Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kafama Takılan Bir Kaç Soru

Wolas

Öne çıkan mesajlar

Öncesinde hiç betada falan oynamadım bunu belirteyim şu ana kadar karakterler ile ilgili herşeyi okudum ve allaha şükür bilgi edindim. Gözlerim mafoldu sabahdan beri okuyorum nereye kadar neyse ben kafama takılan bir kaç soruyu dile getireyim.

1)Rogue char da başlangıç statları olarak neden hepsi aynı değil dwarf 86 stat point ile başlarken orc 84 ve diğerleri 85 burda bir eşitsizlik gördüm bu 1, 2 stat ın çok büyük denge farkı oluyormu?

2)Assasination ve Subtlety mi gideyim yoksa Subtlety yerine Conbatmı? Deneyenler cevap verirlerse sevinirim kulakdan doğma söz istemiyorum.

3)Sub denilen bir özellik varmış assasinlerde 45 saniye hareketsiz kalıyor diyo bu sırada adamın dibine gidersem bana atak yapabilirmi veya büyü atabilirmi eğer bunları yapamıyorsa conboların ne özelliği kaldı?

4)Beş adet Warlock doomguard çağırabiliyormuş bunun sistemi nasıl oluyor 5'i birbirlerine party cinsi bir şey atıp kabul falan mı ediyorlar şayet çağırdılar ve sakinleştirdiler konturolü kime ayit oluyor?

5)Shaman ın boku çıkmış gibi anladım her bi halt yiyo harbiden o derece güçlümü?

6)Rogue ların hit point leri aynı level bir mage ve fighter ile kaç fark ediyor?

7)Mage lerde duyduğuma göre herkez fire gidiyormuş cold çok mu ezik "yavaşlatmasında bir şey demiyorum ama zarar etkisi çok az" diyen varmı.

8)Yanlış hatırlamıyorsam shamanlarda(başkasındada olabilir kafa kalmadı) fade (ismide farklı olabilir) diye bir özellik var yaratığın gözünden bakma gibi bir şeye yarıyor bunun ne gibi bir yararı var ?

Sorularım bu kadar zamanınız 16 dakika herkese başarılar :)[signature][hline]Hadi şimdi beslenmeye çıkalım, boğazım kurudu.

Bu arada sana hiç 1927 ;de temizlediğimiz Setite tarikatından bahsetmiş miydim? Aah ne günlerdi be! Cumhuriyet daha gençti ve biz de ipin bir ucundan tutmaya karar vermiştik. Tabii ki ilk hedeflerimiz milleti zehirleyen Setite dergahları olmuştu...

Brujah Ethem, 9. kuşak
Sosyal ağlarda paylaş

warlockta war o dedıgın son soruu ılerısının tejlıkelı olup olmadıgı ısıne yararmı bılmem ılerde bı pusu warsa ayıkmanda yardımcı olabılır yada takıp ettıgın dusmanın senı tuzaga cekıp cekmedıne de bakabılırsın ıste butur seylere yarar galıba stratesjı olarak bole olur heralde
ben oyunu oynamıs degılım haberın ola[signature][hline]Power of Turks
Sosyal ağlarda paylaş

Yaratığın gözünden bakabiliyorsun diyo hareket ettirebilirsin diye bir şey hatırlamıyorum neyse bilen birileri elbet cevap yazarlar sağolasın yinede.[signature][hline]Hadi şimdi beslenmeye çıkalım, boğazım kurudu.

Bu arada sana hiç 1927 ;de temizlediğimiz Setite tarikatından bahsetmiş miydim? Aah ne günlerdi be! Cumhuriyet daha gençti ve biz de ipin bir ucundan tutmaya karar vermiştik. Tabii ki ilk hedeflerimiz milleti zehirleyen Setite dergahları olmuştu...

