Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İnternetten alınan elektronik ürünlerin garantisi

Certhas

Öne çıkan mesajlar

Selam.

Bir konuda bilirkişilerin görüşüne ihtiyacım var. Biraz ayrıntılı bir şekilde yazacağım iyi anlaşılması için. Elektronik ürün satan bir Türk firmasının internet sitesi üstünden monitör satın aldım 1 Ekim'de. Almadan önce ölü piksel garantisi olduğu konusunda bilgilendirildim, daha sonra ürün elime ulaştığında iki tane ölü piksel çıktı. 7 gün içinde iade hakkım olmasına rağmen şirketin sahibi 1 hafta içinde hallederiz, ithalatçı şirketi iyi tanıyoruz dedi. Ben de iade yerine ürünün değişimi için beklemeye başladım. Sonra monitoru garantiye gönderdik dediler, bir hafta sonra aradım. Monitoru yanlış yere göndermişler, başka bir yere göndereceğiz dediler. Birkaç gün sonra mail attılar ve ikinci yere gönderirken monitör kargoda kırılmış. Kargo ile iletişime geçiyoruz gibi bilgiler verirken 20 gün geçti. Ben de bugün artık bu işten biraz sıkılarak iade talebinde bulundum. Toplamda 30 günü geçmedi ve eğer iade yapmayı redderlerse benim bu konuda bir hakkım bulunuyor mu?
Sosyal ağlarda paylaş

Açıkçası birebir konuşmamızda iyi bir intiba bıraktıkları için ve kısa sürede çözüleceğini belirttikleri için değişim tekliflerini kabul ettim. Mail attım, yarın cevap vereceklermiş. Umarım bir sorun yaratmazlar da, ekstra uğraşmak durumunda kalmam.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...