Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fall Out 1 ile ilgili soru

mexinth

Öne çıkan mesajlar

heh ege dedi bak arcane sen busun => power player :-p

böyle devam edersem fatura patlatacak gene beni kesin, bir de akıllara ve cüzdanlara zarar radyo hadisesi başlamış :)

ben adamların ilk başta düşündüklerini dikkate alıyorum ama beğenmediklerimi de açıkça söylüyorum işte, mutant'lar ogre bozması olarak hazırlanmış, fantezi edebiyatına gönderme doğrudan. ghoul'lar çok daha zekice tasarlanmış mesela. o yüzden tactics'deki mutie'leri beğeniyorum ben, ogre bozması değil hormonlu insana benziyorlar post-apo'ya uygun olması gerektiği gibi. aptallığa karşı deeğilim o bizim aramızdaki muhabbet.. ;)[hline]Eaglewingg, 29 May 2003 01:19 tarihinde demiş ki:
yani anlayıcağın bu dizi seni acmaz sam amca hiç izlemeye başlama çünkü bu diziyi izlemek biraz derinlik ister
Sosyal ağlarda paylaş

Bu Fallout alemi tam bir alemmiş. Bayağı etkilendim hoşuma gitti. FO1, aylar önce oynarken soru sormuştum ordada insanlar bir oynayayım geliyorum modundaydı.
Merak ettiğim
FO2 98 de çıktı Fallout tactics te kafadan 2-3 sene oldu.
Interplay düşünmüyor mu? Yeni Fallout hem grafikler güzel olur BG türü filan olunca.
Hem akoliptik gelecekte konu tükenmez, indiana jones modunda maceradan maceraya koşarız.
Interplay'i kim satın almıştı arada..

Highly addictive physco' Fallout ...
Sosyal ağlarda paylaş

Ben bir firma satın aldı diye biliyordum, Microprose olabilir, ha fakir ama gururlu yanlız ama saaşçı bir durumdalarsa o ayrı.

Bu arada şu radyo olayında dj kardeşim tek tek syleme numaraları okumaya dalmışken kaçırıyoruz, yüzerli yüzerli grupla mesela 123 456 789 gibi aaa!
Sosyal ağlarda paylaş

1) Fallout 1'de Glow'da yeni üretilen FEV virüsü, ilk olarak ne için vardı?Çünkü o zamanlar ; yani mutantlar yokken FEV ne için üretilmişti ve ne için kullanılacaktı? Fallout 2 'de mutantları yok etmek için olduğunu söylüyordu President çünkü.

2)Çin'in Glow'a saldırdığını orada bulduğumuz holodisklerle mi? Yoksa öküz gibi farklı konuşma yapabildiğimiz o mutant master'dan mı öğreniyorduk?

3)Falout 1'de BoS üssündeki storage area dediğiniz yere girilmiyor.Çünkü ben herkesi öldürüp türlü şekilde kapıyı açmaya çalışmama rağmen, içerdekiler benim combat moda girmemi sağlıyordu.Herhangi bir lockpick'le açılmıyor.Sadece el ile de açıldını sanmıyorum.Yani NASSI YAPTIN YAV demekten kendimi alamıyorum :)

4)Glow'a üstünüzde Radiation resistance'ı yüksek olan Combat Armor ile gidip bütün radyasyonu emerseniz (her katı gezip içini dışına çıkarıncaya kadar) daha sonra da BoS a dönerseniz , yolda iken bir ara bütün statlarınızın 2 (gifted) ya da 1 e düştüğünü görüceksiniz .. hatta oyun derinizin eridiğini , içinizin dışına çıktığını söyleyecek :) eğer BoS a ölmeden varabilirseniz ( ki combat armorla %90 ben hep vardım ) , içeri girince hemen doktorun olduğu kata inip radyasyon kaptım deyin.o da hemen sizi iyileştireceğini söyler ve ameliyat olduktan sonra bütün statlarınız ( luck dışında ) 10 olur.
Not: Bu bir bug mı yoksa oyunun hediyesimi anlamadım, bbugsa çok ilginç çünkü luck niye yükselmedi.Oyunun kendi hediyesiyse bu tamamen bir mutant-hero olduğumuz anlamına geliyor ve bence bu süper çünkü radyasyonun hakikaten luck dışında herşeye etki edebileceği iyi düşünülmüş.Çok karizma bir olay bence ve ben böyle olduğunu düşünüyorum.[hline]What we do in life,echoes in eternity.
Sosyal ağlarda paylaş

mathias ilginç son dediğin, biir ara bakmaya çalışacağım bu konuda bişi bulursam yazarım..

