Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Elektronik Sigara

GERGE

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici
Beceremiyorum, Bellus ne yaptiysam calismadi. Oamuk yanmiyor, TC kullaniyorum zaten, ama yanik tat geliyor telden sanirim. Icilmiyor.

Neden? Ne yapabilirim? Bellus'u bugunluk kenara koydum, sonra tekrar denerim. Ya da Ankara'da olan varsa bilen ogretsin bana. Yemek ve bira ismarlarim =)
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

Beceremiyorum, Bellus ne yaptiysam calismadi. Oamuk yanmiyor, TC kullaniyorum zaten, ama yanik tat geliyor telden sanirim. Icilmiyor.

Neden? Ne yapabilirim? Bellus'u bugunluk kenara koydum, sonra tekrar denerim. Ya da Ankara'da olan varsa bilen ogretsin bana. Yemek ve bira ismarlarim =)

bugün benim crius geldi inanılmaz öksürtüyor iki kere wickledim bişeyleri yanlış yapıyorum. öğretecek varsa bir bira da benden :)
Sosyal ağlarda paylaş

nasıl sardın coil i ?
GERGE said:

Sosyal ağlarda paylaş

Pamuk takarken bozulmaz abi şekli coil'in. Daha büyük çapta sar(2.5mm ve üssü, deck'e sığdığı kadar) veya daha az pamuk kullan.

Bir de çift coil setupsa ikisinin de boylarının eşit olması lazm yoksa boyu kısa olan daha önce ateşler. ayaklarının aynı kısalıkta kesilmesi lazm taktıktan sonra post'lara.
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

ankarada ben varım, baska varsa o da gelsin, vape gunu yapalım :D likit degistiririz deneriz filan
Sosyal ağlarda paylaş

dana22 said:

abi ne degiseceksin hepimizde ayni likitler var asagi yukari..ha bulusma isi guzel tabi..

bende saglam stok oldu ya :D testlerim bitsin yakında toplu review gondercem likit konusuna.

su anda excel'de tutuyorum reviewlarımı, genelde kesin karar vermek icin birden fazla tadım yapıp 10 - 15 ml'lik sise bitirmeyi deniyorum filan.

elimdeki likitler

Puflikit Brassberry Ice
Puflikit Psikopak Muz
Puflikit Abyss
Puflikit Elmango
Puflikit Mountain Glory
Puflikit Tigers Blood
Puflikit Orries
Hexocell Forest Fruit Mix
Hexocell Baba's Bounty
Hexocell Cool Mint
Hexocell Lemon
Vapros Vision Abe's Exoddus (Boba's Bounty)
Vapros Vision Energy Boost
Vapros Vision Faxing Berlin
Vapros Vision Grandma's Delight
Sapphire Star of bombay
Sapphire Pink Beauty
Sapphire Atomic Melon
Sapphire Shining gem
Sapphire Red Light
Sapphire Hulks Lime
Sapphire Ice Age
Sapphire Fast and Fruit
Sapphire 0.52 carat
Sapphire Mangolomania
Sapphire Queen's Lemonade
Sapphire Night Blue
Sapphire Fluffy Nana
Sapphire Black Yogo
Liqua Blueberry
Liqua Berrymix
Liqua Watermellon
Liqua Banana
Liqua Apple
Liqua Strawberry
Rain Vape Bear
Rain Vape Occupy +2
Rain Vape Blackberry +2
Rain Vape N. Kavun +1
Rain Vape N. Karpuz +1
Efkar 216
Efkar Reis
Efkar Hayat
Efkar Barbaros
Efkar Muz
Halo Purity
7 wonders Haning Gardes of Babylon
7 wonders Colossus of Rhodes
Joyetech Blackberry
Joyetech Blueberry
Heisenberg Rising Sun (1) tester
Heisenberg IR Cookies (2) tester
Heisenberg Cookie Star (3) tester
Heisenberg Banana Cream (4) tester
Heisenberg Dark Paraside (5) tester
Heisenberg Cuban Cigare (6) tester
Heisenberg Fresh Bomb (7) tester
Heisenberg Magic Coffee (8) tester
Heisenberg Urban Fruit (9) tester
Heisenberg Blue Waffle (10) tester
Heisenberg Tobaccoookies (11) tester
Heisenberg Summer Storm (12) tester
Colinss McDave

simdiye kadar en cok marka olarak hexocell ve vapros vision'ları begendim. sapphire'de de guzel karısımlar var.

mesela genelde bakıyorum benım tad tercihlerim genelde forumla baya farklı, abyss pek sarmadı filan. iste ornek veriyorum benım begenmedıgımle gelen diger arkadaslarin begenmedi filan olursa degis tokus yapariz gibi dusundum :) hos degis tokusa da gerek yok isteyene direk veririm aslında :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Toptank hakkinda bir sey daha ogrendim, niye kullanma kilavuzuna koymuyorlar bunlari yahu?

