Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bass Gitar Alırken nelere dikkat etmeli?

TooRan

Öne çıkan mesajlar

said:
Akerfeldt, 21 Ocak 2005 00:34 tarihinde demiş ki:
washburn xb120 klavyesi azcık rahatsız ama guzel gitar ayrıca 300$ civarı yeni baslayanlar için guzel yani

Ben Xb 120 ile başladım ama klavyesi,Yamaha RBX serisi gitarlarınkinden daha rahat.Yani klavyesi gayet rahat bence.
Bende halen duruyor satılık gayet temiz ;)

said:
trgdy, 20 Ocak 2005 18:23 tarihinde demiş ki:
gitar ne kadar agırsa o kadar iidir diye duymustum

Yalan :) hergece sahneye çıkıyosan o ağır gitar senin canına okur,omzunun vay haline..

said:
Shimone, 21 Ocak 2005 00:13 tarihinde demiş ki:
Bence SX bass collection cortun cogu modelinden daha iyi.Sx in fiyatları 300-400$.

Ben SX bass collection'a hiç yaklaşmayın.Ben hiç beğenmedim,bikere rahat bi gitar değil.Pahalı olan modelleri iyiydi gerçi ama ucuz olanları başlangıç için uygun değil bence.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Ben Xb 120 ile başladım ama klavyesi,Yamaha RBX serisi gitarlarınkinden daha rahat.Yani klavyesi gayet rahat bence.

Bu fikri ilk sefer duyuyorum. Olabilir. Ama bana kalırsa gine RB serisi. Çünkü sesi daha çok geniş tarza hitap ediyor.[signature][hline]"My shadow's the only one that walks beside me" (Bilo)
İmgelem Teorisi'nde Forum Deneme Aşamasında!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Korax, 21 Ocak 2005 19:05 tarihinde demiş ki:

arkadasın ibanez gsr200yle çalısıyodum onceden ibanez washburne göre baya rahat[signature][hline]christ-raping black metal
Sosyal ağlarda paylaş

sx ile bass collection farklı markalar. sx iyidir. tavsiye ederim. herkes de ediyo zaten.[signature][hline]freeedom, 15 Ocak 2005 19:35 tarihinde demiş ki:
beyler kotulemeyin nargileyi sutlu nargilede var peki o damı zararlı o nası zara veriyo acaba sutle su farklı maddeler o zmn o alveollere ne yapıo bunacaıklık getirin
Sosyal ağlarda paylaş

tünele gidin, dolaşıverin oradaki mağazaları işte.

ben cortla başlamıştım, tavsiye ederim şahsen rahat bi alettir, özellikle fazla para baymayacaksan. güzel slap atılır ayrıca onla =)

kanka muhabbeti kısmı şakaydı zaten, sakın diyim [:)] satıcıları ne kadar az dinlerseniz o kadar iyidir hatta, anlamayacağınız bi ton laf ederler, tam tersi bile olsa alırsınız ki büyük ihtimalle bahsetmediği rezil bir yanını kapatmak için ediyordur onca lafı =)[signature][hline]evryone expects u to perform but u cant. copy/paste but nothing happens. undo but cant undo. get text ha ha ha. Im a very busy person im srry youll have to wait until tomorrow or maybe the next day if u re lucky. if im lucky. if im lucky ill still be here. hello how are you is evrything

**no more dinosaurs@ montezaus
*** montezaus.deviantart.com
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Akerfeldt, 21 Ocak 2005 20:48 tarihinde demiş ki:
arkadasın ibanez gsr200yle çalısıyodum onceden ibanez washburne göre baya rahat

Ibanezler çok rahat oluyor gerçekten,ama bazı gitarları rezil oluyor.

said:
Platanouse, 21 Ocak 2005 20:14 tarihinde demiş ki:
Bu fikri ilk sefer duyuyorum. Olabilir. Ama bana kalırsa gine RB serisi. Çünkü sesi daha çok geniş tarza hitap ediyor.