Brujah Ethem, 9. kuşak
Sosyal ağlarda paylaş

7. soruyla ilgili olarak: Fire (tabi talentlarla desteklenmiş olarak) düşük lvllarda daha etkili. Frost is kalabalık kontrolü sağlıyor. Yüksek lvllarda frostun daha etkili olduğunu söylüyorlar. Şöyle de bir şey var, fire ile düşük hpli caster sınıfı charları çok hızlı indirebiliyor mage. Ama melee charlara karşı frost büyüleri daha etkili.[signature][hline]Sidious: Vader
Vader: Yes Master?
Sidious: I love you
Sosyal ağlarda paylaş

Sense Demons: Küçük haritada demonların yerini görmenizi sağlar
Eye Of Kilrogg (warlockun summon edilmiş gözden görmesini sağlar), Sense Demons (küçük haritada demonların yerini gösterir)
http://web.paticik.com/wow/
tahmını ordakı cumlelerden ben bole anladım[signature][hline]Power of Turks
Sosyal ağlarda paylaş

8. e cvp veriim
O dediklerin Priestte var..

Fade--Yaratiklarin sana saldirmasi olasiliğini azaltan bi skill...
Mind Control--Humanoid(insan benzeri :P)lerin zihnini kontrol ediyosun ama hareketlerin biraz yawas oluyo ve 5 saniyede bir kurtulma şansı var.
Birde parti arkadaşının kafasına attığın biey var onunlada onu gozunden goruyosun olayi...Skill in adini unuttum walla useniyorumda bakmaya :P Saat cok gec bide windows patchliyom O.o[signature][hline]Oyun : Vakit geçirmeye yarayan, belli kuralları olan eğlence.
Sosyal ağlarda paylaş

1. soruna da şöyle bir cevap verilebilir sanırsam.

Racial trait ve classlar'a göre statlar değişiyor. Mesela örnek olarak söyleyeceğim (emin değilim) Dwarflarda, stamina 19 başlıyor (herkesten daha fazla) ama spirit (emin değilim tekrardan söyliim) 17 mi 16 mı ne kalıyor (en az).
Orclarda ise, ne en yüksek var, ne en az. Hepsi 17 -18 civarı değişiyor.[signature][hline]Fear Me..
Sosyal ağlarda paylaş

1-hayir
2-uzmani olmadigim icin yanitlamiyorum
3-uzmani olmadigim icin yanitlamiyorum (sap bu arada)
4-5 warlock infernal bile cagirir.
5-evet
6-tamamiyle essana gore deyishir
7-pvp icin cold gidicen pvm icin fire
8-hemen hemen her karakterin ona benzer bir skilli var zerkerlar haric.[signature][hline]http://www.yourgameshop.com
Sosyal ağlarda paylaş

1 2 stat puanının hiç önemi yok ilerde eşyalarda gelen bonuslar önemli .Onlara dikkat etmek lazım yani ...
Shamanlar sanıldığı kadar güçlü değil esnek karakterler her role soyunuyorlar ama hiçbir rolde çok başarılı değiller ne adam gibi melee leri var nede adama gibi zarar veren büyüleri ama bu ikisinin bir kombinasyonu var her sınıf gibi usta ellerde ölümcül olabiliyor bu 2 kombinasyon . Ama önemli olan oyuncunun yeteneğidir . Shaman overpowered değil yani , tek gıcık yan olarak travel form söylenebilir direk topukluyor ,işler kötü gitti mi . Ama iyi bir oyuncu yine slow stun vs atarak durdurada biliyor onu . bildiğim kadarıyla yazdım tabi ben level40a kadar pvp yaptım oyunun ilerleyen aşamalasıyla ilgili yorum yapmamam daha doğru olur ama bence ilerleyen seviyelerde shaman zayıflayacak dahada çünkü hem warrior hem rougetam yetenekler alıyor warrior paladin plate rouge mail giymeye başlıyor sonuçta bunlar ciddi artılar ama shamana gelen mail dışında çok bi özellikleri değişmiyor halbuki diğer sınıflarda gözle görülür değişimler var ...
Sosyal ağlarda paylaş

9)Şimdi aklıma bir şey daha geldi bu uo daki recall gibi bir olayı vardı mace lerin galiba ama tam emin değilim stun vurduğum taktirde stun da iken veya slow da bu özelliğini kullanabiliyorlarmı?

10)Conbo point nasıl elde ediliyor / kaç lvl da bir geliyor?[signature][hline]Hadi şimdi beslenmeye çıkalım, boğazım kurudu.

