Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Biyik'in Atatürk fantezileri

Biyik

Öne çıkan mesajlar

horacegoesskiing said:

bu konuları konuşmadan önce bol bol atatürk'ü koruma kanunu ve ifade özgürlüğü önündeki diğer engel kanunları üzerinde konuşmak gerekiyor. paticikte değil her yerde tabi.

bıyık ve söylediklerinin arkaplanı ile alakalı herhalde arkadaşların benim bilmediğim bir bilgisi var fakat bu başlık altında söyledikleri gayet tutarlı görünüyor. önemli insanların özel hayatları her zaman ilgi çekici bir konu olmuştur. ha paticik bunun konuşulacağı yer değildir o ayrı.

Normalde en az 50 yıl önce kaldırılması gereken bir kanundu ama kaldırmadılar. Bana kalsa ben kaldırırım ama akp kaldırmıyor,13 yıldır iktidar olan adamlar neden kaldırmıyor ? Bunu ayrıca sorgulamak gerekir. Velhasıl bu kanunun önündeki engel sıradan vatandaşlar değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Laurelin said:

Ha bu arada ataturkun cocugu vardi ve bok gibi bir hayat yasadi illa tartismak istersen biyik, bu konu tabu hani kimse konusmaz cunki ne evrak bulabilirsin nede senin niyetinden emin olmayan konuya vakif bir tarihci oturur anlatir. Ben bile kaza kaza cok az sey buldum ve bana anlatanlara saygim yuzunden paylasmam hicbir yerde. Memleket ataturku put yapanlarla aksi ona gerekli gereksiz saldiranlarla doluyken public kalmamasi en guzeli, 1-2 kusaga zaten bilen kalmiycak ve tarih oyle kalicak mis gibi.

http://i2.kym-cdn.com/photos/images/newsfeed/000/545/036/449.gif
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

Atam sen olmazsan Türkiye yok olurdu
Atam sen olmazsan Dökülürdü onca kan
Atam sen olmazsan Bizde olmazdık
Atam sen olmazsan hayatta kalamazdık

Atam sen olmazsan dediğinde önkoşulun doğurduğu sonucun henüz gerçekleşmediği anlamı çıkar. Atam sen olmasan olmalıydı doğrusu. Cümle ortasında özel isim yoksa büyük harfle başlanmaz kelimeye. dahi anlamındaki de ayrı yazılır. Cümle sonuna nokta konulur.
Sosyal ağlarda paylaş

paparnoz said:

Normalde en az 50 yıl önce kaldırılması gereken bir kanundu ama kaldırmadılar. Bana kalsa ben kaldırırım ama akp kaldırmıyor,13 yıldır iktidar olan adamlar neden kaldırmıyor ? Bunu ayrıca sorgulamak gerekir. Velhasıl bu kanunun önündeki engel sıradan vatandaşlar değil.

bu kanunun önündeki engel aslında büyük ölçüde sıradan vatandaşlar. konjönktür akp'nin ürkütmemeye çalıştığı zamanlarda da sonrasında da tepki almadan bunu kaldırmasına pek müsait değildi.

ecevit başörtüsü ve bu kanun konusunda değişiklikleri yapsaydı, dini ağırlığı olan bir parti diyaneti kaldırsa, milli ve dini kutsallara yönelik ifade özgürlüğü önündeki engelleri kaldırsaydı güzel olurdu da işte hayaller, hayaller.

sıradan vatandaş / toplum suçsuz değil. bilakis suçlu. yalnızca yaygın bir suç olduğu için suç olmaktan çıkıp bir duruma dönüşüyor.
Sosyal ağlarda paylaş

horacegoesskiing said:

bu kanunun önündeki engel aslında büyük ölçüde sıradan vatandaşlar. konjönktür akp'nin ürkütmemeye çalıştığı zamanlarda da sonrasında da tepki almadan bunu kaldırmasına pek müsait değildi.

ecevit başörtüsü ve bu kanun konusunda değişiklikleri yapsaydı, dini ağırlığı olan bir parti diyaneti kaldırsa, milli ve dini kutsallara yönelik ifade özgürlüğü önündeki engelleri kaldırsaydı güzel olurdu da işte hayaller, hayaller.

sıradan vatandaş / toplum suçsuz değil. bilakis suçlu. yalnızca yaygın bir suç olduğu için suç olmaktan çıkıp bir duruma dönüşüyor.

Abi hayır öyle bir durum değil Chp'nin Çamlıca tepesinde cami yaptırmasını beklemek gibi bir durum senin dediğin. Yani Akp'nin siyasi tabanının,kemik kitlenin Atatürk'e bakış açısı ortada buna rağmen kaldırmıyorlar. Müsait vs. değil mevzu artık oy kaçırmak istemiyorlar. Tüm olay bundan ibaret. İki ayyaş lafını mesela yedi. Bir siyasi partinin belli bir görüşü vardır,vizyonu vardır,iktidar olur,parti programına uyar,söylemlerine uyar diğer taraftan kendi oy aldığı tabanın isteklerini de demokrasi ölçütlerine göre yerine getirir. Yapmadı adamlar,yapmıyorlar. Sıradan vatandaşlık olay değil yani bu.
Sosyal ağlarda paylaş

