Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Heroes of Might & Magic 5!

KanCHELsiS

Öne çıkan mesajlar

ewt ... meraklısının sabırsızlıkla beklediği oyunun yapımına uzun zaman önce başlandı aslında.. yapılan forumlarla bilgi ve fikir topluyolar aslında.. ben pek sevmesem de HoMM4 teki karakter ve büyü sistemini kullanacaklar sanırım.. bunu herkesle tartıştım nerdeyse; Homm4 kötü bi oyuun!! hatta serinin en kötüsü diyebilirim.. nerde 3 nerde 4
fanatikleri muhabbete cağırıyorum..[signature][hline]Don't be afraid of dark, be afraid of what it hides.
Sosyal ağlarda paylaş

heroes 4'ü şu anda indiriyorum, horas ve sufi'nin fişteklemeleri sonucunda.. :-p o nasıl pek bilmiyorum ama 3 adam biriktirmece oyunuydu, grafikler filan dışında stratejilik bir durum yoktu. 4'te bunu düzeltmişlerse 4 gibi olsun..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
4 de gorsellik cok one cıkmıs

ne görselliği yaw dragon resmen ördek gibi görünüyordu:D[signature][hline]The magic is in the blood, it flows from the heart. Every time you use it, part of yourself goes with it. Only when you are prepared to
give of yourself and receive nothing back will the magic work for you
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sam, 10 Ocak 2005 17:49 tarihinde demiş ki:
3 adam biriktirmece oyunuydu, grafikler filan dışında stratejilik bir durum yoktu.

yapma sam heroes 3 de strateji yoksa hangi oyunda var[signature][hline]Işık öldü karanlıkta,
Ay söndü bulutların ardında
Ve ölümcül gece çöktü
Orta-Dünya'nın Topraklarına...
Sosyal ağlarda paylaş

arkadaşım bak 1,5 yıl önce açılan "homm5" başlığında neler demişim..

said:
28 Haziran 2003 15:06

homm 3'te de disciples'da de strateji mantığı yanlış..

homm 3: belirli bir üretim kapasiten var sabit bu herkeste, (upgrade etmemek imkansız zaten) hepsini bir araya topladın mı ürettiklerinin herşeyi yokediyorsun. başarısız olunca da bitiyorsun. evden biraz uzaklaşınca güçlü orduyla birisi saldırırsa düşüyor şehir mutlaka. tek strateji adamları en hızlı biriktirip gebermemelerini sağlamak. liderin de güçlüyse zaten 100 titan'a precision çekince neye vursan ölüyor. sadece savaş anında büyü kullanımı ciddi strateji isteyebiliyor..

disciples: başlangıçta herkes seni dövüyor, herkes sana saldırıyor. tekrar tekrar ölüyor birimlerin. ama hero'n ve partinin birimleri gelişince herkes senden kaçıyor kimse savaşmıyor, kimle savaşsan yokediyorsun. ölen partileri para karşlığı diriltmek mümkün olsa bir mantık olabilirdi fakat ana partisini kaybeden taraf için oyun bitiyor. birden fazla parti çıkarmanın (rod koyucu hariç) zerre kadar anlamı yok, zaten gelişebilmek için tek partiyle saldırmak gerekiyor herşeye. haritadaki creeplerin hepsini kesince zaten başka partiye toplayacak exp kalmıyor..

iki oyunda da çizimler, o mitolojik hava çok güzel ama strateji demeye dilim varmıyor. age of wonders serisi strateji bakımından ikisinden de daha ileride..

evet maalesef homm3 iyi güzel ama ana olay adam biriktirmece, bunu da tek söyleyen ben değilim üstelik..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.
Sosyal ağlarda paylaş

heroes 3 gibi haftalarca saatlerimi verdigim tek bir oyun yok oturu basına hiç kalkmaadan yemegi unutur 10 saat oynardım.
arkadasları cagırıp tek pc den oynardık fena olurdu ya cipsi kola falan tam bir sinema keyfi sankı ya yok yok yok yok böle bi oyun ya ben aşığım bu oyuna unutamıycagım tek oyun budur .
Ama gel gorelım kı heaRoes 4 de adamlar zırvaladı mahfettıler abicim aglıycaktım nerdeyse o kadar umitle bekledıgımız oyun ne olmus dıyerten of fya
Allahım inaşllah homam 5 gusel olur homam 3 gibi olur grafikleri gusel olur.
oyuna eklemelerını ıstedgıın pek bıse yok sadece grafikler iyi olsun ve birim ve itemlar cok olsun baska bişey lasım değil.
oyun homam 3 gibi sunulsun yıne tutar valla
bekliyoruz serinin 5. sini hadı hayırlısı[signature][hline]'' 3. Dünya savaşında ne olacağını bilmem ama 4. Dünya savaşı taş ve sopalarla olcağı kesin''
Albert Einstein *'Amcamız'*
Ben kimmiyim Ahanda Gör
Aha bak bu da Css ateş ederek yaptığım amblem :D
Sosyal ağlarda paylaş

