Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

hile önleme sisteminde bir bozukluk var?

Sam

Öne çıkan mesajlar

yine , yeni , yeniden ban[signature][hline]Her sabah yolunu gözlerim ,
Buğdayların arasındaki yeşil okyanusları görebilmek ,
Kır çiçeklerinin kokusunu duyabilmek ,
Beni sevdiğini hayal edebilmek için...
Grandmaster zgrw
Çankaya Üniversitesi Go-Kart Topluluğu Kurucusu

[Bu imza zgrw tarafından 12 Novamber 2004 23:12 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

lol wastiee en son soldat_fwd yi direk degistirmisti arada calisan su sizin username-password olayina yarayan programcigi :)

Bir de bana `Abi artik hic lag olmuyor, sufer oldu kodu degistirdim.` falan diordu kerata. Du bakalim bi koda[signature][hline]If you want to travel around the world and be invited to speak at a lot
of different places, just write a Unix operating system.
-- Linus Torvalds

Yeniden : http://www.ethernass.com ( .org, .net )
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi, sorun biraz çözdüm, ama yine de bazı sorunlar var.

Öncelikle bilmeniz gereken, sunucunun tüm bağlı kullanıcıların IPlerini 127.0.0.1 olarak görmesi. Bu, yaptığımız kullanıcı adı - şifre kontrolü olayının bir sonucu.

Sunucu hile yaptığınızı sandığında herhangi birinizi (ister hile yapın ister lag olsun), bu IPyi banlıyor. Eğer geçici ban atarsa, kendi kendine 15 dakikaya açıyor. Kalıcı ban atarsa, açmıyor :)

sonuçta ya 15 dk kimse giremiyor, ya biri müdahele edene kadar kimse giremiyor.

Şimdi, bir çözüm yaptım, banler 20 saniyede bir çözülüyor (dikkat: IP Banleri sadece, nick bazında ban atabiliriz istersek yine), bu sayede biri yüzünden kimsenin girememesi sorunu çözülecek. Ama birini banlediğinde tahminen herkes çıkacak oyundan, max 20 saniyeliğine.

Budur yani. Eğer başka sorunla karşılaşırsanız haberdar edin :)

off of, burdaki makinada 2mblik ekran karti var calistirmiyo, bi donsem kendi bilgisayarima gelicem oyuna dagiticam herkesi :)[signature][hline]wastiee | PHPNotepad
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Toledor, 25 Ocak 2005 22:28 tarihinde demiş ki:
said:
wastiee, 25 Ocak 2005 22:16 tarihinde demiş ki:
gelicem oyuna dagiticam herkesi :)

herşey güzeldi bu işlemde bi sorun var:-p

bende farkettim ama düzeltilebilceğini sanmıyorum :P[signature][hline] "Eğer kişi hem akıllı hem çalışkan ise takdir et, çalışkan fakat akıllı değil ise dikkat et, akıllı fakat tembel ise ikaz et, hem akılsız hem tembel ise imha et!.."
//?
Sosyal ağlarda paylaş

ya ben gene kick lenmeye başladım (sanırım)[signature][hline]Her sabah yolunu gözlerim ,
Buğdayların arasındaki yeşil okyanusları görebilmek ,
Kır çiçeklerinin kokusunu duyabilmek ,
Beni sevdiğini hayal edebilmek için...
Grandmaster zgrw
Çankaya Üniversitesi Go-Kart Topluluğu Kurucusu

[Bu imza zgrw tarafından 12 Novamber 2004 23:12 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
wastiee, 25 Ocak 2005 22:16 tarihinde demiş ki:
off of, burdaki makinada 2mblik ekran karti var calistirmiyo, bi donsem kendi bilgisayarima gelicem oyuna dagiticam herkesi :)

zaten dağılıyor herkes bu kick sistemi sağolsun, tümden kaldırmanın bir yolu yok mu acaba? çünkü bir kere lag başladı mı an meselesi kick olayı. bazı duyarsız kişiler de bakmadan f11, f12 ne gelirse basıyor..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...