Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

pırlanta piyasası

chrome

Öne çıkan mesajlar

Raze said:

http://www.pirlanta.net/

böyle bi site var. menüsünden taş özelliklerini, o 4c sini değiştiriyorsun fiyatı ona göre güncelliyor otomatik olarak. sertifika var/yok dahil.

ne kadar şişirilmiştir acaba burada fiyatlar?

Abi iyi şişkin orası. Bir de baya sıkıntılı bi firma daha önce taş vermişliğiz vardır
Sosyal ağlarda paylaş

yav said:

Marty said:

yav said:

bingildak said:

Esh said:

bunun adi evlilik degil ki abi.

tanimadigin adamlara sirasiyla gotunu acmak oluyo.

_aa gelinlik mi, hemen 2 kay gec hocam.
_dugun mu? komple organizatorler orgy yapsin benimle
_tek tas mi? altinbasin sahibi bi sokup cikarsin

evet abi, herkes bunun farkında fakat bununla savaşmaya çalışmakta anlamsız.

hani çok alternatif kafa yapısında birini bulursunuz düğün yapmazsın, gelinlik almazsın, yüzüğü zümrüt alırsın ama o kişiliğinde getirdiği kadar götürdükleri oluyor. oradan kar ettiğin şey başka yerden çıkıyor.

o kadar anlamsız geldi ki, biraz daha açıklamanı bekliyorum falan

anlaslmiyacak ne var? alternatif kiz borek acmaz. kadinin borek acmasini bilmedigi aile dagilir.
cok net yani.

Baya dar bir dunyaniz olmali, sizin adiniza uzgunum.

uzulme canisi

http://llcdn.listelist.com/listeliststatic/2015/08/ayse-gurcan-borek-aciklamasi.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

Beyler öncelikle o kadar karşı olmayın böyle şeylere. Ben de sizler gibi düşünüyordum ve ya düğüne ne gerek var nikah + yemek ile geçiştirelim düşüncesindeydim.

Öncelikle evlenmek konusunda vahiy geldikten sonra ilk olarak yüzük işine girdim ve uzmanlık seviyesinde piyasada hakimiyet kurdum. Bu süreçte tanıdık/arkadaş vesaire diye gittiğim yerlerden elim boş döndüm çünkü anladım ki eğer alacağınız yer bu işin baronu değilse uzak durun. Ellerinde 3-5 tane taş olup da en iyi/mantıklı taşın bunlar olduğunu iddia eden adamlara pek güvenmeyin.

Ben gittim Sait Koç'tan 0.92 ct GIA sertifikalı güzel bir taş aldım. Yanına da 2 tane 0.45ct damla modeli alarak Tiffany'nin ahanda şu modelinden yapmalarını istedim. Ellerinde inanamayacağınız kadar taş mevcut ve her boyuttan dilediğiniz gibi seçim yapabiliyorsunuz.

İlk yaptırdıkları tam istediğim gibi olmadığı için bizi Şahin usta ile tanıştırdılar ve gerisini kendisiyle hallettik. Ellerine sağlık şimdi her baktığımızda o zamanları, kendi heyecanımızı ve ustanın emeğini hatırladığımız güzel bir yüzüğümüz var. Gidip bir dükkandan parasını verip almaktan çok daha değerli oldu bizim için.

Merak eden olursa yüzüğün son halinin fotoğraflarını da upload edebilirim daha sonra.

Öte yandan biraz gezinmeye başladıkça siz de seveceksiniz beyler pırlantaları. Hanımın parmağında gördükçe benim hoşuma gidiyor. Bir de o yüzük aslında sizin zevkinizi temsil ettiğinden, soran, beğenen olduğunda sizin de hoşunuza gidiyor.

Piyasadaki bir çok insan/üretici Cartier modeli tek taş tercih ettiği için, farklı bir model ile sevdiceğiniz de kendisini daha özel hissedecektir.

Dikkat edilmesi gereken bir konu, kalın montür ile ufak taşlar da kocaman gösterilebiliyor. Nazik ve değerli bir seçim yapmak istiyorsanız 0.9-1ct gibi bir taş ile daha ince montür tercih edin.