Biyik provokatörün bayrak taşıyanı hani "ben atatürkün gayrimeşru çocuğunu merak ediyorum" dediğinde bunun milleti kışkırtmak için yapıldığını anlamak zor değil 10 km öteden bağıra bağıra geliyor

bıyık üzgünüm ama tescilli provokatifsin ve iyi niyetli olmadığını "biliyorum" bak ortada bir varsayım yok, direk art niyetli bir insansın bu algıyı da oluşturan sensin ektiğini biçiyorsun gelip ağlama o yüzden
Sosyal ağlarda paylaş

paparnoz said:

horacegoesskiing said:

Abi hayır öyle bir durum değil Chp'nin Çamlıca tepesinde cami yaptırmasını beklemek gibi bir durum senin dediğin. Yani Akp'nin siyasi tabanının,kemik kitlenin Atatürk'e bakış açısı ortada buna rağmen kaldırmıyorlar. Müsait vs. değil mevzu artık oy kaçırmak istemiyorlar. Tüm olay bundan ibaret. İki ayyaş lafını mesela yedi. Bir siyasi partinin belli bir görüşü vardır,vizyonu vardır,iktidar olur,parti programına uyar,söylemlerine uyar diğer taraftan kendi oy aldığı tabanın isteklerini de demokrasi ölçütlerine göre yerine getirir. Yapmadı adamlar,yapmıyorlar. Sıradan vatandaşlık olay değil yani bu.

Ya alakasi yok :P hepimiz biliyoruz tayyip cikip bugun en buyuk ataturkcu benim diye gezersr butun yandaslari ve pesindekilerin cogu cehape den betwr ataturk manyagi olucak. Hani secmeni ataturk dusmani degil, mevcut konjekturde televizyon ve liderleri ne anlatirsa ona inaniyorlar, acilim olayinda gorduk bunu eheuheuehu
Sosyal ağlarda paylaş

Yok öyle değil hakikaten nefret eden ciddi kitle mevcut. Ancak oda biliyor ki koruma kanunu kalktığı zaman mhp-chp yüklenecek seçmeni ürkecek ve kaçacak. Bu yüzden işte sürekli müdahalelerle,medya baskısı ile,bozuk eğitim sistemini iyice bozarak,imam hatip sayısını ziyadesiyle artırarak kaçmayacak bir taban yaratmaya çalıştı ama artık işlemez o çünkü bu işin saç ayağı hizmet hareketine bağlı öğretmenlerdi,onlar okullarda (ki ben akp iktidar olmadan öncede hatırlıyorum) Atatürk'ü putlaştırmamak lazım vs. diye derslerde ince ince tepki çekmeden anlatıp gençleri dönüştürmeyi amaçlıyorlardı. Akp tipi öğretmenlerde böyle bir bilinç düzeyi yok. Haliyle o saç ayağı kırıldı. Cemaat ile ipler koptu akrabalar arasına bile husumet girdi o derece bir tepki var şuan.
Sosyal ağlarda paylaş

Çok teferruatlı mevzu ama basitçe anlatayım,sevmenin bir zararı yok ama putlaştırmanın var. Sevdiğine laf söyleyince bozulursun ama putlaştırdığına laf söyleyince bu agresif bir saldırıya dönüşebilir. Charlie Hebdo olayında olduğu gibi düşün. Dahası bu putlaştırma mevzusu kirli işlerin üzerini tatlı bir yorgan ile örtmene,faili meçhul cinayetler vasıtası ile bazı insanları ortadan kaldırmana zemin hazırlayabilir,hatta darbeye de müthiş bir kolaylık sağlar. Oldu,yaşandı. Hatta islam üzerinden de aynı mevzu yapılıyor,islami kılıfa soktuğun hemen her şeyi yapabiliyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

insanlar ilkel..tanriustu doga ustu seylere tapinmayi seviyorlar..hatta tapinmak bile degil korku yada beklenti ne kadar yuksekse ona gore davraniyorlar..bildigin din iste..daha ufagi saddami esadi..iktidardayken ilah saddam devrildikten sonra ..saddam..

keza putlastirma ..halkin coguna evliya de tasa tapar.. ne bekledigine bagli..samanizmden oteye gidemedik..mesela okunmus su okunmus pirinc..hala var ve gayet din disi..ama temeli o tanrisal gucu icrellestirebilmemiz esasina dayaniyor..

hala turbelerde cocugu olacak diye insanlar ne taklalar atiyor..soylenti cikar. su ermisin kabrinde grup yapanin cocugu oluyormus diye .3 ay sonra millet tren halinde siraya gecer..
Sosyal ağlarda paylaş

tiLi said:

bu konuların konuşulamaması, konuşmaya kalksan insanların dellenmesine ben de karşıyım da başlığın da mesajların da bu konuyla alakası yokken sırf provoke etmek için yazmışsın.
provoke ederek sorgulatmaya çalışıyosun heralde de bayat olmuş

orjinal konudaki videoyu izledim de atatürk'ün karısını falan anlatıyolar. heralde ordan konu konuyu açmış olabilir söylediklerimin yarısını geri alıyorum
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...