Elbette RB serisi :-)
Cort A6 alıcaktım,gitarı satamadım ve alamadım.
Şimdi paramın büyük bir kısmı hazır,kendi gitarımı kelepir bi fiyata satıp,bütün ekipmanla birlikte gitarıda yenilicem ve RBX 375 yada Cort B5 falan alıcam.[signature][hline]o . o .. o/ . o/ .. o/ .. o/
|. | . /|/. /|/ .... |__ .. |__
_______/___/___/_____/____

Kuğu Gölü..
Made by Çukulatalı Korax
[Pati halay ve bale ekibi kurucusu]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
SFX, 23 Ocak 2005 12:15 tarihinde demiş ki:
Yazın 300$'a almıştım şimdi 500$ filan die duydum...

Prim yapmış gitar heralde lol
İnatla sx tavsiye etmiyorum,kalas gibi elime oturuyo alet.
Gerçi modele göre değişir dediğim gibi,ama bi 500 $ sx'e vereceğine,yamaha rb serisi,veya washburn taurus var(yekpare hem,çok güzel oda),yada ikinci el bi warwick(aramak lazım biraz) bile alabilirsin.

said:
Daniel_Xavie, 23 Ocak 2005 12:35 tarihinde demiş ki:
yapılan malzemeside önemli çıkan sese etken

Konunun tamamını bi okusan,mesaj kasıcam diye her konunun ortasına bam diye düşüyosun.

said:
Platanouse, 23 Ocak 2005 13:36 tarihinde demiş ki:
Ben onları da dahil ederek söylüyorum ki RB serisi.
Alder gövdeye bolt on maple sap.
RBX-JM2 ise Dream Theater - John Myung'ın signature modeli.
Şekil şemai çok özgün ya.

Bencede RB serisi,hatta ve hatta paranız varsa TRB serisi.[signature][hline]o . o .. o/ . o/ .. o/ .. o/
|. | . /|/. /|/ .... |__ .. |__
_______/___/___/_____/____

Kuğu Gölü..
Made by Çukulatalı Korax
[Pati halay ve bale ekibi kurucusu]
Sosyal ağlarda paylaş

Ben satayım uğraşmazsınız pazarlıkla fln hem ucuz ztn..dandik(bu kadar da açık sözlü, dürüst bir satıcıyım) ama yeni başlayanlar için iyidir bende yeni başladığımda almıştım sonra bıraktım öyle durucağına satarım daha iyi.Bursa olursa daha iyi ama istanbul da olur.[signature][hline]MKC
İLYAS

bonus:zlorwf sen misin?
Zlorwf:senim(Soldat oynarken)
Sosyal ağlarda paylaş

Beyler peki bass gitarı aldıkta amfi alırkende bilen biriylemi gitmek lazımdır?? Malum ben hiç anlamam.. Bide bass gitar bilgisayara nasıl bağlanır yani ses kartının özelliklerinin ne olması lazım yoksa bi mikrofon çıkışı yeterlimi.. (benim ses kartı mainboard'da asusun yeni anakartlarından birisi ai serisinden olrumuki ona)[signature][hline]
Mana alassë equë inyë Turk!!!
K.S.D.M.P.A.L
Sosyal ağlarda paylaş

okadar önemlid eğilde bası alırken alacağın türde bi amfide çal öyle daha iyi anlarsın hem

amfilerin iyisi var kötüsü var fiyatına göre tabiki değişiyor
fender amfiler iyidir tahminen malum bası onnlar icad etti :)

bassı bilgisayara amfi üzerinden bağlarsın amfilerin sütünde genelde bi line out çıkışı olur burdan kablolarla pc nin mikrofon girişine takıyorsun sonra windows recorderla kaydet ;)

kablolar değişebiliyor mesela fenderle iki ucu küçük ve tek çizgili olan kablo kullanırken benim marshallda bi ucu büyük diğer ucu küçük kabloyla pc ye bağlıyorum

ses kartı falan süper bişey istemez o cubase vs daha profesyonel prograamlar için gerekli
Sosyal ağlarda paylaş

Çok saol darestan ben mygitar.com'dan ev için en uygun amfi aria olarak duydum ve en iyi amfi markasıda laney diye duydum eh Konyada bulabildiğimi alıyorum artık aria buldum adam getirecek ama ben aria amfileri hakkında hiç bişey bilmiyorum adama hangisini getir desem ki?? (kaç watt mesela)[signature][hline]
Mana alassë equë inyë Turk!!!
K.S.D.M.P.A.L

[Bu mesaj godzilla112 tarafından 25 Ocak 2005 18:02 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...