Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ortaya Karışık(TELEKOOM!!)

lucifertr

Öne çıkan mesajlar

512Kbps adsl ile 112K'yı en fazla 1 yada 2 saniye görürsünüz. Fazlasına inanmam. İSKİ günde 1 litre su veriyorsa, musluklarınızın ayarlarıyla oynayıp bunu 8 litreye çıkartamazsınız. Bu böyledir...[signature][hline]Ne demişler "tedariksiz abdeste çıkan, domala domala taş ararmış"
"(+8) Wizard staff'ına Bes basarken patlatabilen tek gamer..."
Sosyal ağlarda paylaş

said:
rockncoke, 26 Ocak 2005 17:44 tarihinde demiş ki:
ben şeyi merak ediyorum hani bu tv yayınlarını antenle alıoz ya tvye böle mis gibi işte hiç aksama olmadan

öle bi net yokmu :D :lol:

var baba olmaz mı 5000 USD ye bakıyo (bu gecen senekı fıyatı)
çatına 4 çanak takıyolar gerısı sana kalıyo :)[signature][hline]Only God Can Judge Me !!!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
fatihkaraca, 26 Ocak 2005 17:45 tarihinde demiş ki:
512Kbps adsl ile 112K'yı en fazla 1 yada 2 saniye görürsünüz. Fazlasına inanmam. İSKİ günde 1 litre su veriyorsa, musluklarınızın ayarlarıyla oynayıp bunu 8 litreye çıkartamazsınız. Bu böyledir...

harbidende en fazla 2 saniye gördüm onu ama gördüm normalde 75-80 devam ediodu ama...[signature][hline]LuciferTR
Sosyal ağlarda paylaş

said:
fatihkaraca, 26 Ocak 2005 17:45 tarihinde demiş ki:
512Kbps adsl ile 112K'yı en fazla 1 yada 2 saniye görürsünüz. Fazlasına inanmam. İSKİ günde 1 litre su veriyorsa, musluklarınızın ayarlarıyla oynayıp bunu 8 litreye çıkartamazsınız. Bu böyledir...

baba koparttın benı burda İSKİ ile bılgısayarı sen aynı kefeyemı koyuyosun ?[signature][hline]Only God Can Judge Me !!!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
lucifertr, 26 Ocak 2005 17:46 tarihinde demiş ki:

harbidende en fazla 2 saniye gördüm onu ama gördüm normalde 75-80 devam ediodu ama...

75-80 e bi şekilde inanabilirim ama 256kbps ile 60k downloada ve 512kbps ile 112k downloada kimse beni inandıramaz :D[signature][hline]Ne demişler "tedariksiz abdeste çıkan, domala domala taş ararmış"
Sosyal ağlarda paylaş

said:
ReSuRReCTioN, 26 Ocak 2005 17:43 tarihinde demiş ki:
said:
Footlocker, 26 Ocak 2005 17:42 tarihinde demiş ki:
bak mesaj attıgın yerde altta destek sayfamız olayı var tıkla oraya

bi smile için mı bence sen destek sayfasının yerını yazıcagına nerde oldugunu yazsaydın daha samımı olurduk senle
arkadasım smilerların nasıl yazıldıgını ordan öreniyorsun sen ne istediğini bi öğren ondan sonra sor
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Footlocker, 26 Ocak 2005 17:49 tarihinde demiş ki:
said:
said:

bi smile için mı bence sen destek sayfasının yerını yazıcagına nerde oldugunu yazsaydın daha samımı olurduk senle
arkadasım smilerların nasıl yazıldıgını ordan öreniyorsun sen ne istediğini bi öğren ondan sonra sor

smile ler nerden yazılıyo dedım ben b urayı bılmıyorum yanı her sıtede forumda böyle smile dıye bı secenek oluyo oraya basıyosun ve ıstedıgını secıyosun ben sadece onu sordum ama sen olayı kavrıyamadan bana destek sayfasını soyluyosun..[signature][hline]Only God Can Judge Me !!!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
ReSuRReCTioN, 26 Ocak 2005 17:49 tarihinde demiş ki:
said:
fatihkaraca, 26 Ocak 2005 17:47 tarihinde demiş ki:
5000$ vereceğime VDSL bağlatırım...

kaç baglantı verıyo o ? ben tam olarak bılmıyorum olayı !

sanirim baglanti vermio :) tüm dünyayi verrio asiiiiiil asilabildigin kadar:)[signature][hline]LuciferTR
Sosyal ağlarda paylaş

said:
ReSuRReCTioN, 26 Ocak 2005 17:49 tarihinde demiş ki:
said:
fatihkaraca, 26 Ocak 2005 17:47 tarihinde demiş ki:
5000$ vereceğime VDSL bağlatırım...

kaç baglantı verıyo o ? ben tam olarak bılmıyorum olayı !

ADSL ve VDSL arasındaki farklar için tıkırdatın...[signature][hline]Ne demişler "tedariksiz abdeste çıkan, domala domala taş ararmış"
Sosyal ağlarda paylaş

said:
ReSuRReCTioN, 26 Ocak 2005 17:52 tarihinde demiş ki:
said:
Footlocker, 26 Ocak 2005 17:49 tarihinde demiş ki:
said:
said:

smile ler nerden yazılıyo dedım ben b urayı bılmıyorum yanı her sıtede forumda böyle smile dıye bı secenek oluyo oraya basıyosun ve ıstedıgını secıyosun ben sadece onu sordum ama sen olayı kavrıyamadan bana destek sayfasını soyluyosun..
Ya sen anlamak istemiyosun yada senin kafa basmıyor..o istediğin şeyleri altta destek sayfasının linkine basarak görebiliyorsun anladın mı şimdi?
Sosyal ağlarda paylaş

Sayın Türk Telekom Yöneticiliğine,
Türkiye'nin yurt dışı ve içi internet hızından çok rahatsızız,verdiğimiz paranın hakkını %5 oranında bile alamıyoruz..Çok yüksek fps ve pinglerde online oyunlar oynayabiliyoruzki bu dünyanın en kötü ülkesinde bile bizden daha iyi..Sanırım birinin buna el atması lazım yoksa gerçekten gün geçtikçe itibar ve kullanıcı kaybediyorsunuz..İnanin bunu düzeltmek o kadar zor değil..

