Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Paypal Türkiye'yi de eklemiş !

odium

Öne çıkan mesajlar

western union nasil peki?nasil bir sistemle cali$iyor+bu kadar sorunlumu?[signature][hline]Ranger : Hero : Druid (Excalibur)
Hunter - you share a special connection with animals. Whether you rely on bows or firearms, you consider your weapons and pets to be your only true friends.

Hunter - you share a special connection with
animals. Whether you rely on bows or firearms,
you consider your weapons and pets to be your
only true friends.

What WoW Character Are You?
brought to you by Quizilla
">What Kind of WoW Character Are You?

Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
Sorunlu diye birşey yok ama para gönderebilmek için senden fazla para alıyorlar hemen hemen her bankadan yapabiliyorsun WU[signature][hline]*I am an avanger..I must obtain power no matter what,even if i must let the devil take hold of my body...This is the only way KILL HIM
Virus,SatanixVirus,Satanix,Virus-sensei
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Popeye, 05 Haziran 2004 17:36 tarihinde demiş ki:
bizimkiler dolandırıcılıga başlayınca silerler türkiyeyi ordan :(

müheühüe süper SÜPER!!! :)[signature][hline][ quote ]Erutan, 06 Temmuz 2004 16:11 tarihinde demiş ki:
[ quote ]Erutan, 06 Temmuz 2004 15:21 tarihinde demiş ki:
ya boké gibi oyun oynanmaz sırf para için yapılmış oyun [ /quote ]
krono trigger bile 10 kat daha iyi frp olmamasına rağmen :D ... bu arada sanırım ilk kendi mesajını quote yapan insan benim? :D[ /quote ]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Foxx, 08 Temmuz 2004 05:16 tarihinde demiş ki:
tobe tobe ya, ben 2 sene kullandim paypali sabo. Sana yön gostermeye çalışıyorum. Şu anki görüntüde evet boşuna eklediler, sadece türkiyeden girilen kredi kartlarını kabul ediyor olmaları gerek. Henüz bankalara para yollamıyorlar diye biliyorum. Ama heran değişebilir arada bir gir kontrol et, veya en sağlıklısı mail at sor sitesinden helpten.

fox gayet dogru soylemis turkiyeye para yollamiyolar suan simdilik bosuna heveslenmeyin.bankalar kanunda olan problemlerdenmis.bankalar kanunumuz adam akilli duzelmedikce yada paypal bazi banklarla ozel anlasma yapmadikca kolay kolay turkiyeye para gondermicekler gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

adamin resmen acctini acmamak icin sacmalami$lar,guzel
www.paypalsucks.com u bookmarklamali[signature][hline]Ranger : Hero : Druid (Excalibur)
Hunter - you share a special connection with animals. Whether you rely on bows or firearms, you consider your weapons and pets to be your only true friends.

Hunter - you share a special connection with
animals. Whether you rely on bows or firearms,
you consider your weapons and pets to be your
only true friends.

What WoW Character Are You?
brought to you by Quizilla
">What Kind of WoW Character Are You?

Sosyal ağlarda paylaş

said:
Vampire, 08 Temmuz 2004 17:50 tarihinde demiş ki:
Paypal müsteresi ve paypal müsteri servisi arasindaki bi telefon görüsmesi, parasina el konulan bi müsterin müsteri servisinin rezilligini gözler önüne serdigi bir kayit

http://marc.perkel.com/audio/paypay2.mp3

Şuan dinliyorum,adam "bu hakkı nerden alıyosunuz" falan diyo kadında "kaydolurken kabul ettiğiniz agreementdan" diyo :) Şerefsizler ya[signature][hline]Flamorph
Technology Blaster
City of Heroes Justice Server
Crosby,Stills,Nash & Young
Sosyal ağlarda paylaş

Walla ben sahsen 2 yılda 2 kere accountum kapandı paramı 6 ay sonra aldım, gene boyle absurd nedenlerden dolayı ve bir daha da paypal kullanmayacagım. Ha şöyle birşey de var, 6 ay sonra paranız otomatik yollanmıyor. Gene arayıp, email atıp veya birşekilde ulaşıp onlara "6 ay geçti lütfen paramı yollayın." demeniz gerekli. Aksi takdirde yollamıyorlar.

Ve Bunun ip ile falan ilgisi yok, ben almanyada actım accountu ve almanyada kullandım. Kayıdı dinlemediniz mi adam 5 yıldır ben sizle çalışıyorum ve hiçbir sorunum yoktu diyor. Hiç müşteriye saygı ahlak falan da yok. Siz onlar için sadece bir sayısınız.

