Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

londra'ya taşınma fırsatı

Quel-Thul

Öne çıkan mesajlar

maddi olarak bakarsan çok çok az. 1500£ yapıyor aylık. 1 sene seni geçindirecek nakit paran malın mülkün varsa git yoksa boşuna gidipte sürünme derim ama buradan sürünmekten iyimidir bilemiyorum.

bunun dışında yaptığın işte vaz geçilmez bir adam değil isen neden seni çağırıyorlar, banada avrupada ikamet ettiğini varsayıyorlar gibi geldi. uk de öylemi bilmiyorum ama ab de o işi yapabilecek öncelikli ab vatandaşı varsa sana çalışma vizesi baya baya zor çıkıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Vizeye yardimci olmiyorlar fakat herhangi bir belge evrak gerekirse soyle yollayalim dediler

Assist falan yok yani gelebiliyorsan gel gibi daha cok

Uk migration sitesinde sorular vardi onlari doldurdum 1500$ basvuru ucretini ver vizeyi al gibi bir secenek cikti

Ne kadarlik vize bu yenilemek nasil oluuor vs bu konularda yardima ve bilgiye ihtiyacim var
Sosyal ağlarda paylaş

Vizeciler var. Dünyanın her ülkesine vize alman konusunda sana yardımcı oluyorlar ama çalışma vizesi için emin değilim. İngiltere vize başvuru falan yaz googlea kesin çıkar.
Ayrıca yurtdışında çalışma imkanınız varsa kullanın çünkü ülkeye dönünce nedense çok büyük sükse oluyor.
1600 tl ortalama maaşı olan iş için 3300 tl istedi geçen hafta bi amca. Neden? Çünkü Etiyopyada yapmış bu işi 2 yıl boyunca.
3300 değil 2200 alsa normalin %35 üzerinde maaş alır.
İyi bi bence 2 yıl yurtdışı tecrübesi için.
Sosyal ağlarda paylaş

Quel-Thul said:

Vizeye yardimci olmiyorlar fakat herhangi bir belge evrak gerekirse soyle yollayalim dediler

Assist falan yok yani gelebiliyorsan gel gibi daha cok

Uk migration sitesinde sorular vardi onlari doldurdum 1500$ basvuru ucretini ver vizeyi al gibi bir secenek cikti

Ne kadarlik vize bu yenilemek nasil oluuor vs bu konularda yardima ve bilgiye ihtiyacim var

nereye basvurdugunu yaz istersen buraya, 1500$ biraz garip bir fee.
Sosyal ağlarda paylaş

o parayla hayat kurmayı bırak kısa bir süre bile geçinmen bile çok zor

yarısını 3. 4. zonedan bir oda tutmaya harcarsın + sadece yol parası bile belini bükmeye yeter.

yanında birikmiş para felan götürmen lazım bence bayağa

londra değil başka bir şehir olsa bir yere kadar, ama londra bambaşka pahalılık olarak
Sosyal ağlarda paylaş

anasını sattığım Kempinski'nde de bi bok çıkmıyor 7 cihan oteline başvurdum tık yok.

git abi git,
1-2 sene sürün kal boşver.

İşe ilk başladığımda stajımdan kız, Four Seasons'ta çalışırken ABD den green card almıştı. Gitti 5 yıl kaldı, evlendiği için dönmek zorunda kaldım ama 5 yıl sonra 3-4 kelimeli titlelar alıyor. ben hala yerimde :(
Sosyal ağlarda paylaş

ulan kıllandırdınız şimdi

official ingiltere migration sitesi neresi bi yazın taklaya gelmeyek

geçen de green carda başvurayım diye bi sitelere girdim adamlar 10 numara gov sitesi yapmış; cc isteyince çakıyosun tabi ama site olmuş yani. 20 senedir pc kullanan bizler kanıyorsak millet rahat düşer o tuzaklara
Sosyal ağlarda paylaş

ingilterede bir turk vatandasi olarak nasil calisabilecegini anlamadim tam..

kendi basina nasil halledeceksin onu?

ankara anlasmasi haric calisma ihtimalin yok sanirim.

edit : londrada islerimiz var bizim, mumkun degil yani oyle turkun gidip calismasi. o yuzden sana nasil geliyorsan gel calis demisler. anca 6 aylik vize aliyorsun kacak calisiyorsun falan.

turkiyeden ortak is yaptigimiz kisilerinde bu sorunu cozemediklerini belirteyim. adamlar baya buyuk sirket ama turk getirtip calistiramiyorlar ancak londradan bulursak buluyoruz kalma derdii olmayan.

edit : ya da sirket sana sponsor olacak tier 1 deniyor onada.

edit 2 : o saatlik ucret dibin dibi zaten. afrikali ameleye falan veriliyor denilebilir.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...