Saygılarla...

aha böle yazdım cvp bekliom yamuk bi cevap atsın saygı kalkacak başka bişey başlayacak hele du bakalım..[signature][hline]| Paticik KO Moderator | Gamerbug Admin |[b]
[b]E-Mail:
[email protected] | ICQ: 124744
Sosyal ağlarda paylaş

Normal internet bağlantısına kıyasla 50 kata varan yüksek hızlarda bağlantı sağlayan ADSL, Türkiye gündemine oturdu. Türk Telekom, tarihinin en büyük reklam kampanyalarıyla fiyatını 29 milyona kadar indirdiği bu bağlantının tanıtımını yapıyor. Ne var ki kullanıcı sayısının artmasıyla birlikte bağlantı hızlarının düştüğü şikayetleri de artmaya başladı. Türk Telekom`a Bilgi Edinme Hakkı Kanunu kapsamında yaptığımız başvuruyla böylesi bir durumun olup olmadığını, varsa sebeplerini ve çözüm yollarını sorduk.

AĞ PROBLEMLERİ ÖNEMLİ

Türk Telekom yetkilileri 8 Aralık 2004 tarihli bildirisinde; internet gibi büyük bir ağda, yavaşlamanın ağ ve kullanıcı bilgisayarı olarak iki farklı sebebi bulunabileceğini belirtti. Türk Telekom, ADSL hizmetlerini yavaşlatan ilk sebep olarak internet ağındaki problemleri gösteriyor: Buna göre internette bağlanılan veya dosya indirilen sitenin internet bağlantısının düşük olması yavaşlamanın birinci sebebi. Bu sitelerin kendi içlerinde uyguladıkları hız limitleri de yavaşlamanın sebebi olarak gösteriliyor. Bu yanlış anlaşılmanın ortadan kaldırılması için Türk Telekom aynı anda birkaç siteye bağlanılıp toplam hızlara bakılmasını öneriyor.

TRUVA ATLARININ ADSL`E ETTİĞİ

Bunun dışında kullanıcılar; internetten bilgi almak istediklerinde, bu bilgiler sanal paketler halinde geliyor. Örneğin İstanbul`dan ABD üstündeki siteye bağlanmılmak istendiğinde, o siteden gelen paketlenmiş bilgiler, arada farklı sunucular üstünden `aktarma yaparak` geliyor ve bir noktada yapılan aktarmada yaşanan gecikme, bağlantının tümüne yansıyor.

Basına yansıyan yavaşlık şikayetleri, Türk Telekom`un çağrı merkezine de geliyor. Bu şikayetleri derleyen telekom yetkilileri; ADSL yavaşlamasının ikinci önemli sebebi olarak son kullanıcıların bilgisayarlarındaki ayarları yanlış yapmasını, Truva Atı denilen zararlı programların ve virüslerin sistemin bütünlüğünü bozmasını gösteriyor.

Bu açıklamaya göre ağ üzerindeki bilgisayara giren bu zararlı programlardan kurtulmak için ağdan kopup teker teker bilgisayarları temizlemek gerekiyor. Bunun dışında bilgisayara kurulan, dışarıdan gelen saldırıların önlenmesine yönelik programların yanlış kurulmuş olması da hızın düşmesine neden olmuş olabilir. Son yavaşlama sebebi olarak Türk Telekom, ADSL hattın eve ya da iş yerine bağlantıyı getirilmesine yardım eden modemin yanlış kurulmasının yavaşlamada önemli bir etken olacağını savunuyor.

YAVAŞLAMADAKİ TEK SUÇSUZ TT

Türk Telekom, Bilgi Edinme Hakkı kapsamında yönelttiğimiz soruları cevaplarken yavaşlamada bu kurumun etkisi hakkında hiçbir yorum getirmedi. Böylece halktan gelen `fazla abone alındı bu yüzden yavaşlama oldu` soruları cevapsız kalmış oldu. Şu anda Türk Telekom`un yurtdışından bilgi girişi 5284, çıkışı 4974 megabit hızında. Aralık sonunda bu kapasite 6373/6063 megabit hıza ulaşacak. Ocak ayında ise bu hızın 8861/8551 olması planlanıyor.

Bu arada Türk Telekom, ADSL sözleşmesinde bulunan: `TT dilediği takdirde abone nezdinde bulunan teçhizat ve tesisatın vasıflarının uygunluğunu kontrol edebilir. Abone, kontrolle görevli personele izin vermek ve gerekli kolaylığı göstermekle yükümlüdür` ve `ADSL hizmetinin Türk Telekom`dan kaynaklanan arıza veya kanuni nedenlerden dolayı kesilmesi halinde abone Türk Telekom`dan hiçbir hak ve tazminat isteğinde bulunamaz` gibi maddelerin değiştirilmesi için çalışmalarını başlattı.

Haberim.com
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...