Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Heroes of Might & Magic 5!

KanCHELsiS

Öne çıkan mesajlar

said:
LethE, 16 Ocak 2005 23:36 tarihinde demiş ki:
cyclops daha iyidir ogreden? hmm.. neye göre ama? ogreleri 1er ayırıp ilk turnden herkese bloodlust icin kullanabilirsin (yer varsa). cyclops lar güzel evet.. ama hero faktörlerini düşünmüyorsun gibi geliyor.. yada büyüleri.. yakıdan ogrelar cyclopsları indiriyor.. simdi buna gore bir haste , forgetfullnes , terror yada bilimum tercih den biriyle cyclopsların devre dışı kalabilir.. black dragon dedigin seyde yapılması cok kazık birsey.. 8 yada 4k altın... 2 sulfur.. onun yeirne o paraya daha dengeli bir ordu kurabilrisin.. (ayrıca dragonunu büylerle pumplıamıyorsun :D büyü olayını + dan sayamam pek)

Yaptığın detaylı kıyaslama çok güzel. İşte burdan herkesin her taktiği ve olasılığı düşünemediği ortaya çıkıyor...[signature][hline]Keyzar: Spine,Regeneration-Scrapper LvL 1/ Toxygen: Dark Miasma,Radiation Blast-Defender LvL 32 TRT 2: Earth,Radiation-Controller /
Sosyal ağlarda paylaş

ben bune katılmıyorum! (oyunun iyi bi test aşmasından geçmesine katılıyorum tabi..) ogre homm4te hiçbir şekilde cyclopstan iyi olamaz .. fantaziyi bırakın arkadaşlar; tek özelliği brutal olarak saldırı olan bi kaleye bi tanecik kıytırık büyü atmak için yer harcanmaz gibme geliyo.. yani teke tekte de düşünsen yanına gelene kadar cyclopslar hem ogreyi hem de varsa yanındaki yaratıkları yerler.. homm4 de zaten karşıdan karşıya geçmek kimi yaratılar için işkence.. yavaş olan ve dağınık olan tüm birimleri yer cyclops; hepiniz biliyosunuz bunu zaten.. yani Keyzar'ın dediği gibin s.dik yarışına çevirmeyelim işi..
homm5 bunların ikisinden de iyi olmalı ; en azından bunda hemfikiriz; yani homm3 ve homm4 yetersiz.. (hatta 4 çoğularına göre kötü ) homm 5 nası olmalı sorunu düşünelim; yanilik fikri olan var mı?

mesela büyü sistemi? secondary skill sistemi? bence ikisi de homm4 de kötü![signature][hline]Don't be afraid of dark, be afraid of what it hides.
Sosyal ağlarda paylaş

valla ben 3 ve 4 deki gibi büyü skillerinde usta oldugunda "mass" olmalarına karşıyım.. haste dir şudur budur ne yahu?
lv1-2 yaratıklar.. genelde pek kullanım göremiyolar (harpy vardı galiba favorim :D )
Centaur ları eski soylu yerlerine koysunlar (ve nature/rampart a taibiki).. o öyle 4 de punkçı lar gibi.. :P (smd)
Kalelerdeki surlara daha değişik birşey konabilir.. mesela bir hero boş kaleyi tek başına alamamalı.. fortification levela göre belli güçte unite toplamı olmalı..
Büyüler daha güçlü ama daha zor olmalı.. nonmage karakterler (mage skilli ile başlamayan) skilleri advanced den oteye geçirememeli (homm4 e göre advanced :D )..
Charm ve "hiçkullanmadıgım , parayla adam satın alan" skill (diplomacy galiba) birlikte çalışmalı :D
town portal gibi denge bozucu bir büyü olmamalı (bi ekran atlatsa eyv.taa kaleye oha.)
nightmarelar terror atamamalı.. (ogre örnegindeki gibi 3 güzel yaratık.. gerisi nm olunca adam felç oluyor :D )
neyse devamı yarına :d. sizce bunlar güzel olurmu[signature][hline]Fire is the universal language
Sosyal ağlarda paylaş

ya şimdi her yaratığın abartı bulduğun özelliklerini kesersek olmaz o iş.. :) ama abartı büyülerin kesilmesi ya da kullanmasını zorlaştırmak lazım ! ben dimension door veya town portal'ın yasaklanması taraftarı diilim aslında ; sadece zor olması yeterli bence. sadece bir büyü okulunda olmaları filan olabilir.
2. skilllerin ise homm4de baya kötü olduğunu düşünüyorum. uzun bi oyunda bile sadece bir skill ağacını tamamlama fırsatı bulabiliyoruz..
başka fikri olan?[signature][hline]Don't be afraid of dark, be afraid of what it hides.
Sosyal ağlarda paylaş

