Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yayın neyim

feverfeverray

Öne çıkan mesajlar

ViForVictory said:

Asteroth said:

Kendi Twitch kanalının reklamını yapmak isteyen arkadaş, oyun forumunda konuyu açacak yer bulamayıp, arama da yapmadan Konu Dışı'na yapıştırmış. Sonra da sanırım Pati'yi kötülemiş, sadece Pazar Alanı'nda bir şeyler satıp kendi reklamını yapmak için kullandığı hesabıyla.

Bir tane de numune fake White Knight'ı var, o da gelmiş dilbilgisi eğitimi veriyor. (Yanlış bir şekilde.)

Ara bakalım kendilerini TDK ne cevap verecek sana.

Gerek yok aramaya, al TDK'nın başkanının cevabı.

İlgi: 13/10/2011 tarihli yazınız.

Yazım Kılavuzu'nda belirlenen kurallara göre, özel isimlere getirilen iyelik, durum ve bildirme ekleri kesmeyle yazılır. Özel isim olduğu hâlde kurum ve kuruluş adlarına, unvanlara, akım, çağ ve dönem adlarına gelen ekler kesmeyle yazılmaz.

Sorunuzun cevabı olarak özel adlara getirilen yapım ekleri ve bunlardan sonra gelen diğer ekler kesmeyle ayrılmaz. Bu durumda doğru yazılış şu şekildedir: Alvesli.

Yabancı özel adlarda adın özgün okunuşu temel alınmakta ve buna göre ek getirilmektedir.

Bilgilerinizi rica ederim.

Prof. Dr. Şükrü Halûk AKALIN
Türk Dil Kurumu Başkanı
Sosyal ağlarda paylaş

µh said:

twitch.tv başlığı

https://forum.paticik.com/read.php?5,7598246,8366421,page=8#msg-8366421

lol başlığı

https://forum.paticik.com/read.php?34,7308074,8418400,page=121#msg-8418400

streaminin linkini atan ilk insan sen değilsin ama tarzın yanlış.

Evet bunun için özür diliyorum. Tarzı yanlış olan ben değilim ama ya. Bunu kabullenemeyeceğim.
Sosyal ağlarda paylaş

Madcat said:

paticiği azcık biliyor olsaydın dediğin gibi,

1)izleyin beni diye konu açmazdın azıcık alçakgönüllü olurdun, konular içerisinde bir yere yerleştirirdin.

2)lol oynamazdın

3)of lol oynamak zaten yeterince bir neden ya sdfnsdg

of ekstradan bunu açıklayacağım şimdi; yayını iki senedir yapıyorum ve başlarda iş olarak yaptığım için insanlar ne izlemek istiyorsa onu oynuyordum. ben lolün hastası manyağı değilim. ben de priest'imi legion'a hazırlarken yayın yapmak istiyorum. ben de GLEBEL ELITE YOLLAR DAŞTAN diye yayın yapmak istiyorum. ben de isterim overwatch yayını yapmak. kitleye cheesy oyun vermekle hata yaptım en başta ve durumu değiştiremedim.

domatesimi yemek istiyorum huzur içinde.
Sosyal ağlarda paylaş

gerçekten tartışma sınırımı doldurdum bu akşam. direniyorum günlerdir açıklama yapmamak için insanlara çünkü sonucun asla değişmeyeceğini biliyorum. koca koca adamlarsınız abi, insan bu konuştuğunuz da dilinizin kemiği olsun birazcık.

attention whore'luğumdan, anakin'liğime kadar girip çıktınız. tanısanız seversiniz beni ona da çok üzülüyorum.

alıntı yaptım say Madcat.
Sosyal ağlarda paylaş

Valvyn said:

ya abi iş olarak twitchte yayın yapmak ne bırakın şunu ya.Başlarda yapmışın işte millet lol oynayan kız görsün ayarında zaten abazan millet doluşmuş hemen.Hakkaten şunu kullanarak bir yere gelmeye çalışan insanlara acıyorum ya :(

jahrein'e de burda yükleniyordu millet adam top 1 oldu tr'de asdsdf
Sosyal ağlarda paylaş