Brujah Ethem, 9. kuşak

[Bu mesaj Wolas tarafından 25 Ocak 2005 03:32 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

1)Rogue char da başlangıç statları olarak neden hepsi aynı değil dwarf 86 stat point ile başlarken orc 84 ve diğerleri 85 burda bir eşitsizlik gördüm bu 1, 2 stat ın çok büyük denge farkı oluyormu?
stat farkı ilerde zaten hemen hemen yaklasıyo birbirine itemlar sayesinde fark hangi stata sahip itemlerde yogunlastıgına göre degisiyor yani tutupta rogue olup int-spirit veren item giymiceksin :) tabiki agility ve stamina senin primary statların ona göre itemlara sahip olucaksın
ama dusuk levellarda örnek vermek gerekirse n.elf 28 agility ile baslıyor orc 20 agility aynı itemlere sahip bu iki kisi karsılasırsa aralarındaki fark n.elf in %0.32 daha fazla crit chance e sahip olması tabi str-sta farklarıda var ama gercekten lvl60 olunca pvpyi talentların ve itemların belirlicek

2)Assasination ve Subtlety mi gideyim yoksa Subtlety yerine Conbatmı? Deneyenler cevap verirlerse sevinirim kulakdan doğma söz istemiyorum.
tabiki en ideal pvp talent assasination(preperation icin)+sublety(coldblood için) ve combattan imp.sinister-imp gouge
tabi bir suru rogue template daha var worldofwar ve offical forumları okuyup insanların yorumlarını dinlersen daha yardımcı olur

3)Sub denilen bir özellik varmış assasinlerde 45 saniye hareketsiz kalıyor diyo bu sırada adamın dibine gidersem bana atak yapabilirmi veya büyü atabilirmi eğer bunları yapamıyorsa conboların ne özelliği kaldı?
sub degil Sap 45snde degil 25e nerflendi sen adamı sap ettikten sonra dmg almadıgı surece beklemek zorunda

4)Beş adet Warlock doomguard çağırabiliyormuş bunun sistemi nasıl oluyor 5'i birbirlerine party cinsi bir şey atıp kabul falan mı ediyorlar şayet çağırdılar ve sakinleştirdiler konturolü kime ayit oluyor?
bunun hakkında okuduklarım dışında hic bir fikrim yok hemen aşagıda bunla ilgili bir konu var ritual of doom bulundu diye ona bir bak istersen.

5)Shaman ın boku çıkmış gibi anladım her bi halt yiyo harbiden o derece güçlümü?
hayır o kadarda overpowered degil onemli olan pvp yetenegi su ana kadar shamanlarla yaptıgım duellerde kaybetme ve kazanma sayım hemen hemen eşittir olay reflexlerde ve critical şansında bitiyor yani adam kendine heal atarken bön bön ss vurmaya devam edersen kick yerine ölürsün tabiki ama şöyle birsey var gvg savaslarda shaman olan grubun cok buyuk avantajı var cunku agility ve str veren totemleri gercekten hayvan gibi

6)Rogue ların hit point leri aynı level bir mage ve fighter ile kaç fark ediyor?
giydigin esyalara göre degisiyor statların yani itemlarında stat olarak oncelik agility ve stam vericegin icin degisicektir yani asla lvl 60 2 magein hpleri veya lvl60 2 roguenun hplerı aynı olmuyacaktır.
7)Mage lerde duyduğuma göre herkez fire gidiyormuş cold çok mu ezik "yavaşlatmasında bir şey demiyorum ama zarar etkisi çok az" diyen varmı.
mage hic oynamadım ama bana sorarsan pvp icin cold şart tabi oynayanlar cevap verirse daha iyi olur

8)Yanlış hatırlamıyorsam shamanlarda(başkasındada olabilir kafa kalmadı) fade (ismide farklı olabilir) diye bir özellik var yaratığın gözünden bakma gibi bir şeye yarıyor bunun ne gibi bir yararı var ?
priestlarda var fade ama yaratıgın gozunden bakma degil yaratıgın sana belli bir sure saldırmıyordu galiba yanlıs hatırlamıyorsam.
yaratıgın gözünden bakmada bildigim kadarıyla hunterlarda var hatta bakmaklada kalmıyor kendi pettini yonetebiliyor :)

