Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bass Gitar Alırken nelere dikkat etmeli?

TooRan

Öne çıkan mesajlar

Arkadaslar bass gitar alacagim...Yalniz sanirim manyetik idi,klavye ayari idi baya sorunlar cikabiliyomus...bi bass gitarin sorunsuz olduunu nasil anlayabilirim?[signature][hline]-TooRan,bu kemik mi?
-???Evet...
-Ne kemiği peki???
-????
(Sinemada kız arkadaşım vücudumu tanıyor :P )
--------------------------------------------------
Doğanların En Mükemmeli Doğacak Bizlerden!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
green_martian, 19 Ocak 2005 00:23 tarihinde demiş ki:
bilen biriyle giderek

Cevremde oyle biri olsa eyw...[signature][hline]-TooRan,bu kemik mi?
-???Evet...
-Ne kemiği peki???
-????
(Sinemada kız arkadaşım vücudumu tanıyor :P )
--------------------------------------------------
Doğanların En Mükemmeli Doğacak Bizlerden!
Sosyal ağlarda paylaş

ehe aynen öyle :)
Satıcıya güvenirsen o gitarı sana öyle bi överki,fodera falan aldığını sanırsın.[signature][hline]o . o .. o/ . o/ .. o/ .. o/
|. | . /|/. /|/ .... |__ .. |__
_______/___/___/_____/____

Kuğu Gölü..
Made by Çukulatalı Korax
[Pati halay ve bale ekibi kurucusu]
Sosyal ağlarda paylaş

Ozaman ya güvenilir bi satıcıya gidicen tanıdğın falan,yada biyerden bilen birini bulucan.
Enkötüsü,gitar beğen modelini yaz ona göre bişeyler denebilir belki.[signature][hline]o . o .. o/ . o/ .. o/ .. o/

Kuğu Gölü..
Made by Çukulatalı Korax
Sosyal ağlarda paylaş

Satıcıyla kanka muabbeti aç, senden ders alıcam felan de. Baktın bu yöntemler işe yaramıyor, adama bi grup tarif et (fiyat-kullanışlılık-kalite vs.), adam o gruptan bir kaç gitar söylesin sana, en pahalısını al. Bir de soru sor devamlı abuk zabuk :)

Çİft manyetik olursa iyi olur, bir de şu ekstra güçlü olanlar varmış, yamahanınki gibi de pek bi fikrim yok, keşfedemedim henüz. Unutmadan, sap ayarını da yaptır yapılmamışsa, sen sormadıkça söylemez adamlar. Tellerin arasında da işaret parmağı kalınlığında felan açıklık olsun, biraz odunca bi yöntem ama, anca böyle anntabilirim eğer aleti kullanacak birisiyle gitmiyorsan :)[signature][hline]evryone expects u to perform but u cant. copy/paste but nothing happens. undo but cant undo. get text ha ha ha. Im a very busy person im srry youll have to wait until tomorrow or maybe the next day if u re lucky. if im lucky. if im lucky ill still be here. hello how are you is evrything

**no more dinosaurs@ montezaus
*** montezaus.deviantart.com
Sosyal ağlarda paylaş

bi bas gitarın sorunsuz olduğunu anlamak... sen aleti beğen, sonra hemen bi ustaya götür ayarlarını yaptır. usta eğer basın iğrenç bi duurmda olduğunu söylerse gider değiştirirsin. olmadı yapar zaten ayarlarını. ucuz aletlerde çok iyi bi setup beklememek lazım. 4 telli bi precision veya jazz kopyası tavsiye ederim başlamak için.[signature][hline]freeedom, 15 Ocak 2005 19:35 tarihinde demiş ki:
beyler kotulemeyin nargileyi sutlu nargilede var peki o damı zararlı o nası zara veriyo acaba sutle su farklı maddeler o zmn o alveollere ne yapıo bunacaıklık getirin
Sosyal ağlarda paylaş

said:
MonTezaus, 19 Ocak 2005 11:59 tarihinde demiş ki:
Satıcıyla kanka muabbeti aç, senden ders alıcam felan de. Baktın bu yöntemler işe yaramıyor, adama bi grup tarif et (fiyat-kullanışlılık-kalite vs.), adam o gruptan bir kaç gitar söylesin sana, en pahalısını al. Bir de soru sor devamlı abuk zabuk :)

Gitarı böyle satın alırsan ve iyi bişeyde çıkmazsa elinde patlar.
Bence böyle bişeye kalkışma.Bilen birini al yanına.heleki hiç bass çalmadıysan ve anlamıyosan,boğuk bi ses duyman iyi ton aldığını anlamanı sağlayabilir.

said:
MonTezaus, 19 Ocak 2005 11:59 tarihinde demiş ki:
Çİft manyetik olursa iyi olur, bir de şu ekstra güçlü olanlar varmış

Aktif manyetik bahsettiğin şey.
Bende tavsiye ederim,daha iyi.

said:
horacegoesskiing, 19 Ocak 2005 12:03 tarihinde demiş ki:
4 telli bi precision veya jazz kopyası tavsiye ederim başlamak için.