Şimdiden bunları söyleyim de yarın birgün biriniz gelip "paypal beni scamledi" diye thread açtığınızda bu yazıları aynen paste edicem, sana söylenmişti dinlemedin diye.
Sosyal ağlarda paylaş

ya adamın olayı okadar saçmalıklarla doluki..
accountu kapanmadan önce parasını bankaya yollatıyor adam ve ertesi gün accı kapayıp parayı tekrar geri alıp el koyuyorlar. Üstelik kapama gerekçesi için gösterdikleri sitesinde paypalla ilgili hiçbirşey yok!! İlk aramada önceden kayıtlı bir ses bangır bangır "This call may be recorded" diyor ama adam bunu kadına söylediğinde kadın cevap olarak bunu kaydedip biryere koyarsanız benim özelime tecavüz etmiş olursunuz diyor resmen. Adamda anonsu söyleyip ben sizinle değil,paypal adındaki şirketle konuşuyorum diyor.. Yani sözleşmeyle alakası olmayan olaylarda dönüyor işin içinde. Para transferini reverse edip sonra buna 180gün el koymaya resmen hırsızlık denir..
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi paypalda reverse diye boktan birşey var. Başıma gelen bir olayı aynen anlatıyorum:

Uo da gold satiyodum bir adam geldi "3 mil alicam" dedi. Tamam dedim 60 dolari lutfen [email protected] adresine yollayin dedim. Yolladi adam accountumda $180 kusur vardi zaten +60la $240 oldu. Ben verdim goldlari oyunda bitti trade...

9 gun sonra paypal accountuma girdim bi baktim balance $180'de , bir de baktim orda bir tane -60 gözüküyo. Hastir ne oluyo falan derken bi baktim adam bana yolladigi parayi reverse etmiş.

Paypal'a mesaj yazdım boyle boyle Uo'da para verdim adam sonra reverse etti dedim. Investigation'a aldılar bi anda ve ACCOUNTU FREEZElediler. Düşünün scamlenen benim ama gene de benim accountumu freeze ettiler. O sırada accounttaki $180 da freezelenmiş oldu tabi, çekemedim onu bi fatura ödemem gerekiyodu ödeyemedim çünkü investigationlar 1-2 ay sürüyo en az ve dolandırılan ben olmama rağmen neden benim accountum freezelendi anlamadım.

Neyse telefon ettim falan böyle böyle dedim. Benden kendi adıma olan üzerinde adresimin yazılı olduğu bir elektrik faturası, kredi kartının çıktısı, ehliyet ve birkaç aptal saçma şey daha onlara faxlamamı istediler. Ben neden diye sorduğumda investigation için gerekli dediler. Şimdi ben freezeliceklerini bilsem zaten bırak $60 kaçsın bana problem degil ama orda param kaldı $180 ve bu paranın beni scamleyen adamla alakası yok yani ne alaka neden freezeliyorsunuz. O yüzden hadi yollayım da belgeleri kalan paramı alayım fatura ödemem lazım dedim.

Yolladım faturaları da bir problem var. Evin sahibi ben değilim elektrik faturaları da evin sahibi adına geliyo. Neyse ben evin sahibinin faturasını yolladım, kabul etmediler. Belgeleri yollamama rağmen allem kullemle accountu kapatıp 6 ay kondular benim $180 parama. 6 ay sonra da zor aldım zaten.

Şimdi burdaki olayda benim suçum ne? Adam beni dolandırmış ve ben adamı şikayet ediyorum ama gene ben patlıyorum. Üstüne üstlük adamla alakası olmayan paralarım da donduruluyor.

Bi kere reverse nedir ya, adam 9 gun sonra parasını geri alıyor ve bu bana sorulmuyor bile otomatik oluyor direkt. Boyle bir sistem boyle bir saçmalık yok dünya üzerinde.

Aklı olan paypalı kullanmaz arkadaşlar ben çok zararını gördüm, çok da zarar gören insanla konuştum. Gene seçim sizin ama tekrar diyorum söylemedi demeyin zamanı gelip sizde scamlenince.

edit: Sayılar yanlıştı düzelttim

[Bu mesaj Foxx tarafından 10 Temmuz 2004 11:17 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

işte bunun gibi nedenlerden adamlar kullanmayı bırakmaya başladılar. Verified olanlarla iş yapmak gerekiyor yoksa bu tür olaylar sıkça yaşanıyor.

6ay konusunda yanlış birşey yok ama bu şahsın olayında kendi hesabına transfer ettiği parayı ertesi gün paypal reverse edip accountu suspend ediyor.. .yani resmen parayı geri çekip el koyuyor. Buna hırsızlıktan başka birşey denmez.
Sosyal ağlarda paylaş

• 5 ay sonra ...
  • 1 ay sonra ...
daha geçen hafta world of warcraft parasını ödedim ben paypalla :) gayet güzel çalışıyor, çok pratik olay. 2 sn de para yolluyorsunuz hiç banka, havale vb kasmadan.[signature][hline]FR - Wow - MM - G.Spot - SmS - NwN-II - Satılık!
let the echoes of doom resound across this wretched world that all who live hear them and despair
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...