Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Turkcell hatlarını iptal ettirenler

Stringray

Öne çıkan mesajlar

eregorn said:

dasBock said:

abi boşa kürek çekmeyin. kaç kişi iptal edicek? hadi en ütopik rakamı vereyim 1 milyon kişi mi? 6 ay sonra unutucaksınız olan biteni turkcell de o ara bi kampanya patlatmış olcak sktir et deyip gene geçiceksiniz. o yüzden boş işlerle uğraşmayın. turkcell gibi dev firmaların pek şeyinde olmazsınız. bi arada bimden alışveriş yapmayın furyası vardı. bi star wars kampanyası patlattılar alayınız sıraya girdiniz kapıda dsfs

En son gezi için bunları söylemiştim ben. Artık söylemiyorum böyle şeyleri. Olur mu olur.

yapma abi gözünü seveyim gezi ile turkcell boykotunu bir mi tutuyorsun? gezi denen şey her bireyin sahip olması gereken özgürlük haklarının ihlaline karşı dik bi duruştu benim görüşüme göre. turkcell boykotu ise kurumsal bi firmaya zarar ve ders verme çabası. oksijen almadan yaşayamazsın ama çikolata yemezsen ölmezsin işin özeti bu. ikisini bir tutmak çok büyük hata.
Sosyal ağlarda paylaş

dasBock said:

yapma abi gözünü seveyim gezi ile turkcell boykotunu bir mi tutuyorsun? gezi denen şey her bireyin sahip olması gereken özgürlük haklarının ihlaline karşı dik bi duruştu benim görüşüme göre. turkcell boykotu ise kurumsal bi firmaya zarar ve ders verme çabası. oksijen almadan yaşayamazsın ama çikolata yemezsen ölmezsin işin özeti bu. ikisini bir tutmak çok büyük hata.

Yok gözüm, bir tutmuyorum. Yanlış anladın. Tabi ikisi de ayrı şey ama artık halk süprizlerle dolu. Olur mu olur demek istedim. Gezide "lan olm,pazartesi iş var güç var. insanlar dönecekler ordan. sonra bir hafta geçmez unutulur" dedim. Olmadı. Sonra dedim ki kendi kendime "bi acayibiz lan." o yüzden diyorum, olmamama ihtimali olduğu kadar olma ihtimali de var. Büyük konuşmamak gerek. İlla olacak herkes nosunu taşıcak, turkcell iflas edecek demiyorum. Yada max 1 yıla unutulacak da demiyorum. Şaşırtıyor la bu insanlar beni :)
Sosyal ağlarda paylaş

he sorry ben yanlış anladım :) tabi etkisi olabilir bu gibi eylemlerin ancak ben artık olaya şu gözle bakıyorum: 15 yıl olucak ülkenin hali ortada gelinen nokta ortada adamların icraatleri ortada halk hala %50 diyor. o yüzden bu halka müstehak. daha fazla direnmenin anlamı yok gibi artık. geçenlerde şunu farkettim hakkaten. ben bu ülkeyi sevmiyorum. neden? inan akp'den ya da seçmeninden ötürü değil. insanını sevmiyomuşum ben. havalimanında sırada durmasını bile bilmeden arkadan dayayan adamı sevmiyorum, herşey hakkıymış gibi işgüzar davranan kadını sevmiyorum, etnik kimliğimden ötürü beni ayrıştıranı sevmiyorum. bunlar azınlıkta olmadığı için de bıktım usandım artık ülkeden. herneyse konu yine siyasete dönmesin burada noktaliyim :)
Sosyal ağlarda paylaş

ben sevmiyorum, benim gibi dusunen ve yakin dunya goruslerine sahip insanlarin bu toplumda agzina ediliyor, kurallara uymak, insanlara saygi duymak, durustluk filan hep aptallik bu sark kurnazlarindan olusan toplumda. herkes karsisindkaine nasil kazik sokucagini planliyor filan

ensar vakfi olayi ayri mesele, turkcellin sponsorlugunu gectim hani olay komik. seytanin avukatini oynamaktan biktim ama vakifin cokta bri sucu yok gerici olmak disinda. problem bu yandas vakfi kendisinden bile daha cok savunmaya kalkan siyasilerde ve uckagitcilarda.

