Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Satılık Ibanez BTB 475 Bass

goldbären

Öne çıkan mesajlar

Bakın burada hepimiz birbirimizi tanıyoruz, biraz merak eden araştırsın yormasın beni sdf. BTB ailesinin beş telli modeli. prestijler kadar yüksek değil ama en alt seviye baslar gibi de leş değil.

BİLEN BİLİR veya "bunun üretildiği fabrikada esp de üretiliyor dolayısıyla ikisinin de soundunu aynı anda alacaksın..." gibi klişe cahil cümleleri kullanmıyorum. onun yerine bu inceleme anlatsın gitarı: (filipino bilmeniz gerekiyor)

http://youtube.com/watch?v=L7KiqcQoQc4?t=4m15s

kağıt üstü specler
Highly versatile electric bass with Bartolini MK2 pickups and EQ, at a great price
35 inch neck scale provides superior articulation. Perfect for low tunings and 5-string bass
Custom Bartolini MK2 Pickups and EQ, exclusively designed for Ibanez BTB Basses, for precise string balance
Neck-thru construction and deep cutaways make for effortless upper fret travel and expression
High-tech Neutrik locking jack
5pc BTB5 Maple/Bubinga neck-thru
Mahogany body
Rosewood Fingerboard with pearl dot inlays
Scale: 889mm/35 inch
Width at Nut: 47mm
24 Medium frets
MR-2 bridge (19mm string spacing)
Bartolini MK2 Neck Pickup
Bartolini MK2 Bridge Pickup
Equaliser: Bartolini MK2 3-band eq
Volume, Balancer, Bass Boost/Cut, Mid Boost/Cut and Treble Boost/Cut controls.

durumu çok temiz. üzerinde kırık çizik yok, gıcır gıcır silip temizleyip veririm. sapta benim farkettiğim gözle görülen bir yamulma yok, elektroniklerin hepsi sağlam. temiz yeni tel ile vereceğim. öyle senelerce asılı duran bir heves alınmış gitarı satmıyorum, kendim jazz bass türevi bir bass aldım artık onunla çalışıyorum habire, bunun soundu fazla metal kalıyor bana artık. ciddi alıcıysanız gelirseniz gösteririm zaten.

gitar piyasadan kalktı sanırım, fazla bulunmuyor. çıktığında 750 dolardan almışım, stokta kalmadı diye son fiyat koyan siteler de 650 dolara falan koymuş. patiye 1000tl düz koyuyorum. ilgilenen olursa konuşalım.
Sosyal ağlarda paylaş

BTB serisi fena degil yalniz, bartolini mk2 manyetik/devre, maun body, rosewood tuse. Tonlari biraz deep, midler hafif sönuk, tizleri citir citir gelir. 1000 lira iyi fiyat.

Edit: Ustteki mesaji kacirmisim, TRB ile cok farkli aletler. BTB biraz daha low-end bi model, TRB hemen her turlu ise gider. Rahatlik ve ton yelpazesi olarak cok daha iyi tabiki, ama BTB bu kombinasyonla biraz kurcalanirsa guzel sonuclar elde edilir yine :)
Sosyal ağlarda paylaş

TRB'de aktif yalniz :)

Pasif bas'in pek bi avantaji yok buarada. Direk agacin naturel soundu var sadece. Manyetiklerin volume'u bide. Preamp iyi olduktan sonra, naturel tonu bozmadan eq uzerinden veyahut varsa switchlerle ton yelpazesi cok genisliyo. Yine switch ile pasif/aktif arasi gecis sansinda var cogu devrede.

Aktif devre = daha cok imkan
Pasif devre = mahkumiyet :D
Sosyal ağlarda paylaş

Korax said:

BTB serisi fena degil yalniz, bartolini mk2 manyetik/devre, maun body, rosewood tuse. Tonlari biraz deep, midler hafif sönuk, tizleri citir citir gelir. 1000 lira iyi fiyat.

patiden alan çıkmaz ama bir umut açtım. ustası fena değil dediyse artık bana çakıldak yemek düşer...

bu arada diğer topik neydi? trolleyip yollamayın diye ben baştan kendim trolledim zaten.

hedef kitlem zaten evinde 50 liralık manuel raymond bası olan adama ucuz yollu bi orta karar bas satmak. öyle çok kovalamayan kendine hobi bakan adama senelerce yeter kendini geliştirirse.

bir de yazmayı unutmuşum vasatın üstü ritter bi gigbag var alan onun içinde götürür bası.
Sosyal ağlarda paylaş

O review'la kendi ayağına kurşun sıkmışsın yalnız. Adamlar 8dk'lik videoda totalde 1.5dk falan çalmışlar aleti, orada da sound mok gibi.

Specleri fena değil, tam böyle paralansın diye alınacak 5 telli gitar. Dövizin şu anki durumunu düşünürsek fiyat da iyi. Yakında gitarlara kol gibi zam gelir hala gelmediyse.
Sosyal ağlarda paylaş

Korax said:

pascalnouman said:

birkac gun once gene bi ibanez bass satmaya calisan vardi buna da yazayım da ona ayip olmasin

TRB harici yalan aga ibanezde

BB yamahadaydi ya karistirmisim :D

Lan o degil bende karistirmisim, TRB deyince yamaha TRB serisinden bahsediyosun sandim ahahah, o yorumumu es gecebiliriz :D

ahahahaha ben de sonra baktım ulan trb de yamahadaydı diye ama guncelleme suresi dolmustu elleşmedim

ozetle guzel fiyat alabilir 5 telli merakı olan :D:D:D
Sosyal ağlarda paylaş

deadwoll said:

O review'la kendi ayağına kurşun sıkmışsın yalnız. Adamlar 8dk'lik videoda totalde 1.5dk falan çalmışlar aleti, orada da sound mok gibi.

Specleri fena değil, tam böyle paralansın diye alınacak 5 telli gitar. Dövizin şu anki durumunu düşünürsek fiyat da iyi. Yakında gitarlara kol gibi zam gelir hala gelmediyse.

onun esprisi orada zaten, filipin filipin konuşuyor herifler, çalmıyor da tek riff RATM çalışmış gelmiş sdfsfs.

satılabileceğini sanmıyorum ama yine de foruma da koyayım deidm.

GERÇEKTEN SIFIR KADAR TEMİZ GICIR GICIR OLACAK. BEDAVA BU FİYATA....
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...