Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Northgard

Norak

Öne çıkan mesajlar

olmamış daha.bu mekaniklerle olur mu bilemiyorum.devamlı sağdan soldan giren düşmanlarla uğraşmanız gerekiyor.askerleri seçmek ayrı dert.ai hero asker yapıp dolana dolana milleti kesiyor 1-2 asker yetmiyor onu kesmeye devamlı adamları yollayıp duruyosun.kule yapıyosun sen askerleri oraya getirene kadar adamlar kuleyi yıkıyor.belki de oyunun mantığı hızla düşmanı yoketmek üzerine ve acele etmediğim için böyle oldu.

trade routes niye var anlamadım zaten herkes düşman devamlı sana saldırıyolar oyun başlar başlamaz.deprem tamamen gereksiz.yaptığın binaya otomatik adam gönderme tuşu filan olmamasını geçtim zaten.

aslında majesty gibi bi oyun yapsalar ya artık.
Sosyal ağlarda paylaş

1-2 asker az. moblarla kiyaslarsan kurtar disinda hp - dmg olarak zorlar. healers hut iki healerlik kapasiteyle geliyor. sanirim ideali healers hut basina iki yarali asker tutmak. 2+2 seklinde rotasyon ile harass. tabii imkan varsa on tane basar yanina berserker koyariz, o ayri.

kontroller daha duzgun olsa mesela control group olsa, selection highlight beyaz degil oyuncunun rengi olsa, unitelerde patrol veya area defend gibi opsiyonlar olsa, rally point olsa epey rahat olur. biraz standart RTS sevgisi lazim oyuna.

koylu idaresi de benzer sebeplerden isi zorlastiriyor. belki bu cilalari halledilince o kadar zorlamaz oyun. sonucta ai'in kontrol zorlugu gibi bir kisitlamasi yok.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
dün akşam aldım oyunu. grafikler çok tatlı ve başlarda yaşadığın ekonomik challenge oyuna zevk veriyo fakat teşkilatı büyüttükçe kontrolü yavaş yavaş kaybetmeye başlıyosun interface eksikliğinden dolayı.

ayrıca oyundaki military sistemi çok çok çok basit. bu tarz bi oyunda çok abartı detaylı savaş sistemi olması beklenmez fakat 2-3 alternatif ünite eklenmesi gerekir diye düşünüyorum.

ileride eklenecek veya eklenmeyecek olan özelliklere bağlı olur oyunun akıbeti.
Sosyal ağlarda paylaş

yeni raven clanı detayları:

Starting bonuses :
Start with the Trading Lore
The Seafarer’s Hall replaces the Harbor, allowing faster scouting
Fame Bonuses:
Hired Help: The Raven can send mercenaries from the Seafarer’s Hall to attack faraway territories
Everything has a price: Colonization costs can be paid with Kröwns
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra ...
oyunla baya ilgileniyorlar. map boyutunu büyütme geldi victory condition ları kısıtlama geldi. kadın vikingler geldi. repair sisteminde baya değişiklikler yaptılar. replay sistemi geldi. şuan 2v2 multiplayer bitmiş test aşamasındalarmış. 3v3 de yapım aşamasındaymış. zatem steamde patch notelara bakarsanız baya bi oyuncuları dinleyerek ilerliyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

o kadar uzun suredir takip etmiyorum. geriye donuk verdikleri roportajlari okumustum. hatta eylul degil agustos'mus.

"29 August 2016" said:
You should be able to play with your friends teams, so right now we are only testing four player free for all, but we plan to have two players against two in cooperative. Each player will have his own territory and own units, but you will be able to trade resources and send reinforcements for the fights. Also we’re thinking–not yet sure if we can make this work well–but having like four players allied against one strength on the map. Like a “Winter is coming” kind of scenario.

https://www.gamewatcher.com/interviews/northgard-interview/12670

"01 September 2016" said:
You can play Northgard with your friends. Now the team tests a mode for 4 players – every man for himself. In the future, it is planned to introduce a cooperative for 2×2.

http://gameplaying.info/details-of-the-northgard-multiplayer/

"Mart 2017" said:
No ETA regarding this aspect of the game yet, but it's marked as "HIGH" on our priority list

https://www.reddit.com/r/Northgard/comments/5wvu92/any_date_for_the_multiplayer/

gecen gun ofiste oynuyoruz diye foto koymuslardi. hep sanki geliyormus da ufak puruzler yuzunden yetismemis gibi bir hava. ben olsam ben de temel sistemler bitmemisken multi'ye pek efor harcamam. ama bu kadar sure multi kosedeymis gibi bir izlenim yaratip insanlari oyalamam.

soyledikleri her seyi zamanla yapacaklarini dusunuyorum ama sadece yamalara itimat etmek lazim. sozleri bos. oyunu begenmis olmamdan, cok guzel olacagini dusunuyor olmamdan bagimsiz mevzular, onu da not edeyim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...