Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

alamanya vize

yav

Öne çıkan mesajlar

göç ve avrupa konusunda biraz çemkirmiştim, burdan devam edeyim.

almanya'da dil kursuna başvurdum tarih 30 ağustos
cevap geldi cevap attım confirmation letter istedim para gönderdim (mektup parası) vs.
başladım beklemeye, yanıt GELMİYOR. deli oldum kafayı çizdim falan.
Neyse başka yolları denedim kursun hizaya gelip beni kaale alması için ve sonuç aldım. Bugün mail atıp yerimi reserve ettiklerini söylemişler sağolsunlar. Olan benim 21 günüme oldu.

Idata'ya baktım yarın randevu alabiliyorum vize için. FAKAT confirmation letter'ım henüz elime ulaşmadı.

1) Turistik amaçlı gelicem deyip, almanya'nın farklı şehirlerinde 2-3-5'er haftalık booking rez.'u yapıp, belgelerim full gidiş-dönüş arası 80-90 gün olacak şekilde başvurabilirim.

Bunun gideri var mı?
Varsa bu vize kaç güne çıkar yaklaşık? Yarın 22/09, kurs başlangıçı 26/10. Bayramda konsolosluk çalışıyor mu?

2) Conf. letter'ımı bekleyip öyle mi başvurmalıyım? Bu da sanıyorum bayramdan sonraki ilk iş günü başvurmam demek. 28/09 yani.
bu şekilde kültürel ve sportif amaçlı vize'ye başvurmuş olacam
her türlü 90 gün'den az gün için başvuruyorum fakat yine de 60-90 arası bi gün vize vermeleri lazım.

bu iki (turistik/kültürelsportif) vize arasında niteliksel fark var mı?

Vize işi tabi kişiye bağlı, özetle onu da şöyle diyim.
Bankada para var.
Eski pasaportumda 1 yıllık Fransa+oturma izni ve 6 aylık mı ne UK vizeleri mevcut, ve diğer şeyler.
Öğrencilikle ilgili bir şey istemiyor, ben de zaten şu an mezuniyet aşamasındayım fakat mezuniyet belgemi almadım, yani bu öğrencilik mevzuu konu dışı.
Sabıkam yok.
Bembeyaz iyi aile çocuuyum

evet? :d

KASMA YAV, VERİRLER VİZEYİ NOLCAK mı durum

hayır yeşil pasaport vardı eskiden kafa rahattı şimdi dövlöt bordoyu elime verince yaş da oldu falan potansiyel mülteci damgası yicem diye korkuyorum paticik :(
Sosyal ağlarda paylaş

idata'yı mı arayayım, arayayım
geçen gün aradım confirmation letter'ın fotoğrafını çekip dijital oalrak getirsem olur mu ille orjinal mi olmalı diye evet orjinal olmalı dediler.

bu arada kurstaki kadına dedim conf.letter'ı ablam gelip alcak bana daha hızlı göndercek tracking number'ıyla falan. SALLAMADI kadın. bugün yazmış gelmiş olması lazımdı bugüne kadar diye. o kadın bence nazi, ehueh.
Sosyal ağlarda paylaş

DAS

ablam gitmiş kursa kayıt için bugün, milletin hiç bişeyden haberi yok falan diyor. Dedim kasıt mı yoksa gerizekalılık mı, gerizekalılık diyor... Neyse conf.letter'ı scan edip gönderecek. Geriye kaldı vize başvurusu.

Idata mı, konsolosluk mu? %99 bayramdan sonraki ilk gün başvuruyorum.

Bayramlara da lanet olsun son 3-4 yıldır işlerimi aksatmaktan başka bir işe yaramadılar
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...