9)Şimdi aklıma bir şey daha geldi bu uo daki recall gibi bir olayı vardı mace lerin galiba ama tam emin değilim stun vurduğum taktirde stun da iken veya slow da bu özelliğini kullanabiliyorlarmı?
soruyu tam anlamadım ben burda oyunda recall tarzı bir ozellik her karakterde saatte 1 kez kullanabildigi heartstone ile oluyor oda kendi ayarladıgı herhangi bir şehirdeki inn e yollamak kaydı ile tabi bunu kullanırken herhangi bir dmg alırsa interrupt oluyor ve yaklasık 10sn falan suruyo zaten stunken hic bir ability kullanamzsın
ayrıca level 40dan sonra magelerın büyük sehirlere portal acabilme ozellikleri var(undercity-ogrimar-stormwind-ironforge)

10)Combo point nasıl elde ediliyor / kaç lvl da bir geliyor?
combo point opening moves(sinisterstrike-backstab-ambush...) dedigimiz abilityler ile vurdugun zaman geliyor
mesela acılısı cheapshotla yaptın diyelim 2 combo veriyor+onun talentinada puan vermiş isen 3 combo poınt gelme imkanı oluyor vs vs
Max 5 cp toplayabiliyosun combolarıda finishing moves dedigimiz evis-rupture-armor ignore tarzı abilityler ile kullanıyoruz.
[signature][hline]
Sosyal ağlarda paylaş

said:

sub degil Sap 45snde degil 25e nerflendi sen adamı sap ettikten sonra dmg almadıgı surece beklemek zorunda

EK: hatirladigim kadariyla illa 25s surmeyebiliyo. bazen yaratigin erken ciktigi oluyodu sap`ten.

said:

tabiki en ideal pvp talent assasination(preperation icin)+sublety(coldblood için) ve combattan imp.sinister-imp gouge
tabi bir suru rogue template daha var worldofwar ve offical forumları okuyup insanların yorumlarını dinlersen daha yardımcı olur

EK: Uzun yazinca arkadas karistirmis, assa(cold blood) + sub(prep + hemo) olacak. Combat giden cok kisi var. Boylece warriorlarla kapisabiliyo insanlar. ama bana gore combat gitmek rogue`un mantigina aykiri. eger mantigi bos ver guc guc nihai guc diyosan combat gidersin, boylece onune geleni kesersin (yani kismen..)

said:
giydigin esyalara göre degisiyor statların yani itemlarında stat olarak oncelik agility ve stam vericegin icin degisicektir yani asla lvl 60 2 magein hpleri veya lvl60 2 roguenun hplerı aynı olmuyacaktır.
mage hic oynamadım ama bana sorarsan pvp icin cold şart tabi oynayanlar cevap verirse daha iyi olur

6 EK: simdik soyle oluyor, mage`lerin hp`leri warriorlardan yuksekti bildigim kadariyla. warriorlarinki de rogue`lardan ama emin degilim. ama mage`lerin ezici bi hp`leri oldugunu duymustum lvl60`ta.
7 EK: talent`larda fire`a verince cold kullanamiyosun diye bi sey yok... ama mage`lerde adami durdurup oldurmek gibi bi ihtimalin dusuk. ne kadar cok zarar verirsen o kadar kardir mantigiyla oynaniyo.

[signature][hline]Tulahr

[Bu mesaj riglous tarafından 25 Ocak 2005 15:54 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

senden yuksek level yaratıgı sap edersen tabi erken cıkıyo olabilir veya pvpde suresi azalıyo olabilir hic zaman tutmadım valla ne kadar kalıyo falan diye :) ama bi mage beni koyun yaptıgında hep 5-6 sn sürdü yani onunda suresi 15sn falandı yanlıs hatırlamıyorsam muhtemelen sap dede oyledir
wolas icqdan sorsana bana icq kapalı bile olsa at sen msg ben cevaplarım.[signature][hline]icq:140353
Sosyal ağlarda paylaş

11)Backstap lineage deki gibi mi ? Şu açıdan orda tam arkasında olman gerekiyordu milimetrik hesaplamalar falan yapıyordum burdada öyle mi acaba?

12)Güzel item çıktığı zaman zar attırıyor ya onun bir olayı varmı ne bileyim şu stat ın yüksekse daha yüksek zar atarsın şu class isen daha avantajlı sın gibilerinden.