SSOCC'yi cikarip bir koseye koymustim RBA denemek icin, RBA'yi tam beceremeyince SSOCC'yi tekrar taktim. Ama calismadi, duman cikiyor ama aroma performansi sifir yani; ne orama var ne de sicaklik. Birkac kere hizli cektim, sonra topcap'i hizlica bir acip kapadim ve duzeldi. Vakum olaylari sanirsam?

Coil'den de bir suru hava baloncugu cikti bunu yapinca. Vaping hakkinda soyle kapsamli bir wiki gerek aslinda.
Sosyal ağlarda paylaş

Gerge bu ne ahahahah

Occupy in adini tahta/odun/tutun koku seklinde degistirelim, tank i da doldurmus oldum artik icip bitirecem yapacak birsey yok :)

harbiden #occupygerge hashtag i oldu bu.

Ni200 sardim bu aksam, titanium dan sonra kizgin kumlardan soguk sulara etkisi yapti, nerdeyse kanthal kadar kolay sarimi var, hamur gibi cok rahat.

Pamuk konusunda da bi foto cektim, son halinin ama yine de aciklmaya calisalim;

- Standart bir yaprak pamugu aliyoruz
- Tam ortasindan ikiye ayiriyoruz, yani elimizde ayni x-y uzunlugunda ama yari incelikte iki tane yaprak kalmis oluyor.
- Ilk yapragi poset e geri gonderiyoruz.
- Dis tarafinda kalan icine gore daha sert gorunen kismi ellemiyoruz ve pamugun damarlarina dikkat ederek tam ortadan ikiye boluyoruz, parcalarin bir tanesini poset e geri gonderiyoruz.
- Diyelim ki elimizde salliyorum 3 cm / 4 cm lik dikdortgen olculeri 3 cm / 8 cm e gelecek kadar, goz karari uzatiyoruz, yavas yavas, milim milim.
- Nerdeyse arkasi gorunen pamugumuzu tam ortadan ikiye kesiyoruz, elimizde iki tane 3cm/4cm "carsaf" var.

Sonunda "scottish roll" teknigi ama esasinda bizim dilimizde carsaf sarma teknigi ile ne cok siki ne cok gevsek guzelce sarip yuvarliyoruz, ucunu hafifce sivriltip coil lere geciriyoruz.

TC setup icin takilan pamuk telin butun yuzeylerine tam temas etmeli ve cok kolay hareket etmemeli. Dogru sekilde takildigi zaman tellerde hic bir bozulma olmaz;

http://i.hizliresim.com/6PRN3P.jpg

Bunu huy edindim ben, 3mm lik sardigim coil lerde tam oturuyor pamuk ve hic dry hit almiyorum. 2.5 mm lik icin, en son kalan 2 parcanin basindan ve sonunda "dikine" kisa seritler halinde kisaltip yine ayni sekilde roll ediyorum, tam sigiyor.

Ben Istanbul'dayim, burda bir toplanma olursa katilmaya calisirim, maksat muhabbet, iyi olur.

Edit: Olculeri guncelledim :)
Sosyal ağlarda paylaş

Griffin'in deck ova gibiymiş mübarek.

2.5mm çap 6 tur SS'ten Scottish Roll geçiriyim dedim de hem dar hem de çok fazla aktardı likiti, Crius flood'ladı ki düz pamukladığımda Max VG likidi bile chain vape'liyebiliyorum sorunsuz. 3mm ve üssü çaplardaki coil'ler herhalde daha iyi bir seçim olur Scottish roll için kanımca.

Mesela 2 mm çap coil'leri de çok dar buldum ben, içinden pamuk geçirmek falan zor oluyor, 3 mm'nin rahat sığmadığı bir ton deck oluyor(bkz. Crius, Subtank RBA+), 2.5mm tam sweet spot herhalde daha büyüğü sığmıyorsa.
Sosyal ağlarda paylaş

Griffin yayla gibi ama noob luk ayri bir meziyet, ben ogrenene kadar baya ugrastim.

Peki TC mod ne salak birseydir diye giriyorum konuya :)

Arkadas bunu nasil icmek lazim anlamadim ki, siir gibi sardim coil leri cok da guzel wickledim. TC mode dayim, occupy juice.

ohm 0.05 de lock ladim, 45 watt 215celcius da yim. Basiyorum ve havai fisek gosterileri basliyor tankin icinde?

TC'de de rampup mi var? Yine ufakdan baslayip yukselmek mi lazim? E ben wattage mode da cok daha rahat ayarliyordum ic isiyi kendimce.

Nedir bunun sirri?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...