Hereos IIIin bence kötü olayı büyüm yapanların, yapamayanlara karşı ezici üstünlüğü idi. Yani oyun sonlara doğru uniteleri falan geçtim, güçlü büyücülerin kapışması haline geliyor. Mesela HereosIVde o çok daha dengeli. Ha strateji...strateji. Düşünelim. Strateji yapmak mümkün şimdi hereos IIIde yani en azından ben yaptığımı hatırlıyorum, force field denen büyüyle nerdeyse 5e karşı1 lik bir orduyla ayakta kaldım savunmadaki bu hereosIIIte rakamsal olarak imkansız bir olay, strateji gerektiriyor.[signature][hline]''It is very easy to disappear. Just examine ordinary people and act like them.''
Beş Hececiler
Sosyal ağlarda paylaş

ardeth yukarıda yazdığım gibi olay zaten oyuncunun zorlanması değil, bir hafta filan zorlanıp sonra şöyle 10 titanla filan yola çıktın mı zaten başedemiyor kimse. kaç kere hatırlıyorum kompüter bana saldırıyor, gremlinlere büyü atıp surrender ediyor. bu mu strateji yani?

age of wonders'ta mesela 7 orc warlord + 1 hero ile bile gitsen sakata gelebilirsin tek dikkatsizliğinde. hele düşman sana ters birşey çıkarsa daha ağır kayıp vermek de muhtemel..

tek bir ordu slotunda 1 skeleton da 1000 golden dragon da durabiliyorsa orada bir saçmalık vardır, strateji değil..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

rakib mob un atabileceği adım sayısına göre sende bir kuruluş yapabilirsen bir saldırı fazla yaparsın,fazla vuran ranger yada caster ının etrafını savunması güçlü adamlarınla sarıp çok iyi savunma yapabilirsin bunun gibi bir sürü strateji var. sonra özellikle oyuna parasız başlayınca stratejisiz kazanmak imkansız oluyor öyle durumlarda hiçbir zaman rakipden daha güçlü bir ordu yapamıyosun.tactic skill in yoksa zaten bir süre sonra tamamen dağılıyorsun.onun için stratejisiz sadece medium da kazanabilirsin öyle direk dalarak kazandıysanız helal olsun size.heroes 1,2,3 den bahsediyorum 4 ü çok az oynadım sevmedim açıkcası..[signature][hline]Işık öldü karanlıkta,
Ve ölümcül gece çöktü
Sosyal ağlarda paylaş

işte ben de diyorum ki oyunun başı zorlu ama bir kere hız kazandın mı tutabilen olmuyor.. 3-5 halberdier hesabı yaparken sonrasında legions of hede'leri tek atışta uçuruyorsun..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

paranın sıfır olması zorluk seviyesiyle alakalı bişi, oyunun adam biriktirmekle kazanılması ise stratejiyle alakalı..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

zaten kolay seviyede strateji yapmam gerekmio kolayca kazanabiliyosun ama zor seviyede kaynak sıkıntısı fln olduğu için az orduyla çok iş yapmam gerekiyor bunu anlatmaya çalışıyorum[signature][hline]Işık öldü karanlıkta,
Ve ölümcül gece çöktü
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sam, 10 Ocak 2005 18:27 tarihinde demiş ki:
ardeth yukarıda yazdığım gibi olay zaten oyuncunun zorlanması değil, bir hafta filan zorlanıp sonra şöyle 10 titanla filan yola çıktın mı zaten başedemiyor kimse. kaç kere hatırlıyorum kompüter bana saldırıyor, gremlinlere büyü atıp surrender ediyor. bu mu strateji yani?

age of wonders'ta mesela 7 orc warlord + 1 hero ile bile gitsen sakata gelebilirsin tek dikkatsizliğinde. hele düşman sana ters birşey çıkarsa daha ağır kayıp vermek de muhtemel..

tek bir ordu slotunda 1 skeleton da 1000 golden dragon da durabiliyorsa orada bir saçmalık vardır, strateji değil..

sam , üniteleri karelere oynatmak bile strateji istiyor rakibin scout la ordusuna bakıp ona göre odunu dizicen kale kusatmasında artillery ile okçu kulelerini yönetebilicen , büyüler savasın kaderini degistiricek hemde ınanılmaz guclu bır buyucu gercekten tehlike oluyor.Mass ordu kapısması demissin Herolar ve artifact ler inanılmaz farkeder , bana lvl 30 wizard wer, orduma 2 magi , 70 gargoyle wer ,karsı tarafta bi elf ordusu olsun okçusuz , inanılmazları basarabilirim ne combatlar bilirim 70 gorgonla kalede ne defanslar yaptıgımı ...[signature][hline]Her Türk mutlaka okumalı
Bir Türk'ü öldürebilirsiniz ama bir Türk'ü asla yenemezsiniz !
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...