Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

büyükelçilikte memurluk

yav

Öne çıkan mesajlar

tanıdığı olan var mı ya böyle
atlayıp sınava gidip kabul edilip
bilmemnere büyükelçiliğine sekreter vs. bişey olan

nası oluyo acaba o işler

sabah bi ilan gördüm uyanır uyanmaz. T.C. Marsilya Başkonsolosluğu Türk Uyruklu Sözleşmeli Sekreter Sınav Duyurusu, 15 Aralık 2016 diye
lan negzzel olur aslında diyorum kendi kendime ama kattiyen olmaz ki diye de bilinçaltı bağırdığından pek umursamadım falan

gün içerisinde tekrar tekrar aklıma geldi

çok iyi fransızca istiyo mesela gerçi, çok iyi değil benim b2 falan ama çalışsam tırmalasam nolur kim bilir
yazılıda çeviri, matematik, türkçe kompozisyon istiyorlarmış. sözlüde de Genel Kültür, Türkiye ve Dünya Coğrafyası, Osmanlı Tarihi, Türk İnkılap Tarihi gibi klasik vatandaşlık konuları

hani öyle cCc ülkeyi temsil edecek bi tipten çok uzağım ama
opportunist yaklaşacak olursam neden olmasın *içses* + oralarda bu işler bilindik bürokrasi/ankara eşgalinden farklı olabilir diye saf düşüncelerim var (alttarafı memurluk lan bi de, sadece yurtdışında sfd)

ha işin saçma tarafı
dün falan yayınlamışlar, 2 ocak'a kadar belge ulaştırıp, 18 ocak'a kadar vize mize halletmiş olup orda olmak gerekiyor mesela. deneyeyim nolacak'dan farklı bi olay

dışişlerinin sitesine baktım bi de, benzer birçok ilan açılmış son aylarda. kuvvetle muhtemel? fetö'den beri bi yeniliyorlar sanırım.

tanıdık arka bişeyler şart mıdır
anca gurbetçilere yönelik bir iş falan mı acaba
Sosyal ağlarda paylaş

Suan genel olarak buyuk elciliklerde sekreter alimlarinda sikinti var. Darbe ve OHALden dolayi. Ilanlari acmalarina ragmen ve insanlar sinavi asil olarak kazandiklari halde 10 aydir haber bekleyenler var. Tabi bir de isin icinde tanidik mevzusu var.

Turkiyeye uzak ve ucra koselerde daha kolay olabilir ama Avrupada ve ozellikle Fransa'da tanidik olmadan pek gerceklesebilecegini zannetmiyorum. Ama olursa da o ulkenin kanunlarina gore kac sene icerisinde vatandasliga basvurman gerekiyorsa o kadar sure buyuk elcilikte calisirsan, basvurabiliyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Bu ilan orada yaşayanlara yönelik olur genelde. Marsilya'da yaşayan bir Türksen başvurabilirsin.

Meslek memurları (yani diplomat) ve idari memurlar Türkiye'den sınavla belirlenir ve mesleki eğitim sonrası 2 senelik görevlere çıkarlar. Öyle seçmece ülke olmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

ben arada sekreterlik ilanları görüyorum ama o ülkenin dilini bilmek gerekiyor başvuru için.

http://euygulama.dpb.gov.tr/dpb_web/menu/yeni_PDF.aspx?06457b88-98e4-485a-883d-594c95291a7f
http://euygulama.dpb.gov.tr/dpb_web/menu/yeni_PDF.aspx?a3ae19b1-5944-46e5-8ba3-23aeb2440e0b

bir de aday konsololuk ve ihtisas memurluğu sınavı varmış

http://euygulama.dpb.gov.tr/dpb_web/menu/yeni_PDF.aspx?b803b044-902b-4d84-8c45-64116fc59129
Sosyal ağlarda paylaş

memurluk nasil oluyor bilmiyorum ama kiz arkadasim ispanya ve venezuela baskonsolosluklarinda staj yapmisti. calisma ortami baya kiyak baya bir tatil var (sanirim iki ulkenin tatillerinden de yararlaniyorsun) ispanya baskonsoloslugunda pozisyonlarin maaslari oldukca iyi ve sadece 3`e kadar calisiyorsun. kisacasi kiyak is ama surekli masabasi ve rutin. dolayisiyla belirli bir yastan sonra yapilir ancak deyip vaz gecmisti ama staj sirasinda venezuelada baskonsolosu ankaraya gecerken orda asistan olma teklifi almisti. Yani diyecegim su ki hala gencsen, staja basvurmayi deneyip ordan yuruyebilirsin belki.
Sosyal ağlarda paylaş

sakin ol sampiyon kiz arkadaslik durumu eslige upgrade olacak yakinda. konsoloslukta asistanlik ve memurluk yapmak icin dil disinda bir sey bilmek gerekmiyor. ateselikten ivir zivirdan bahsetmiyoruz boyle ulkenin kulturunu suyunu bilmeni gerektirecek. is halletmeyi bilen biri oldugu gosterirsen (abuk subuk seyler cikabiliyor basina yok bir venezuela vatandasi parasiz ve turkiyede kalmis hastaymis falan filan gibi) ve mezunsan bu tarz bir gorev icin oldukca yeterlisin. dolayisiyla gelisi guzel birini ajansa para verip bulacagina bosluk acildiginda kalitesini bildigin birine yonlenmek normak. ha bu tarz bir meslek genc yasda seni keser mi bilmem. Kiz arkadasim girerken kulturel islerin organizasyonu falan filan gibi seyler hayal etmisti birazda ama kapisinda dikilmekten ote bir sey olmadi hic.
Sosyal ağlarda paylaş

adam kotu birsey dememis. sen sakin ol.

ve dogru diyor. disi bir varliksan ve duzgun konusmayi etmeyi biliyosan o ortamda mutlaka birileir cikar staj sonrasi is teklifi de yapar, baska yerlerde de is teklifi cikar. tanidik is yeri vardiyip oraya da onerirler. 2 hafta sonra da yemek daveti cikar isin altindan
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...