4 te grafikler eski commodore oyunları gibiydi. hiç beğenmemiştim. hiçte oynamamıştım o yüzden sadece. içine çekememişti beni atmosfer. 5 umarım daha başarılı olur. serinin 4 hariç her oyunun severek oynayan bi oyuncu olarak isterim yani şöle güzel bi homm gelsin oynıyak arkadaşlarla :D[signature][hline] MSN : [email protected]
---
Sözlükte Ben :D
---
SWG : Heyd Spinner (Tatilde)
CoH: Kartal AR/Energy Blaster LvL 23

---
[b] Mustafa Kemal Atatürk demişki... (Ahh erken gittin Atam)
Sosyal ağlarda paylaş

dünya haritasının çizimi ve objeler baya iyi aslına.. ama yaratık çizimlerinde o başarı yok.. yani ağzından alev çıkran-çıkarmayan tüm yaratıklara aynı animasyon.. olmaz kardeşim :) kale çizimleri de fena diil.. hatta ben Chaos kalesinin castle yapıldıktan sonraki chaotic halini çok sevmiştim..[signature][hline]Don't be afraid of dark, be afraid of what it hides.
Sosyal ağlarda paylaş

bai homm3 e ayirdigim kadar zamani baka bi oyuna ayirmamisimdir(championshp manager 01-02 hariç :))))
aynen hrkes gibi bnede homm4 u manyak duygularla bekledim ama sonuc husranin otesinde daha ilk gun makineden silmek ve oyunu hommm3 un ekpaketi armegedons blade le deistirmek oldu ... homm5 i busefer bekleyelim ama nerde o eski 2d oyunlar demeyi gecmeyelim....:)[signature][hline]Look at my cat, why can't I live like that, all of the animals except a few, do nothing else but eat and shit, yesterday was not the time, in my belt , in my mind, Im lazy.F*ck you.
Lagwagon-Lazy

[Bu mesaj Lagwagon tarafından 26 Ocak 2005 14:35 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Darklight1903, 26 Ocak 2005 14:08 tarihinde demiş ki:
ayni sekilde harita olayindada arkadasimla beraber cok guzel seyler ortaya cikariyoduk. ayni zeppeln gibi cok pis oynarim bende :) hatta bigun netten oynayalim beyler dicem :)

valla oynıyalım oynamasına ama sanırım oyun xpde çalışmıyo (yada benim cd mafiş). bi de eğer hakkaten iyi oynuyosan sabahlamamız mümkündür :D[signature][hline]Known as "Raven" icq:289270637 msn:[email protected]
Geçen bi zepline bindim, zeplini 2 küçük goblin kullanıyordu...
Sosyal ağlarda paylaş

Age of Wonders : Shadow Magic

gibi olmalı :) Başka bir şey isteimyorum HOMM dan.. HOMM 3 gibi yapamayackalar hiçbir zaman.[signature][hline]If you want to travel around the world and be invited to speak at a lot
of different places, just write a Unix operating system.
-- Linus Torvalds

Yeniden : http://www.ethernass.com ( .org, .net )
Sosyal ağlarda paylaş

homam serisi 4 hariç tam bir efsanedir,ilkini çözene kadar(orta okuldaydım)imanım gevremişti.5 hakkında çok yazı okudum çok çizim gördüm yine heveslendim ama hüsran olursada 3 oynarız yine nolcak. :)
Homam3 exp de çalışıyo.
Ankara da olan varsa bende buluşup oynamaktan zevk duyarm.[signature][hline]He stands in the shadows of his lord,Dreagloth,drinking in the dark energies of the Vault.
Sosyal ağlarda paylaş

Söz konusu olan Homm serisi ise söylenecek hiç birşey olamaz bence. 4. oyunun bekleneni vermediği ortada ama hiç kimse heroes hakkında normal bir oyun gibi konuşamaz. Gerçekten vakit ayırdığım üç beş oyundan biriydi. Hele tek bilgisayardan kardeşimle kapıştığım zamanki zevki hiç bi oyundan alamamışımdır. 5. oyunu iple çekiyoruz
Sosyal ağlarda paylaş

said:
sharky, 27 Ocak 2005 17:08 tarihinde demiş ki:

gibi olmalı :) Başka bir şey isteimyorum HOMM dan.. HOMM 3 gibi yapamayackalar hiçbir zaman.

