Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Half-life serisinin konusu.. (spoiler)

Dungeon_Master

Öne çıkan mesajlar

Birazda op4'dan ssler koyiim. Hem eskileri hatırlayın, hem de konunun anlaşılmasına yardımcı olsun..

Bakın bu çok yardımcı olucak. Gordon "ayın elemanı" seçilmiş.. (G-man tarafından :) )

Gordon'u oyunda gördüümüz anlar. (HL 1'den hatırlıoruz..)

[signature][hline]Birini suçlamak için işaret ettiğinde, diğer 3 parmağınında seni işaret ettiğini unutma..

Sosyal ağlarda paylaş

said:
mayfer, 08 Aralık 2004 22:00 tarihinde demiş ki:
g-man ile employee of the month arasında nası bi alaka var anlamadım, black mesa administrator dr. breen değil mi?

Yavrucum o smiley'i boşuna mı koyduk biz oraya.. :)[signature][hline]Birini suçlamak için işaret ettiğinde, diğer 3 parmağınında seni işaret ettiğini unutma..
Sosyal ağlarda paylaş

Ehehe bence o maviş şeyle g-manin olduğu yerde olay şöyle..

G-Man:Cık cık cık cık..Xenden buraya yine gelmiş bu..Seni annene söylicem.*ciyuvvvn Portaldan girer*

Yani G-Man hem Xenle ilişkili,Hem breenle ilişkili,Hem Gordonla,Hem barney,hem Shepardla yani ne bileyim G-Man neler olacağını ve kimlerin kilit rol oynayacağını biliyor.Bu onun gelecekten geldiğini daha bir belli ediyor.[signature][hline]İmza buysa Kral benem
Sosyal ağlarda paylaş

bence iki tür gman var.bir zaman öncesindeki gman bu yaptığı yanlış hareketler yüzünden xen boyutuyla dünyaya bir portal açtı.birde zaman sonraki gman bu ise önceki gmanin yaptıklarını düzeltmeye çalışan ancak kendisi direk karışırsa zamanda yırtılma olacağı için olayın kilit noktasındaki kişilere dolaylı yoldan yardım ederek düzeltmeye çalışıyor.
yani iki çeşit gman var zaman öncesi kötü gman zaman sonrası iyi gman.shephard ile konusan kötü olanı cunku xen boyutuyla ilgileniyor ancak kötü gman olanları görüyor ve zaman öncesine giderek iyi gman oluyor ve gordon,barney ve bilimum insanı kullanarak yaptıkları hataları düzeltiyor.
gman bence black mesadaki ana bilim adamı.bütün herşeyi yöneten kişi.
bunlar tamamiyle kendi fikirlerim.[signature][hline]shinsetsu desu..
Gamers
Sosyal ağlarda paylaş

benim du$uncem bazi kaynaklara dayanarak g-manin cok yuksek bir rebel olu$umunun yuksek mevkiide bir uyesi ve bu adamlar time travel ile gelecegi gorup bazi seyleri farkediyor.
Bu bence combine tehlikesi combine onune gelen butun gezegenleri istila edip tuketip gidiyor yani bir nevi gucune guc katiyor. Eger combinelar normal aki$ina birakilsaydi belki dunyayi cok daha sonra ke$fedeceklerdi ama dunyanin kurtulmasi imkansiz olacakti. Bu yuzden gman black mesayi kullanarak o zamanlar combine'in son hedefi xen'e portal acmis hl1deki olaylar sonucu combinein dikkatini dunyaya cekmekti. Bunu yapip dahada guclenmeden ellerindeki en guclu silah gordon'u kullanarak onlari geri puskurtup dunyadan uzak durmasini hedefliyorlar yani bana en mantikli gelen bu eger g-man kotu kalpli zalim dunyayi istila etmek isteyen baska bir uzayli formu degilse =p onun disinda sunu sormak istiyorum ben hl1 de ilk teleport oldugumuzda gene zaman yolculugunun burda ciktigina inaniyorum cunku oyunda o kadar az zamanligina black mesadan kayboluyoruz ama geldigimizde cogu yaratik cogu yeri mekani ilan etmi$ buluyoruz yani burda gene belki ufak capli bir slow time warp olayi oluyor ve haftalar belki gunler belki 1 gun ? suren bir savas sonucu bu hala geliyor cunku 3 5 saniyede ciddi bir sekilde harap edebileceklerini sanmiyorum xenianlarin ama olabilirde tabi bunlar dusuncelerim sadece[signature][hline]duty ... honor ... courage... *cough* semper fiiiii....
Sosyal ağlarda paylaş

teorileri okurken şunu farkettim.
bu combine'lar dünyamızı sıradan bir üs olarak kullanıyor.
sourceları gather yapıyor, citadelde değişik şeyler üretiyorlar.
ve bunları geniş çaplı bir savaş için biriktiriyorlar.

Bir yere saldırcaklar, ama nereye?

Tabii Gordon Freeman geliyor ve City 17'deki Citadeli yokediyor, dünyadaki üslerini direk merkezden yokediyor.[signature][hline]Did you know that 4 out of every 5 people have the potential to be a zombie?
Sosyal ağlarda paylaş

Olabilir de olmayabilir de.. Gerçekten topladıkları çok büyük bir kaynak ama onu sadece dünyaya çok sayıda araç getiremedikleri için, dünyayı tamamen kontrol altından tutmak için veya dünyadaki tüm direnişi kırmak için kullanıyo olabilirler..[signature][hline]Birini suçlamak için işaret ettiğinde, diğer 3 parmağınında seni işaret ettiğini unutma..
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi op4'da çektiim bazı ilginç ssleri koymak istiorum.

