Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

on=@seen

skyly

Öne çıkan mesajlar

on=@click
message @99
return 1

bunu event olarak ekleyebilirsin karakterin ismi yerine kendi istediğini yazdırabilirsin on=@seen diye bir şey yok.[signature][hline]Andolsunki onu yapan ve yaptıran için de Ahirette Cennetten bir nasip olmadığını biliyorlardı.
Sonrada aynı güneş ısıtır senide benide kime ne?

Sosyal ağlarda paylaş

Kisaca ozetleyeyim. Insanlarin birbirlerinin isimlreini gormesini istemiyorum. sadece irklarinin belli olmasini istiyorum hatta elfler icin sakal yaparak kilik degistirmeyi falan bile yazicagiz. Simdi adam ekrana girdiginde irki yazacak sonra .tani yaziyorsun targetle seciyorsun bir isim giriyorsun bundan sonra o adami o isimle goruyorsun fakat baska biri gine o adami irkiyla goruyor tabi oda .tani falan yapmaz ise.[signature][hline]İyilik et, iyilik bul.
Sosyal ağlarda paylaş

O zaman şöyle özetleyim bende :) :

Şimdi her ırka ayrı bir event ver , örneğin E_ELF , bu eventın click triggerında sadece * ELF * hedesi yazsın , .tani ya basinca , seçtiğin adama bir event ver ancak bu adamın adını dialogda textentry bölümündeki argtxt[0] olcak şekilde ayarlaman lazım .

Bu biraz karışık bir iş , bence vazgeç sen bu fikirden , seçtiğin isimle görünmesi zaten garip , hani istediğin şey ; .tani yapınca adama ırk.tagi versin ve bu tag msjnda [IRKI] şeklinde tepesinde yazsın.

Of kafam karıştı :)[signature][hline]Coming Soon...
Sosyal ağlarda paylaş

Zaten ırk seçimi yaptığında verdiğin eventtan halledersin onu. Ancak kendine de öyle görünür , o zmn şöyle yaparsın , başlangıçta herkese ırka farklı tag verirsin , sonra her tagı check ettirerek farklı eventlar verirsin.

Atıyorum :

if ( == 1)
src.events +e_elfigordun

[events e_elf]
on=@click
if ( == 1)
message [ ELF ]
return 1
endif

gibi ...[signature][hline]Coming Soon...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Dmx, 23 Ocak 2005 11:08 tarihinde demiş ki:
if'leri o sekilde verirsen undefined keyword " hatasi alirsin..

if (> == 1)
$eklinde check ettirmen gerekir :)

if (0 == 1)
message [ hede ]
return 1
endif

diye check ettirsende olmaz mi?[signature][hline]Gel gor beni, gor icerde, bak ne haldeyim!

Msn | Icq | E-mail | Math | Galatasaray 1905
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...