ha makyavelist damarim oh olsun diyor, eger sistamatik birsey olsaydi gider bagista bile bulunurdum cunki mustehak cocuklarini boyle abuk subuk yerlere "din ogrensin" kafasi ile yolliyan ailelere.

iyi insan olmak icin din bilmeye gerek yok, ahlaki ailede veremiyrosan omrunu tekkede gecirsin cubbeli kafasi bir tip oluyor iste en fazla, zaten zaiyat hani. dinci acliginin toplumdaki her turlu pisligi yaratmada ne kadar basarili olduguda malum, normal insanlarin aklina gelmiycek fantaziler hep bunlardan cikiyor :D

bolum sonu canavari varken ve birini kaybedinc eyeni yandas basip barad dur gibi kalesinden ulkeye saliyorken hani lesser evila sponsor olmus dahada lesser bir turkcelli max ayda 200tl lik faturadan mahkum birakmak briseyi degistirmiyor

nasreddin hocanin timur fikrasi gibi, 300.000 kisi protesto eder, 300 kisi iptal etmez bu toplumda
Sosyal ağlarda paylaş

dasBock said:

abi boşa kürek çekmeyin. kaç kişi iptal edicek? hadi en ütopik rakamı vereyim 1 milyon kişi mi? 6 ay sonra unutucaksınız olan biteni turkcell de o ara bi kampanya patlatmış olcak sktir et deyip gene geçiceksiniz. o yüzden boş işlerle uğraşmayın. turkcell gibi dev firmaların pek şeyinde olmazsınız. bi arada bimden alışveriş yapmayın furyası vardı. bi star wars kampanyası patlattılar alayınız sıraya girdiniz kapıda dsfs

böyle diye diye hiç bişeye tepki yok zaten

@stringray adamın dibiymiş
Sosyal ağlarda paylaş

Laurelin said:

ben sevmiyorum, benim gibi dusunen ve yakin dunya goruslerine sahip insanlarin bu toplumda agzina ediliyor, kurallara uymak, insanlara saygi duymak, durustluk filan hep aptallik bu sark kurnazlarindan olusan toplumda. herkes karsisindkaine nasil kazik sokucagini planliyor filan

ensar vakfi olayi ayri mesele, turkcellin sponsorlugunu gectim hani olay komik. seytanin avukatini oynamaktan biktim ama vakifin cokta bri sucu yok gerici olmak disinda. problem bu yandas vakfi kendisinden bile daha cok savunmaya kalkan siyasilerde ve uckagitcilarda.

ha makyavelist damarim oh olsun diyor, eger sistamatik birsey olsaydi gider bagista bile bulunurdum cunki mustehak cocuklarini boyle abuk subuk yerlere "din ogrensin" kafasi ile yolliyan ailelere.

iyi insan olmak icin din bilmeye gerek yok, ahlaki ailede veremiyrosan omrunu tekkede gecirsin cubbeli kafasi bir tip oluyor iste en fazla, zaten zaiyat hani. dinci acliginin toplumdaki her turlu pisligi yaratmada ne kadar basarili olduguda malum, normal insanlarin aklina gelmiycek fantaziler hep bunlardan cikiyor :D

bolum sonu canavari varken ve birini kaybedinc eyeni yandas basip barad dur gibi kalesinden ulkeye saliyorken hani lesser evila sponsor olmus dahada lesser bir turkcelli max ayda 200tl lik faturadan mahkum birakmak briseyi degistirmiyor

nasreddin hocanin timur fikrasi gibi, 300.000 kisi protesto eder, 300 kisi iptal etmez bu toplumda

vakfın suçu yok ne demek ya, vakıf dediğin akpnin para aklama ve seçmen yetiştirme merkezi. çocuklara dini eğitim vermek başlı başına çocuk istismarıykekn bir de tecavüz vakaları gırla. ne suçsuzu.
Sosyal ağlarda paylaş

Laurelin said:

ensar vakfi olayi ayri mesele, turkcellin sponsorlugunu gectim hani olay komik. seytanin avukatini oynamaktan biktim ama vakifin cokta bri sucu yok gerici olmak disinda. pr

Ben ilgili topic'e de yazdım ama haberleştirilmediği için insanların haberi olmuyor. Türkiye'de herhangi bir özel kurumun ortaokuldan aşağısı için yurt açması yasadışı.

