4, 3'un daha dengelenmis hali.

homm'da strateji archer'larla arkadakini oldurursem, kalan 2 adamla sunu alirim, bunlar da bunu harcar, dragon u kaybederim ama hero'yu almis olurum gibi. ya da oncu kuvvetleri sehre surup sonradan esas orduyu getirmek gibi...
Sosyal ağlarda paylaş

HOMM3 fanatikler "wake of gods" ı kesinlikle indirsin
Oyunda eksik ne avrsa fazlasıyla düzeltimiş. Bütün sistemde yenilikelr var,(büyü,monster,skill) tadından yinmiyor...[signature][hline]"All right boyz, da plan iz: win. And if we loze, it's your fault, because you didn't follow da plan."
[/b]ORK WARBOSS[/b]
Sosyal ağlarda paylaş

Age Of Wonders dedinde aklıma geldi bütün bu sıra tabanlı fantazya oyunlarının babası olan, yanlış hatırlamıyorsam Sid Meir'a ait Master Of Magic vardı. Civilization, Colonization ve Master Of Orion karışımı şahanemi şahane birşeydi. Item, büyü, yaratık ve ırk zenginliği ve de Age Of Wonders'ın birebir sistemini aldığı savaş haritası onu zamanının çığır açan oyunu yapıyordu bana göre. Kıymeti pek bilinmedi ve çok eski bir oyun olması (belki burdaki çoğu kişi adını bile ilk kez duyuyordur) popüler kalmasına engel oldu, ama ben yinede yeri burası olmasa bile değinmeden edemedim.

***Saygı duyar***[signature][hline]Aa kanashimi ni somaranai shirosa de
orenji no hanabira yureteta natsu no kage ni
Yawarakana hitai wo nakushite mo
Akaku someta suna haruka koete yuku
Sayonara no rizumu.
Sosyal ağlarda paylaş

kardes aow da homm2-3-4 te oynamıs adamım hicbirindeki sariciligi ve oynama zevkini homm3 te bulamadim.
homm3 te 11 de baslayip sabah ezanıyla bıtırme gelenegını baska hicbir oyunda(hemde 1 com.dan 3-4 kısı) yapmamıs biri olarak hepsinden iyiydi homm3 diyorum.
ayrica sole bir tespit yapmak istiyorum homm3 sevenler muhtemelen civ2 yi de sevmislerdir....[signature][hline]Look at my cat, why can't I live like that, all of the animals except a few, do nothing else but eat and shit, yesterday was not the time, in my belt , in my mind, Im lazy.F*ck you.
Lagwagon-Lazy
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...