Mesela g-man Black Mesa'dan kurtulmamızı, geri kalan yaratıkları, bossları ve liderlerini öldürmemizi sağlıyor. (Önce telsizden Shephard acele edersen burdan gidecek olan helikopterlerden birine binebilirsin dio askerler ki helikopter hangarda ve hangarla aramızda 100 m yok. Ama oraya gittiimizde g-man kapıyı kapatıyor.) Dikkat! G-man helikoptere de binmiyor, çevredeki adamlar onu görseler de hiçbir şey yapmıyorlar..

[signature][hline]Birini suçlamak için işaret ettiğinde, diğer 3 parmağınında seni işaret ettiğini unutma..

Sosyal ağlarda paylaş

G-man aynı zamanda açılmayan bir kapıyı bizim için içerdeki açma düğmesine basarak açıyor ve hayatımızı kurtarıyor..

[Bu mesaj Dungeon_Master tarafından 09 Aralık 2004 02:48 tarihinde değiştirilmiştir]

Sosyal ağlarda paylaş

Hatta biz bütün Black Mesa'yı yokedicek bombayı durduruyoruz. Şerefsiz gelip yeniden kuruyor.. (Hatta arada bize bakıp sırıtarak..) Bu arada ordaki kapıyı nası kapattıysa..

[Bu mesaj Dungeon_Master tarafından 09 Aralık 2004 02:52 tarihinde değiştirilmiştir]

Sosyal ağlarda paylaş

Evet hatta o bombayı kuran bize arkası dönük black oplar birbirleriyle şu şekilde konuşuyolardı:
-Yannış bi hareket yaparsan hepimiz bu üsle beraber havaya uçarız..
-Evet evet biliorum, sen benimle uuraşmayı bırak ve çevreyi gözetle..
Tabi daa soora geberiyolardı.. :)[signature][hline]Birini suçlamak için işaret ettiğinde, diğer 3 parmağınında seni işaret ettiğini unutma..
Sosyal ağlarda paylaş

ya deminden beri çözmeye çalışıyorum gözüme uyku girmedi:

http://www.halflife2.net/forums/showthread.php?t=53675
The next few scenses have the feel of Norman Rockwell in Hell.
* Headcrabs leaping onto shoppers from supermarket shelves
* Bullsquid chasing a family from a suburban house; pack of houndeyes running down
Elm Street
* Gargantua overturning a tractor as a farmer flees across a Nebraska field
* Ichtoyosaur materialising in a public pool. right under a nose pinching kid who just jumped off the high-dive.

bu olayı anlamadım ben. nerde ki bunlar?
kitapta mı?
oyunda mı?

ben cutscene felan görmedim ayrıca...[signature][hline]Did you know that 4 out of every 5 people have the potential to be a zombie?
Sosyal ağlarda paylaş

cut scene derken burda ara demolardan değil, çıkarılmış olan scene'lerden bahsediyolar..
oyunda eli's lab kısmında normalde biz olayları gasteden okuyacağımıza aslında eli bize projektörle city 17 işgal edilirken çekilmiş bi kaç fotoğraf göstererek olan biten bişileri annatıcakmış. ama sanırım oyundaki karakterlerin bizim olan biteni bildiğimizi sanmaları gerekdiği için çıkarmışlar onu. bi amerikalıya ırak savaşından bahsetmek gibi bişi olurdu yoksa. 10 yıl g-manin buzdolabında olduğumuzu ne bilsinler :)
o bölüm raising the bar kitabında o forumdaki adamın yazmış olduğu gibi yazılı olarak var. screenshotını görmüştüm hatta..

[Bu mesaj mayfer tarafından 09 Aralık 2004 07:45 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Hl2 117 dk bitiren Video izliyorum da :P bu kadar çirkef ce oyun oyniyan görmedim ya :D Neyse yavas yavas hl2 nin etkisinde çikarsan bi sorum olacak
Nova da boyle bi odaya giriyorsun bi yaratik var bi koltuğun üstünde otuyor o ne? Neyin nesi ilk kez gördüm.[signature][hline] Erst wenn die Wolken schlafen gehen
kann man uns am Himmel sehen
wir haben angst und sind allein

Gott weiss ich will kein Engel sein
Heaven Must Be Hell in Sky
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Ati, 09 Aralık 2004 18:00 tarihinde demiş ki:
Hl2 117 dk bitiren Video izliyorum da :P bu kadar çirkef ce oyun oyniyan görmedim ya :D Neyse yavas yavas hl2 nin etkisinde çikarsan bi sorum olacak
Nova da boyle bi odaya giriyorsun bi yaratik var bi koltuğun üstünde otuyor o ne? Neyin nesi ilk kez gördüm.

vortigaunt işte sorguluyorlar heralde :P[signature][hline]"Kaybetmek ölmektir.Binlerce savaştan galip çıkabilirsin ama sadece bir savaşta mağlup olursun"
Zaknafein Do'Urden
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Bonecrusher, 09 Aralık 2004 04:57 tarihinde demiş ki:
bu olayı anlamadım ben. nerde ki bunlar?
kitapta mı?
oyunda mı?

ben cutscene felan görmedim ayrıca...

dendiği gibi Half Life2:Raising the Bar dan yazmış onu yazan arkadaş...neyse 22 Aralık tarihinde kitabı ele geçirince bu topic de büyük değişiklikler olacak :D[signature][hline]Prawler, 22 Eylül 2004 04:45 tarihinde demiş ki:
valla benimki büyük ama abartı değil
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...