Allah korusun[signature][hline]Her Türk mutlaka okumalı
Bir Türk'ü öldürebilirsiniz ama bir Türk'ü asla yenemezsiniz !
Strenght , Pride, Discipline
Satılık Blizzard Pakedi
Sosyal ağlarda paylaş

said:
dreagloth, 27 Ocak 2005 17:38 tarihinde demiş ki:
homam serisi 4 hariç tam bir efsanedir,ilkini çözene kadar(orta okuldaydım)imanım gevremişti.5 hakkında çok yazı okudum çok çizim gördüm yine heveslendim ama hüsran olursada 3 oynarız yine nolcak. :)
Homam3 exp de çalışıyo.
Ankara da olan varsa bende buluşup oynamaktan zevk duyarm.

Oynayalım canımcım istediğin zaman. Sen topla Raino, İmp ve Mastiyi her zaman varım ben;) Ama sende şu 4'e çamur atanlar kervanına katılmışsın ya derinden üzdün beni:(.

Bu arada başka Ankara'lı homm'ci varsa müsait olduğum her zaman sabahlamaya hazırım ben.
Sosyal ağlarda paylaş

Homm oynamaya vakit ayırdıgım oyunların en basındaydı.1-2-3 hepsini zevkle oynadım.zaten su mekanıda alayım aha su adamın orduyu alayım derken sabahladım.Homm 4 seriye hıc yakısmamaıs.O k dr da beklemistim cok igrenc bir oyuın cıktı.ozellikle homm 3 teki zevkı hıc bır sekılde tadamadım.Ama homm 4 un senaryoları harıkaydı ozellikle true lovers
Sosyal ağlarda paylaş

Senaryolar tek olarak ele alındıgında guzeldi ama Erathia nın bir kalemde silinmesi hem cok basit ve amatorce bir gecisdi hem de bircok oyuncu icin affedilemez bir davranıstı.Heroes 4 te yapılmıs en buyuk hataydı diyebilirim rahatlıkla.Bencede oyuncuların yıllarını "gercek anlamda yıllarını" verdikleri butunlestikleri Erathia nın kılıclar carpıstı dunya yok oldu sayfayı cevir aa bak yeni dunya gibi bir senaryoyla bitirilmesi zaten bu oyun bir heroes olamaz dedirtmisti herseyden once.[signature][hline]Power is Everything
Sosyal ağlarda paylaş

2-3 gündür homm 4'ü oynuyorum da, anladım ki "homm4 rezil, homm3 şahaneydi" diyenler:

ya
- oyunlardan, hele hele stratejiden anlamıyor

ya da
- oyunları sadece hikaye, sprite çizimlerinden ibaret görüyor

homm4 bu kadar eleştirildiği için bunca vakittir oynamaktan kaçınıyordum ama horace ve sufi ile buluşmamızda bana şiddetle tavsiye ettiler, sağolsunlar iyi ki de etmişler. homm3'te ne kadar "ya bu oyun iyi güzel de burası/şurası yanlış yapılmış" dediğim yer varsa hepsini düzeltmişler, homm3'ün rafine edilmiş hali olmuş homm4. işte bu oyunu gördükten sonra 3do'nun kapanmasına üzüldüm cidden. homm4 homm3'ün olmak isteyip de olmadığı oyun olmuş, herşeyiyle bayıldım.

