Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Rus Hipsterlar Black Mirror'daki ai bottan yaptırmış

Aket-Atum

Öne çıkan mesajlar

Hani Black Mirror'da ölen eşinin androidini yaptıran bir kadın vardı ya, sanırım o Rusya'da gerçek olmuş. Android olarak değil tabi de, chat bot olarak.

Yazı hipster övücü girişiyle aşırı baydı, ne yalan söyleyeyim devamını da getiremedim ortalarında atlayarak okumaya başladım ama yazıyı yazanda bir yerlerde Black Mirror lafını etmiş. Daha önce böyle bir uygulamaya denk gelmemiştim. Fikir olarak çok gri bölge gibi geldi şimdilik.

http://www.theverge.com/a/luka-artificial-intelligence-memorial-roman-mazurenko-bot

said:
“It’s definitely the future — I’m always for the future,” she said. “But is it really what’s beneficial for us? Is it letting go, by forcing you to actually feel everything? Or is it just having a dead person in your attic? Where is the line? Where are we? It screws with your brain.”
Sosyal ağlarda paylaş

Ya yok biri ai firması kurmuş, onun reklamını yapmak için ölen arkadaşının tepkilerini veren chat bot yapmış işte. AIla tabii ki alakası yok, babası falan gerçekçi tepki vermiyor diye yazmış zaten.

Büyük ihtimalle buranın editörünün arkadaşıdır, reklam için para vermiştir falan.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...