glow'a nükleer bomba düşmüş, çinlilerden başka kim yapacak ki zaten? :)

fev'in üretilme nedeni korkusuz, acıya dayanıklı ve fiziksel açıdan güçlenmiş askerler yaratabilmek, fakat radyasyona maruz kalınca değişime uğruyor bu virüs ve ogre bozmasına dönüştürüyor insanları. (fo'da ogre bozması ama ben tactics'i örnek alıyorum, hormonu bozuk domatese benziyor daha doğru olarak) sonra enclave de oynuyor sanırım üzerinde, hatta frank horrigan bu deneylerden birinin sonucu..

ben şahsen üçüncü oyunda shi ve enclave'den kaçan bilimadamlarının ortaklaşa bozuk fev üzerinde çalışıp orijinal haline döndürmesini ve neo-mutantlar denen yeni bir ırk görmeyi istiyorum, bozuk mutantlar gibi olacak fizik güçleri ama karizma ve int de yüksek olacak.. 8-)[hline]Eaglewingg, 29 May 2003 01:19 tarihinde demiş ki:
yani anlayıcağın bu dizi seni acmaz sam amca hiç izlemeye başlama çünkü bu diziyi izlemek biraz derinlik ister
Sosyal ağlarda paylaş

heh ege onu da düşündüm ben ama biz amerika'nın sadece batısını gördük, kanada sınırından meksika'ya kadar olan yeri bile işleseler devasa ötesi bir alan çıkar :)

şöyle florida'ya gelse ispanyollar gemilerle heh

"you encounter:
conquistadors"[hline]Eaglewingg, 29 May 2003 01:19 tarihinde demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

Aklıma şimdi geldi o geminin altında mahsur kadın vrdıya onu aldıktan sonra köşede bi zuzaylı daha kalmış hani şu örümcek deve gibi olanlardan bizim grup buna ateş etti işte baya sonra sıra kadına geldi critical yumruk attı ve patlattı zuzaylıyı :)[hline]Silphatos Iceheart
Synthetic Intelligent Lifeform Programmed for Harm/Android Trained for Observation and Sabotage
Sosyal ağlarda paylaş

Ya bi de bişi sorcam, şu Vault City'nin altındaki Vault'a vaktinde yanlışlıkla bi koli dolusu Water Chip göndermişler Vault 13 yerine.. Bu da mı plan komplo?[hline]"Only then They shall return, for That is Not Dead, which can Eternal Lie, yet with Strange Aeons, Even Death may Die.."

Arab, Abdul Alhazred;
Necronomicon
Sosyal ağlarda paylaş

işte onlar super mutant sam
master ın fev sinin amacı o zaten
(ehe bunu sana söylemesem daha mutlu hissederdim ama neyse..)

Mathias ın dediği olay varsa ve bug değilse süper olacak çünkü benim karakterin luck 10 ehuehue :)[hline]I'm going to paint a picture.A picture with a twist.I'll paint it with a razorblade.I'll paint it on my wrist.And if I paint my picture right.A fountain will appear,.And through this little fountain.All my troubles disappear.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Xasf, 07 June 2003 20:17 tarihinde demiş ki:
Ya bi de bişi sorcam, şu Vault City'nin altındaki Vault'a vaktinde yanlışlıkla bi koli dolusu Water Chip göndermişler Vault 13 yerine.. Bu da mı plan komplo?
bence o sadece espri :)
easter egg
fo2 de orayı ilk gördüğümde çıldırdıydım eehehe[hline]I'm going to paint a picture.A picture with a twist.I'll paint it with a razorblade.I'll paint it on my wrist.And if I paint my picture right.A fountain will appear,.And through this little fountain.All my troubles disappear.
Sosyal ağlarda paylaş

FO da o kadar çok easter egg varki en sevdiğim ynlarından biride bu mesela konuşan bi taş kafa vardı yada power armoru paslanmış bi adam oil can ! oil can! diye bağrıyodu yerdeki yağ kutusunu görünce çakmıştım olayı :D[hline]Silphatos Iceheart
Synthetic Intelligent Lifeform Programmed for Harm/Android Trained for Observation and Sabotage
Sosyal ağlarda paylaş

bana en çok koyan şeylerden biri tactics teki pipboy encounterını hiç görememiş olmam..[hline]arcane, 07 June 2003 02:32 tarihinde bilin bakalım ne demiş. bilemezsiniz tabii. siz kimsiniz lan arcanenin ne dediğini bileceksiniz. adamın 10000 mesajı var. hangi biri nereden bileceksiniz.... bilemezsiniz tabii. he adam olun. :p:
Sosyal ağlarda paylaş

