Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Günlük #12

wastyrx

Öne çıkan mesajlar

bi nohut yapayım dedim, demez olaydım. dün öğlenden beri ıslanıktı nohut, saat 11 civarı sanırım koydum ocağa, tüp biticek hala pişemedi. ilk fırsatta düdüklü almaya karar verdim patlama korkumu yenip

bütün off günüm evde geçti lanet nohut yüzünden. değer miydi ulan bi nohut için?
Sosyal ağlarda paylaş

Drall said:

bi nohut yapayım dedim, demez olaydım. dün öğlenden beri ıslanıktı nohut, saat 11 civarı sanırım koydum ocağa, tüp biticek hala pişemedi. ilk fırsatta düdüklü almaya karar verdim patlama korkumu yenip

bütün off günüm evde geçti lanet nohut yüzünden. değer miydi ulan bi nohut için?

şu tefalin teknolojik düdüklülerinden aldık geçen gün, ne zaman altını kısıp ne zaman kapatman gerektiğini falan söylüyor alet, yemek çeşidine göre de ayarı var. içinden de çok güzel yemek tarifi kitabı da çıktı tencereye göre anlatmışlar her şeyi. eşim mutfaktan çıkmaz oldu çok hoşuna gidiyor 1 saatte pişmeyen nohutu 7 dakikada falan pişirmek sfds

hayatta yaptığım en iyi yatırım diyebilirim aldığımız günden beri adını bile bilmediğim güzel yemekler yiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Liebe said:

Drall said:

şu tefalin teknolojik düdüklülerinden aldık geçen gün, ne zaman altını kısıp ne zaman kapatman gerektiğini falan söylüyor alet, yemek çeşidine göre de ayarı var. içinden de çok güzel yemek tarifi kitabı da çıktı tencereye göre anlatmışlar her şeyi. eşim mutfaktan çıkmaz oldu çok hoşuna gidiyor 1 saatte pişmeyen nohutu 7 dakikada falan pişirmek sfds

hayatta yaptığım en iyi yatırım diyebilirim aldığımız günden beri adını bile bilmediğim güzel yemekler yiyorum.

patlayan düdüklüler 50-60 lira, o teknolojikler 350-360 lira abi

o paraya et alırım
Sosyal ağlarda paylaş

Liebe said:

o dandik düdüklülerden vardı bize kayınvalide vermişti, 30 kere kullanmamıştır bile kapağı bozuldu hem o da bu kadar hızlı ve iyi pişirmiyordu. bu tefaller hem takip etmesi kolay hem öyle garip takır tukur ıslık sesleri çıkartarak insanı korkutmuyor :D

said:
"Yapılan açıklamada etin veya et ürünlerinin fazla tüketilmesinin riski arttırma ihtimalinin olduğu belirtilmektedir. Et ve et ürünlerinin tüketimi ülkemizde sanıldığı kadar yüksek değildir. Ülkemizde kişi başına düşen toplam kırmızı et tüketimi yaklaşık 35 gramdır. İşlenmiş et tüketim miktarı günlük 10 gram, yıllık 3,7 kilogram da bu rakamın içindedir. Bu miktar, raporda belirtilen miktarın çok altında ve gelişmiş ülkelerin gerisindedir.

ABD ve Avrupa ülkelerinde günlük et tüketimi ülkemize göre 3-4 kat daha fazladır. Ülkemizde et tüketiminin az olmasına karşın gıda liflerinin kaynağı sebze ve meyve tüketimi daha yüksek seviyelerdedir. Dünya Sağlık Örgütünün ortaya koyduğu çekince, ülkemiz tüketim alışkanlıklarıyla doğrudan örtüşmemektedir."

et aliriz ya o paraya.
Sosyal ağlarda paylaş

dana22 said:

nereden amorti ediyor abi? normalde negatif membran mi neydi..onu yapmak icin normalin 3-4 kati su harciyor sistem..

abi biz simdi haftada en az 6 damacana su iciyoruz. burda suyun tanesi 5 lira en dandigi desek, 6x4=24x5=120 TL ediyor aylik. o da en az tabi.

bunun cayi var yemegi var, yaz aylari var. degisi kisaca. ama eksilmiyo tuketim.

1 yilda zaten aldisi verdisiyle zahmetiyle cikariyo parasini meret. 6 ayda 1 de filtre degisimi var 120 TL'Ye
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...