Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vampire: Bloodlines'da En İyi Clan

StRencher

Öne çıkan mesajlar

axedice'cım hollywood'ların sonuna geldim ve görüyorum ki oyun paso dialog. e madem malkavian dialogundan alınan keyif falanca klandan alınmıyor, ben de o zaman diyorum ki en iyi klan bu. tutup da "malkavian histeriyi bi koyar bi de duvar koyar" demedim ki, sürüyle kişi öyle diyor kimse onlara laf etmiyor, anlamadım ben bu işi.. :)

malkavian'larla fallout'ların toplamından alınandan daha fazla keyif alınıyor. bunu da fallout'la ilgili ne var ne yoksa ortalama 3-4 bitirmiş biri olarak söylüyorum.. :-p arcanum da süperdi ama burada daha da ötesine geçilmiş, hayran oldum resmen..

elvyn kardeş benim fikrim tek başına bir yere kadar anlam taşır. "senin fikrin, banane" demeye meraklı olan bunca insan varken genel görüşün ya da işi bilen eleştirmenleri referans almak her zaman için tartışmanın bir anlamı olmasını sağlar. yoksa "bu sadece senin düşüncen" der gider karşındaki. yok karşıt görüş kendi referanslarını gösterebiliyorsa ona da açığım ama şimdiye kadar hiç olmadı nedense.. :-)

notuna bakmadan oyun almak sadece 2 milyona oyun alabilen insanların lüksüdür.. ben o lüksten faydalanmıyorum en azından..

strencher kardeş gönderme fazla yok (üç tane film göndermesine rastaladım ve ss'lerini aldım ehe) ama zeka fışkırıyor verilebilecek yanıtlardan. kelimeleri o kadar ustaca kullanabileceğimi bilsem delirmeyi kabullenebilirdim.. :-o[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.
Sosyal ağlarda paylaş

eğer neden beğendiğini böyle böyle diye anlatabiliyorsan bence bu genel görüşten daha önemlidir. senin beklentilerin nedir oyundan bunun bilmem kaçını göremedin. mesela starcraft 90 küsür verildi sanırım bütün dergiler tarafından. ama sen çıkıp bu oyun boktan bakın burası böle burası böyle diye saçma sapan da olsa :p tartışabiliyorsun. dergilerin verdiği puanları söyleyerek başarı tescillenmez. ha tescillenseydi scyi daha savunmazdın zaten. biri gelir "bak samcim sc bilmemhangi dergiden şu kadar bilmemhangi dergiden şu kada bilmemhangisinden şu kadar almış onun için sus" derdi sen de kalırdın. Uzun lafın kısası biz dergiyle değil seninle tartışıyoruz samcim onun için istatistiki bilgiler değil senin kendi tecrüblereni argüman olarak sunman daha faideli olacaktır diye düşünüyorum.[signature][hline]...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sam, 29 Aralık 2004 20:47 tarihinde demiş ki:
"brujah dialoglarından malkavian dialoglarından aldığım zevkin aynını aldım" diyecek bir insan varsa doğrudan yalan söylüyordur, bu kadar sözümü sakınmadan söylüyorum.. :)

O zaman bende sana daha fazla sacmalıyamassın dıyorum Sam.

Once nerde ben sıkıldım dıyaloglardan okumuyorum demişim bi gorebılırmıyım?

Ayrıca oyunu 3 kez bıtırdım, bı treador bır malkav bıde brujah kullanarak, sımdı gangrelle oynuyorum, bunu yapmamın tek sebbı sonların ve karaktere gore konuşmaların değişmesi

said:
Sam, 30 Aralık 2004 06:01 tarihinde demiş ki:
axedice'cım hollywood'ların sonuna geldim ve görüyorum ki oyun paso dialog. e madem malkavian dialogundan alınan keyif falanca klandan alınmıyor, ben de o zaman diyorum ki en iyi klan bu. tutup da "malkavian histeriyi bi koyar bi de duvar koyar" demedim ki, sürüyle kişi öyle diyor kimse onlara laf etmiyor, anlamadım ben bu işi.. :)

hemen iki ussteki mesajlara bakıyoruz:
AAAAA!!! sam demişki Malkavların dayalogları Brujah'a koyar cok ayıp sam cok ayıp. Barı az once attığın mesajı destekle.