Tecavüz iddiasına konu olan çocuklar 9-10 yaşında. İlkokul çağında. Yani bu yurt yasadışı, aslında bu yurt da değil. Evler tutuluyor, çocuklar orada kalıyor. Tabi yasadışı olduğu için kaydı da yok, ve müfettiş denetimi falan da yok.

Vakfın suçu yok değil yani, var.

edit: Basına yapılan baskı maalesef ciddi oranda etkili oluyor, insanların haber alma hakkı kısıtlandı. Özellikle ilgilenmiyorsanız artık bir konuyu kavrama ihtimaliniz çok düşük.
Sosyal ağlarda paylaş

Aslında vakfın muhtemelen ciddi suçu var, bu evlerin yasadışı olması bir yana, cinsel tacizle suçlanan adam öyle 5 ay falan değil 2 yıl görev yapmış, ve yeri değiştirilmiş.

Anladığım kadarıyla diyorum çünkü Türkiye'de gazetecilik yapılabilecek bir ortam kalmadı ve davaya sadece örtbas etmek için yayın yasağı getirildi. Ondan sonra her boku bilirimciler bu olayın normal olduğunu sanıyor.

said:
Bu kişi iki yıl bu faaliyeti sürdürüyor, bu suçu işliyor ve bu evin alt katında ailesiyle önce bir müddet, ardından da -eşi terk edip gidiyor ama- kendisi burada yaşamaya devam ediyor. Günde iki üç saat bu çocuklarla zaman geçiriyor hatta bir başka bir ilçeye tayin oluyor, orada da çocukları misafir ettiği biliniyor. 2013-2014 yıllarında olan bu hadisenin ardından bu kişi 2015'te yine Karaman'da bir ilköğretim okulunda eğitim vermeye devam ediyor, 2015'e ait hiçbir bilgi, bulgu yok. O çocuklar bu yurttan çıkmışlar ama neden, nasıl, bu bilinmiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

yasadisi olmasi normalde muz cumhuriyetinde yasiyoruz, icisleri bakaninin anayasayi tanimiyorum dedigi, cumhurbaskanin en yuksek mahkemeye saygi duymadigini ilan ettigi ulke burasi

gelelim ensar vakfina, evet yasadisi ve suclular ama cidden saniyormusunuz vakif politikasi olarak "cocuklara tecavuz ediyoruz" gibi birsey benimsediklerini?

klasik indoktrinasyon vakfi, tecavuz kadar agir benim dunya gorusume gore yaptiklari beyin yikama ama gerceklik bu, turkcell zaten gasp edilmis bir kurum

burda butun olayi cocuk tecavuzune indirmek hem vakifin diger curuk yanlarini ortuyor hemde tek bir ogretmenin kusuru yuzunden vakif genelini haksiz yere yargiliyarak ellerine bir nevi koz veriyorsunzu magduru oyniycak

bugun turkiyede bu gibi vakiflara bagis yapmadan is yapmaniz zaten mumkun degil, mafya devletinde vergilere ek siyasilerin para aklama ve oyuncak vakiflara zorunlu harac verme gelenegi var osmanlidan gunumuze gelmis, vakif denilen sey zaten tarihi olarak para aklama araci bir nevi

bana hani ensar vakfini savundurtmayin :P knee jerk reaction su direk. ne islama, ne osmanlilarina nede nasyonel sosyalist kafalara gram kadar saygim ve sempatim var heleki islama olan yaklasimimi cumle alem biliyor artik :P bird eyanlis yerden vuruyor insanlar cunki dinciler pedofili kismindan cok kafayi "ters iliski" kismina takmis durumda, o yuzden agir ceza alicak herif zaten. kiz olsaydi gene tahliye ederlerdi yasa bakmadan cunki islamin yaklasimi belli. peygamberin ahlagini "ornek ahlak" alan bir dini konusuyoruz sonucta
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...