FO da Ed bir yerde daha ölüyor, Mutant Base de officer la konuşmayı kabul edince, değişik şekillere getirip konuyu sonra yok almim dediğinde seni bayıltıyor, sonra tüm eşyalar alınmış sadece vault 13 forması ile kalmış şekilde, hapiste uyanıyoruz, hapiste o kız ve mutantın olduğu yer 3 katta
odanın aşağısına indiğimizde steam pack ve pistol bulduğumuz ölü vault 13 kişisi Ed
:)
Sosyal ağlarda paylaş

said:
arcane, 07 June 2003 20:37 tarihinde demiş ki:
said:
Xasf, 07 June 2003 20:17 tarihinde demiş ki:
Ya bi de bişi sorcam, şu Vault City'nin altındaki Vault'a vaktinde yanlışlıkla bi koli dolusu Water Chip göndermişler Vault 13 yerine.. Bu da mı plan komplo?
bence o sadece espri :)
easter egg
fo2 de orayı ilk gördüğümde çıldırdıydım eehehe[hline]I'm going to paint a picture.A picture with a twist.I'll paint it with a razorblade.I'll paint it on my wrist.And if I paint my picture right.A fountain will appear,.And through this little fountain.All my troubles disappear.

hayır espri değil o, oil rig'de president'ın konuşmasını dikkatli dinleyin bir daha anlayacaksınız.. ;)

arcane fo2 encounter'larının hepsi, tactics'tekilerin 1-2 tanesi hariç hepsinin save dosyası var, (hepsi kendi mamulüm heh) bir ara gönderirim sana pipboy'u.. 8-)

super-mutant adları ama bozuk super-mutant'lar aslında. fakat bu ad onlara yapışıp kaldığından hikayesini benim yazacağım üçünc oyunda neo-mutant'lar sahneye çıkıyor, expansion pack'te de cyber-mutant'lar olmasını tasarlıyorum.. :)[hline]Eaglewingg, 29 May 2003 01:19 tarihinde demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

lam nerden şimdi fallout 2 yükleyip sonuna gelip konuşma okicam yazsana buraya töbee

takılıo zaten 1 i bile oynayamıom[hline]arcane, 07 June 2003 02:32 tarihinde bilin bakalım ne demiş. bilemezsiniz tabii. siz kimsiniz lan arcanenin ne dediğini bileceksiniz. adamın 10000 mesajı var. hangi biri nereden bileceksiniz.... bilemezsiniz tabii. he adam olun. :p:
Sosyal ağlarda paylaş

2ghz ile nesi takılıyor yahu oyunun? :lol:
president "bir vaulta tek water chip, bir diğerine 100 tane gönderildi bu deney çerçevesinde babında bişiler diyordu işte..[hline]Eaglewingg, 29 May 2003 01:19 tarihinde demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

hatırladım ne dediğini.ancak önemsiz bence.

nası takılıo sorusunun cevabını bi bilsem..
ram cpu anakart
bunlardan biri sorunlu.[hline]arcane, 07 June 2003 02:32 tarihinde bilin bakalım ne demiş. bilemezsiniz tabii. siz kimsiniz lan arcanenin ne dediğini bileceksiniz. adamın 10000 mesajı var. hangi biri nereden bileceksiniz.... bilemezsiniz tabii. he adam olun. :p:
Sosyal ağlarda paylaş

bende save edemiyodu meskiden
babam office diye windows SE varken normalini yüklemeyi deneyince format attım (c ye saddece.. faloutlar zipli duruyo :) ]
düzeldi.
tasviye edeirm..
xasf o water chip olayı yanlışlık..
yani presidentın oyle bişi dediğini hatırlamıyorum ama o hakkatende yanlışlık..
ahh ahh o vault 13 açlsaydı 3 geck le neler kurulurdu neler ahhh!!!
bizim adam da sap.. dierlerini vaulttan atacağına kendi gitmiş..
töbee
sam bu arada o mutantlar Eski Fev den daha güçlü
yani strsi 3 artıp ag si 1 charisması 1 düşen bişi yerine abarıyor .. + ları da - leride.. die biliyorum..
ve keşke çin de olabilsek.. adamları stone age e oyllıycaz dio ama..[hline]I Turned Off The Light
And Murdered Dawn..
KoC
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...