13)Öncesinde conbo point ı sormuştum bir arkadaş cevaplamıştı ama ona rağmen kafam basmadı :) şöyle güzel ayrıntılı bir şekilde cevaplayan olurmu?

14)Ya ne açsam karar veremedim hepsi çok hoşuma gitti. Acaba wow oynayan bir pisikaloğa mı gitsem diye düşünmekteyim :?[signature][hline]Hadi şimdi beslenmeye çıkalım, boğazım kurudu.

Brujah Ethem, 9. kuşak
Sosyal ağlarda paylaş

11)Backstap lineage deki gibi mi ? Şu açıdan orda tam arkasında olman gerekiyordu milimetrik hesaplamalar falan yapıyordum burdada öyle mi acaba?
*Bunda öle mm hesap gerekmiyor adamın tam arkasında da olmasan olur mesafe ayarla koy back
12)Güzel item çıktığı zaman zar attırıyor ya onun bir olayı varmı ne bileyim şu stat ın yüksekse daha yüksek zar atarsın şu class isen daha avantajlı sın gibilerinden.
*Tamamen bal.
13)Öncesinde conbo point ı sormuştum bir arkadaş cevaplamıştı ama ona rağmen kafam basmadı :) şöyle güzel ayrıntılı bir şekilde cevaplayan olurmu?
*Combo pointler belirli skillerden geliyor örneğin sinister Strike 1 vurmada 1 combo puanı veriyor yada backstab 1 combo verir ilerde cheap shot cıkıyor 5s stun+2 combo verir anlaması kolay zaten oynayınca öğrenirsin max 5 combo topluyorsun zaten bu topladıgın comboları ise finishing move ler var örneğin eviscrate gibi güzel bir dmg vurursun.
14)Ya ne açsam karar veremedim hepsi çok hoşuma gitti. Acaba wow oynayan bir pisikaloğa mı gitsem diye düşünmekteyim :?
*Hepsi güzel classlar[signature][hline][b]WoW:Hordish Manner
Msn/Mail:[email protected]

[Bu mesaj Lind3r0th tarafından 25 Ocak 2005 22:20 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Wolas, 25 Ocak 2005 22:12 tarihinde demiş ki:
-evet aynen oyle arkasında olman lazım ama oyle milimetrik hesaplara gerek yok tabi bide hide olman gerek :)

classa bakmıyor zar atıyosun yuksek atan alıyor o yuzden genelde grup yapanlar onceden anlasır ihtiyacı olan roll atsın diye yani rogue birisi tutupta plate birseye roll atarsa bir daha o insanlar onunla grup yapmaz
hay wolas kıracam kafanı aeuh simdi opening moves ile vurarak combo poınt topluyosun maksimum 5 combopoınt toplayabilirsin
bir sinisterstrike vurdun 1 combopoınt 1 daha vurdun 1 combo daha boyle boyle 5 combo topluyosun sonra finishing move denen evis-rupture-armor ignore gibi skillerle kullanıyosun
yani combopoınt olmadan bunları kullanamazsın ha combopoınte gore verdigin hasar artıyor mesela
1 point : 216-312 damage
2 points: 384-480 damage
3 points: 552-648 damage
4 points: 720-816 damage
5 points: 888-984 damage
bide su var mesela acılıs vuruslarından aldıgın combopoınt bazı skıllerde degısıyor mesela cheapshot ile 2 combo alabılıyosun veya gerekli talenta puan verdiysen abilityler ile her vurdugun criticalda ekstra bir combo daha alıyosun vs vs iste gel icqdan anlatırım

14)Ya ne açsam karar veremedim hepsi çok hoşuma gitti. Acaba wow oynayan bir pisikaloğa mı gitsem diye düşünmekteyim :?

hepsi güzel valla sırayla hepsinden ac :)[signature][hline]icq:140353
Sosyal ağlarda paylaş

Valla bu dün siftah deyip bi girdim oyuna 1 coper falan düşüyor lvl 10 yaratıkdan depresyona giricem[signature][hline]Hadi şimdi beslenmeye çıkalım, boğazım kurudu.

Brujah Ethem, 9. kuşak

[Bu mesaj Wolas tarafından 25 Ocak 2005 22:56 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...