Yüzük aşamasını geçtikten sonra Nişan kıyafeti, çiçek, çikolata gibi detaylar daha sonra evlilik hazırlıkları sürecinde gelinlik, damatlık, düğün mekanı, sanatçı organizasyonu gibi aşamalara ilerleyecektir. Bunların hepsi güzel şeyler, kız istiyor diye haksızlık etmeyin veya mümkünse maddiyat açısından yaklaşmayın. Sizin de en mutlu gününüz ve ideal koşullarda 1 kez yaşayacağınız bir deneyim o süreç. Dileyen olursa her aşamayla ilgili yorum verebilirim.

ps: eş/dost tavsiyesiyle gittiğim örnekler için sözüm meclisten dışarı diyeyim buradaki kimseyi kastetmiyorum. Zaten ohyeah'de anladığım kadarıyla baron olarak bahsettiklerimden olduğu için gönül rahatlığıyla tercih edilebilir gibi görünüyor.

ps2: ohyeah'e bir soru, GIA sertifikam var ve sertifika kodunu sorguladığımda web sitesinden doğruluğunu kanıtlayabiliyorum. Peki ama taş ile sertifikayı birbirine bağlayan bir detay yok mu? Bazı taşların üzerinde lazerle sertifika kodu yazıldığını biliyorum ancak bizim taşın üzerine işlenmemiş. Dolayısıyla taşın ebatları ve ağırlığı ile verify etmeye çalıştım ve doğru gibi görünüyor. Ancak yine de bence bu noktada bir hile hurda dönebilir gibi..

Sosyal ağlarda paylaş

Vodan said:

ps2: ohyeah'e bir soru, GIA sertifikam var ve sertifika kodunu sorguladığımda web sitesinden doğruluğunu kanıtlayabiliyorum. Peki ama taş ile sertifikayı birbirine bağlayan bir detay yok mu? Bazı taşların üzerinde lazerle sertifika kodu yazıldığını biliyorum ancak bizim taşın üzerine işlenmemiş. Dolayısıyla taşın ebatları ve ağırlığı ile verify etmeye çalıştım ve doğru gibi görünüyor. Ancak yine de bence bu noktada bir hile hurda dönebilir gibi..

Abi bikaç noktada aydınlatayım, her yaZdıgını quoteleyemedim telefondan yazıyorum kusura bakma.

1- Taş olarak bı işim baronu olan adam öyle bir kucağa alır ki istanbulun 7 tepesi gözünün önünden 1 hafta gitmez. Baron dediklerin sevecek adam arar, umarım anlatabilmişimdir

2- Taşın belinde gia sertifika numarası yazar. Yazmıyrsa sizin şahin başkan size taşı da itelemiş olabilir. Bir gemolog bulup taşı gösterin. Sertifika ile taş tutmuyorsa, ki sertifikanın içinde taşın çizimi vardır kontrol edilebilir, gg wp diyebilirsiniz

3- Allah aşkına her gördğünüze usta falan demeyin abi. Usta olan o taşı öyle sana satmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

Beyler öncelikle yanlış anlaşılmış düzelteyim.

Şahin usta dediğim hakkaten arka planda bu işi yapan adamlardan. Yani atolyede yüzüğü yapan kişi. Kapalıçarşı'nın dışında Beyazıt'ın arka sokaklarında bir handa çalışıyor. Ermeni kökenli ve abisi ile birlikte çalışıyorlar çok iyi efendi bir insan. Bu yüzden goygoya kurban gidecek veya kalbime inecek bir durum yok. Yüzüğü Şahin yapıyor, abisi de taşı mıhlıyor sorulduğu için ekleyeyim :) Aramızda doğrudan bir para alışverişi olmadı. Beğenmediğim için yüzüğü istediğim gibi tekrar yaptı nezaket gösterip.