Tekrar soruyorum nerde demışım "ben sıkıldım dıyaloglardan okumuyorum"[signature][hline]Beş Hececiler
Sosyal ağlarda paylaş

cuce kardeş bişi mi çekmiştin benim yazdıklarımı okurken anlamadım, :) demediğim sözleri demiş gibi yazmışsın, altalta koyuyorum ben ne yazmışım ve sen ne yazdığımı söylemişsin, verilecek cevap dahi yok:

sam
said:
sen de diğer başlıkta "okuması zor ondan bıraktım" (!) diyerek belli etmişsin zaten düşüncelerini bir miktar.

cuce
said:
Once nerde ben sıkıldım dıyaloglardan okumuyorum demişim bi gorebılırmıyım?

sam
said:
"malkavian histeriyi bi koyar bi de duvar koyar" demedim ki

cuce
said:
sam demişki Malkavların dayalogları Brujah'a koyar

herhalde hysteria discipline'inin neye yaradığı öğrenememişsin oyunu malk ile bitirdiğin halde, bir aktif combat disiplinidir. yukarıda ise diğer aktif combat disiplinlerini kıyaslayan arkadaşlara gönderme yapmışım "ben böyle demedim" diyerek. ve evet, malk dialogları brujah'a koyar, sen de bunu çürütecek tek bir kelime dahi edememişsin..

ve mesajına bakınca görüyoruz ki sadece şunu söyleyebilmişsin uydurma olmayan:

said:
O zaman bende sana daha fazla sacmalıyamassın dıyorum Sam.

işte elvyn kardeş, benim olmak istemediğim tartışmacı tipi.. :-) fikir var ama desteği yok.. galiba cuce yakalandı elyvn heh

şimdi elvan kardeş tartışmayı değişik bir yöne çekmişsin, cevabını vereyim de daha da kaymasın o yöne, başlık harap olmasın..

said:
eğer neden beğendiğini böyle böyle diye anlatabiliyorsan bence bu genel görüşten daha önemlidir. senin beklentilerin nedir oyundan bunun bilmem kaçını göremedin.

evet anlatabiliyorum, sonrasında da cuce kardeşimiz gibi birisi çıkıp "ben de daha fazla saçmalayamazsın diyorum" cevabını verip, kestirip atıyor. demek ki tek başına fikir sahibi olmak yeterli değil, bunu destekleyebilmek önemli..

said:
mesela starcraft 90 küsür verildi sanırım bütün dergiler tarafından. ama sen çıkıp bu oyun boktan bakın burası böle burası böyle diye saçma sapan da olsa tartışabiliyorsun

sc için "bu oyun boktan" dediğim tek bir mesajımı çıkarıp gösterebilene hesabımı vereceğim. benim de çok beğendiğim, hatta ilk çıktığında bayıldığım bir oyundur. 90 alan eleştirilerden alırım ben eleştiriler için desteğimi, kimse de çıkıp çürütemedi bugüne kadar. varsa yoksa "saçmalıyorsun sam" deniyor, madem ille bunu istiyorsunuz ben de bundan sonra "saçmalıyorsunuz" deyip kestirip atacağım.. nasıl olsa uğraş gerektirmiyor..

ben starcraft'ın gelmiş geçmiş en iyi rts, hatta en iyi oyun olduğunu iddia eden fanatiklerle tartışıyorum sadece, sc'nin iyi kötü oyun olduğunu değil..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
brujah dialoglarından malkavian dialoglarından aldığım zevkin aynını aldım" diyecek bir insan varsa doğrudan yalan söylüyordur

Bunu demişsin bana hala brujahla malkav arasında karşılaştırma yapmadım dıyorsun sam Lutfen ucmıyalım

Sam bir gun "cikolata dunyanın en guzel yiyeceğidir aksini soylıyenler yalancıdır" cumelsının fıkır idda etmek olmadığını anlıyacaksın.