Kesinlikle katlıyorum,bak madalyalarıda var onun,sakalıda var dinlemezsen ayıb olur yani :-)

[signature][hline]o . o .. o/ . o/ .. o/ .. o/

Kuğu Gölü..
Made by Çukulatalı Korax

[Bu mesaj Korax tarafından 20 Ocak 2005 05:27 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

satıcılara sakın kanma onlar gitarı satmak için her şeyi söylerler... ton temizliği,manyetiklerin sesi amfiye iyi iletip iletmediği,cızırtı,tellerin klavyeye uzaklığı,klavyeye rahat basılması,şekil şemal... vs gibi özellikleri gittiğin müzik mağzalarında biçok gitar deneyerek kıyaslayabilirsin kafanda bi fikir oluşur... yada bilen biriyle git... bu hataların bazıları atölyelerde düzeltilebilir ama ucuz bi gitar düşünüyosan setup ihtimalini pek aklından geçirme temiz al gitarı[signature][hline]
Sosyal ağlarda paylaş

Bir bass gitar alırken öncelikle alacağınız gitarın elektro gitar olmamasına dikkat etmeniz lazım. Yani elektro alırsanız o bass gitar olmaz elektro gitar almış olursunuz o zaman. isteğe aykırı yani. :) neyse bu zor aşamayı atlattıktan sonra alacağnız gitarın üstünde Curbow yazıyor olması gerekir. bu çok önemli yani. sakın yazmayanı almayın. :)
like that:
[signature][hline]
sevdasız bir iklimde çember çeviriyordu yüreğimki sen çıktın gene ağaçların köklerinden. Her yıktığım ağaç sen büyüdün. Yüreğimi çizdiğin bir bardak biradan, içerimi sildiğin bir silginden külleri savurdum rüzgara, kalanları diktim tekrar kestiğim boynundan çıkan kanlarla suladığım çınara. Kustum, tiksindim sonra.

Sosyal ağlarda paylaş

şimdi olaya böyle yaklaşırsak hiç olmaz o iş:) kiloylamı alıcaz gitarı abi:)[signature][hline]
sevdasız bir iklimde çember çeviriyordu yüreğimki sen çıktın gene ağaçların köklerinden. Her yıktığım ağaç sen büyüdün. Yüreğimi çizdiğin bir bardak biradan, içerimi sildiğin bir silginden külleri savurdum rüzgara, kalanları diktim tekrar kestiğim boynundan çıkan kanlarla suladığım çınara. Kustum, tiksindim sonra.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Numb, 20 Ocak 2005 18:31 tarihinde demiş ki:
şimdi olaya böyle yaklaşırsak hiç olmaz o iş:) kiloylamı alıcaz gitarı abi:)

ehi basslarla ilgili bildigim bişiyi yaziim dedim herkes bişeyler yazsa birleştirir arkadasa yardımcı oluruz[signature][hline]slash kotu solo yazmaz
Sosyal ağlarda paylaş

Şaka yapıom be yav. tabi yazcan:)[signature][hline]
Sosyal ağlarda paylaş

Bir de tek parça almamaya çalışın.
İlk başlarda gitarı çok çarpıyorsun. İki parçalı olunca sap konusunda biraz tolerans var, ama tek parçalılarda hasarı onarmak zor.
Ama bass niye bu kadar ağır ve büyüktür ya.
Geçen yaz İzmir'e konsere çıktığımızda yanyana parkedilmiş otobüsten bas gitarımızı çıkaramadı eleman.
Çıkarıyorsun, diğer ucu öbür otobüsün bagajına giriyor. Oradan çıkarıyorsun, aynı otobüsün içine geri dönüyor...
Yanlamasına koyduğumuz zaman taksinin kapısını kapatamıyorduk.[signature][hline]"My shadow's the only one that walks beside me" (Bilo)
İmgelem Teorisi'nde Forum Deneme Aşamasında!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Numb, 20 Ocak 2005 18:17 tarihinde demiş ki:
Bir bass gitar alırken öncelikle alacağınız gitarın elektro gitar olmamasına dikkat etmeniz lazım. Yani elektro alırsanız o bass gitar olmaz elektro gitar almış olursunuz o zaman. isteğe aykırı yani. :) neyse bu zor aşamayı atlattıktan sonra alacağnız gitarın üstünde Curbow yazıyor olması gerekir. bu çok önemli yani. sakın yazmayanı almayın. :)
like that:

aha! bende bunun 4 telli ve kirmizi olani var niioahaha kompliman olarak aliyorum soylediklerini heheh[signature][hline] Ya ya ya coco jamboo Ya ya yeah

[Bu mesaj green_martian tarafından 21 Ocak 2005 02:50 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...