Taşın üzerinde lazer işleme yoktu diye hatırlıyorum ancak ebatları tutuyor. Fakat emin de değilim doğrusu elimde lüp olmadığı için ben şu metodla yaptığım bir mikroskopla bulmaya çalıştım.

https://www.youtube.com/watch?v=KpMTkr_aiYU

Emin olamadığım için de taşı ölçerek sonuca ulaştım. Bu noktada benim bir şüphem yok rahat olun da söylemek istediğim sektörün bu noktasında bir boşluk olabilir.

Sertifika'nın doğruluğu da GIA'nın web sitesinden sorgulanabiliyor.

http://www.gia.edu/otmm_wcs_int/proxy-pdf/?ReportNumber=2147388901&url=https://myapps.gia.edu/ReportCheckPOC/pocservlet?ReportNumber=2147388901
Sosyal ağlarda paylaş

Vodan said:

Beyler öncelikle yanlış anlaşılmış düzelteyim.

Şahin usta dediğim hakkaten arka planda bu işi yapan adamlardan. Yani atolyede yüzüğü yapan kişi. Kapalıçarşı'nın dışında Beyazıt'ın arka sokaklarında bir handa çalışıyor. Ermeni kökenli ve abisi ile birlikte çalışıyorlar çok iyi efendi bir insan. Bu yüzden goygoya kurban gidecek veya kalbime inecek bir durum yok. Yüzüğü Şahin yapıyor, abisi de taşı mıhlıyor sorulduğu için ekleyeyim :) Aramızda doğrudan bir para alışverişi olmadı. Beğenmediğim için yüzüğü istediğim gibi tekrar yaptı nezaket gösterip.

Taşın üzerinde lazer işleme yoktu diye hatırlıyorum ancak ebatları tutuyor. Fakat emin de değilim doğrusu elimde lüp olmadığı için ben şu metodla yaptığım bir mikroskopla bulmaya çalıştım.

https://www.youtube.com/watch?v=KpMTkr_aiYU

Emin olamadığım için de taşı ölçerek sonuca ulaştım. Bu noktada benim bir şüphem yok rahat olun da söylemek istediğim sektörün bu noktasında bir boşluk olabilir.

Sertifika'nın doğruluğu da GIA'nın web sitesinden sorgulanabiliyor.

http://www.gia.edu/otmm_wcs_int/proxy-pdf/?ReportNumber=2147388901&url=https://myapps.gia.edu/ReportCheckPOC/pocservlet?ReportNumber=2147388901

Abi sen rahatsan sıkıntı yok. Bir ömür "acaba" diye içinde kalmasın derdim o. Ben 4 senede onbinlerce taş gördüm 100 tane serttifika numarası yazmayan görmemişimdir. İnşallah çok iyi kalplidir şahin abimiz

Bir de sektörde boşluk yok abi. İnsanlar verdikleri taşın inscriptionlı olmasına özen gösteriyor. Ama işi bilmeyen dangozlar böyle de verebiliyor tabii. Neden dangoz? Senin içinde bu şüpheyi bıraktığı için. O malı satmayacaksın perakendeye.
Sosyal ağlarda paylaş

yav said:

Marty said:

yav said:

bingildak said:

Esh said:

bunun adi evlilik degil ki abi.

tanimadigin adamlara sirasiyla gotunu acmak oluyo.

_aa gelinlik mi, hemen 2 kay gec hocam.
_dugun mu? komple organizatorler orgy yapsin benimle
_tek tas mi? altinbasin sahibi bi sokup cikarsin

evet abi, herkes bunun farkında fakat bununla savaşmaya çalışmakta anlamsız.

hani çok alternatif kafa yapısında birini bulursunuz düğün yapmazsın, gelinlik almazsın, yüzüğü zümrüt alırsın ama o kişiliğinde getirdiği kadar götürdükleri oluyor. oradan kar ettiğin şey başka yerden çıkıyor.

o kadar anlamsız geldi ki, biraz daha açıklamanı bekliyorum falan

anlaslmiyacak ne var? alternatif kiz borek acmaz. kadinin borek acmasini bilmedigi aile dagilir.
cok net yani.

Baya dar bir dunyaniz olmali, sizin adiniza uzgunum.

börek baya önemli yalnız
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...