Valvyn said:

ya abi iş olarak twitchte yayın yapmak ne bırakın şunu ya.Başlarda yapmışın işte millet lol oynayan kız görsün ayarında zaten abazan millet doluşmuş hemen.Hakkaten şunu kullanarak bir yere gelmeye çalışan insanlara acıyorum ya :(

Sana mı soracaklar iş olarak ne yapacaklarını? Ayrıca ciddi bir kıskançlık sezdim twitch,para kazanma vs. konularda.
Sosyal ağlarda paylaş

ahmet de arada oynuyor lol. ama ahmet'in kitlesi benimkisi kadar lol diye ölüp biten bir kitle değil. ahmet gibi başlamadığım için çok üzülüyorum zaten.

burada ona da yüklenilmiş zamanında ben de okumuştum. gerçekten oturup sohbet etmesi süper eğlenceli adamlardan biridir yoksa. insan harcamak şu. forumda bile olsak, karşınızdaki insanın hatalarını güzel bir dille söylemeye sabrınızın kalmayacağı kadar ne yaşadınız?
Sosyal ağlarda paylaş

jahrein en azından kafasına göre oyun oynuyo milletin zorlamasıyla değil.Adam kafasına göre oynuyo işte zaten tr de bakarsan 2-3 kişiden biri odur.Diğer böyle tipler yaaa bu işte para var hazır bizimde cepler dolu napabiliriz kızsan yabancı türk aynı (bu arkadaşı tenzi ediyorum tanımıyorum çünkü) ya bi yerlerini açıp izleyici kasma derdinde yada sağ sola kafa küfür sallayıp pastadan az da olsa bende nasipleneyim kafasında.Donate bar açmalar falan eve kombi aldırtan bile var.Eğer insanlar zaten bağış atmak isterse sana atar böyle şeyler yapmana gerek yok.Bak mesela Krip uzun zamandır izliyorum adam babalar gibi bağış atmak isterseniz atın ama tutupta benden ekrandan kimin kaç para attığını ne yazdığını okumamı isteyin diye yazdıydı
Sosyal ağlarda paylaş

ViForVictory said:

Valvyn said:

Sana mı soracaklar iş olarak ne yapacaklarını? Ayrıca ciddi bir kıskançlık sezdim twitch,para kazanma vs. konularda.

sdsadsadaa başka bişi yazmak gelmedi içimden
Sosyal ağlarda paylaş

Yani Valvyn bak şimdi,

Bu akşam yaptığım son yayınımdı ve bunun sebebi sadece bilgisayarımı satıyor olmam değil. 2 senedir sırf diğer yayıncı kızlar gibi mememi açmamam, onlar kadar güzel olmamam, zayıf olmamam beni her seferinde 5 basamak aşağıda tuttu.

Ben diğer kızlar gibi izleyiciyinin ekmeğine yağ sürmek yerine kendim gibi olmaya çalıştım şurda. "Ev geçindirmek" dediğimden kastım bir ev geçindirecek kadar para kazanıyor olmamdı. Bağışlardan değil, sub'lardan. Bu arada bağış almanın bir ayıp olduğuna ya da dilencilikle aynı kefede olduğuna inanmıyorum ben. İzleyicinin huyuna gitmeye çalıştığım tek şey LoL oynamamdı, buna da bir yerde mecburdum çünkü 400-500 kişilik bir kitle bunu istiyordu.

Eğer en başta hata yapıp, yanlış insanlarla yola çıkmasaydım ve Age of Empires yayını yapıyor olsaydım muhtemelen şu an "ay bir de lol oynadığı yetmezmiş gibi-" gibi bir tartışma dönmezdi en azından daha az haraslanırdım.

Ya evet beni tanımıyorsunuz, keşke tanısanız. Ama tanımak için çaba gösteren de yok ona üzülüyorum. Neyse en iyisini siz bilirsiniz. Başlığın yeri burası değil, ben attention whore'um, LoL oynadığım için muhtemelen boş beleş bir insanım. Anakin ile aynı kefedeyim (?), hepsi kabulüm.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...