çoook daha rahat bir oynanış, strateji gerektiren bazı seçimler oyunu "şu binayı, bu binayı kur, bas babam bas, adam bas" olmaktan biraz daha ileriye götürmüş. hele hele yeni hero sistemi süper, öyle god-like lideri geliştirip 100 titanla etrafta gezmek kadar kolay değil olay. grafikleri millet beğenmemiş ama ben bayıldım, hatta diyebilirim ki homm3'ten çok daha iyi. birimler incelenirse zaten önceki oyunda görülen mizahi yaklaşım burada da mevcut. arabirim fevkalade olmuş, homm3'teki her amelelik gerektiren pürüzü düzeltmiş adamlar.

gathering of storm ve winds of war'ı da yükledim ama senaryolarla uğraşıyorum ben zaten, işin hikaye kısmı olsa da olur olmasa da olur. ama gördüğüm kadarıyla yeterince kotarmışlar, homm3'den geri kalır birşey göremedim..

horace ve sufi'ye de buradan selam ediyorum ve tekrar hayret ediyorum homm4'ün bu kadar eleştirilmesine, postlara tekrardan bakayım bir mantığı var mı bu eleştirilerin, varsa da nedir merak ediyorum..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
sharky, 27 Ocak 2005 17:08 tarihinde demiş ki:

gibi olmalı :) Başka bir şey isteimyorum HOMM dan.. HOMM 3 gibi yapamayackalar hiçbir zaman.

aow'a benzemesi kısmına katılıyorum :) da zaten homm serisi aow serisinin gerisinde kalmak mecburiyetinde mevcut combat sistemiyle. 1 skeleton ile 1000 black dragon orduda aynı yeri işgal ediyorken homm 5 değil 6 çıksa gene bir yere kadar..

ha bu arada postlara tekrar baktım da, ekseriyet "grafikleri gördüm direkt uninstall ettim" demiş, yukarıda verdiğim ikinci şık geçerli anlaşılan..

ha bu arada, banko seçimleri eleştirmek iyi güzel de hiç seçim olmasa daha mı iyi? ben şahsen angel'lar yerine champion'ları tercih ettim şu anki oyunumda ve isabetsiz olduğunu düşünmüyorum. (jousting bonusu acayip bişi) hydra önceki oyunda da çok kabızdı, o yüzden pek kıyaslanamaz black dragon'la.. :-p ama yine de retailation olmaması, attack all adjacent squares olayları boş işler değil, black dragon'un altından kalkamayacağı işleri becerebilir yerine göre..

homm5'te ne olsun konusuna gelince, vampirler nerflensin.. :-p yahu herifler halen acayip güçlü, bazı lvl4'lerden bile daha güçlü, homm3'te de undead ordularında bir numaralı birimlerdi zaten, bone dragon yanında komik kalırdı. burada da öyle, hatta sanki daha güçlü geldi. haritada rastladığım herşeyi kesiyorum ama vampirlerden kaçıyorum sayıları çok az değilse, önce hüpletip sonra gümletiyorlar.. :-p

aklıma diablo2'de life leech'e abanmış, cow lvl'de tonlarca dmg aldıkça life küpleten barbarian'lar geldi.. :horace: yahu herife vuruyorsun, gene hüpletiyor bir de. bütün ordu onlara odaklanmazsa direkt yamuluyorsun yani. şahsen ben 10 hydra'yı 20 vampire tercih ederim..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.
Sosyal ağlarda paylaş

iyi de böyle oyunlarda random map olayı zor yani, dengeli çalışan bir formül kullanan bir oyun görmedim bu tarzda. hani başka örneği olsa kötü olmuş diyebilelim..

daha az kale çeşidi olayını ben de pek beğenmedim ama oyunun keyfinden götürdüğü pek birşey yok doğrusu. at ve eşek ayrı ayrı olacağına bir ahıra tıkmışlar işte.. :-p heroların çok güçlenmesi olayının kralı homm3'tü çünkü heronun stat modifier'larının sonu gelmiyordu, hero'daki pikeman düz archangel'dan güçlü oluyordu stat olarak. burada sadece belli bir yüzdeye kadar (gm'de %50 oluyor sanırım ki 10 ise attack 15 oluyor filan, hadi item'dı büyüydü filan derken taş çatlasa %100'lere çıkabiliyor, homm3'te +25 attack'lı hero yapıyordun, 10'luk adam 35 oluyordu) modifiye edilebiliyor ve bir birim dandikse god-like olamıyor. öyle 1000 tane squire bir araya getireyim de bir vuruşta 10 titan devirsinler olmuyor yani. homm3'te oluyordu ve saçma, dengesiz ve sıkıcıydı..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:

[Bu mesaj Sam tarafından 02 Şubat 2005 02:56 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...