Bana deme şimdi binlerce insan ankete katılmış (dikkatini cekerim senin herzaman yaptığın gibi "bana ne tasoların uzerine protoss koyan korelilerden" demiyorum) %90 bile malkav cıkmışsa, bu diyer %10 diğer clanları seven ınsanları yalancı yapmaz.

Ha bi kez yuksek humanityli bi nesferaatuyla oynamadıktan sonra şu oyunu diyalog gormemişsidir demekir daha.

Sam sen her zaman sacmalıyorsun ama bunun sebebi ne biliyormusun karşındakinin hep sacmaladığını duşunmen.[signature][hline]Beş Hececiler
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sam, 30 Aralık 2004 14:34 tarihinde demiş ki:
sam
said:
"malkavian histeriyi bi koyar bi de duvar koyar" demedim ki

cuce
said:
sam demişki Malkavların dayalogları Brujah'a koyar
burada harbi sacmalamıssın sam çünkü cuce o lafı ettikten sonra soyledıgın bir lafı quote lamıs. onu da koysaydın keske.
Sosyal ağlarda paylaş

cuce'cim çok afedersin ama türkçe mi yazamıyorum ya da sen türkçe mi anlamıyorsun da dediğimi tümüyle yanlış anlamakta ısrar ediyorsun tekrar tekrar ifade ettiğim halde. malkavian ile brujah'ı combat gücü olarak kıyaslamadım ama dialog olarak kıyasladım, hangi alanda daha üstünse o açıdan kıyasladığımı da belirttim. sen ise çapa attın çelişki bulacağım diye, olsa bari.. :)

hem kendi objektif gözlemimi (subjektif fikrim de değil, "bence" demiyorum) ifade ettim, hem de bu konuda yapılmış bir anketi örnek gösterdim "saçmalıyorsun" diyen arkadaşların ne diyeceğini bildiğimden. senin dediğin %10 elbette ki yalancı değil ama ya malk oynamamış ya da zevksiz.. :-p

benim maalesef en büyük hatam karşımdakilerin de benim gibi mantığa dayanan argümanlar sunacaklarına inanıp saygılı yaklaşımımı korumam, bunun ödülünü de "saçmalıyorsun" cevaplarıyla alıyorum..

elvyn mesajın o bölümünü olduğu gibi yapıştırıyorum, neden 'saçmalamışım' izah et şimdi..

said:
hemen iki ussteki mesajlara bakıyoruz:
AAAAA!!! sam demişki Malkavların dayalogları Brujah'a koyar cok ayıp sam cok ayıp. Barı az once attığın mesajı destekle.

Tekrar soruyorum nerde demışım "ben sıkıldım dıyaloglardan okumuyorum"
[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

Ya sam "benimle aynı zevklere sahip olmıyanlar yalancıdır" bunun hic bi yerinde mantık yok, ve dunyadaki hic bir kuruluş kıcını yırtana kadar anket yapsın mantıklı yapamaz boyle bir cumleyi.
Hala mantıklı argumanlar sunduğunu idda etme.[signature][hline]Beş Hececiler
Sosyal ağlarda paylaş

brujah dialoglarından malkavian dialoglarından daha fazla keyif alabilmek diye birşey mümkünse herhalde bu kara murat'tan matrix'ten daha fazla keyif alabilmek gibi birşeydir.. sırf benimle ters düşmek için kendin dahi kabullenmeyeceğin birşeyi savunuyorsun.. :-)[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

abi hangisinden daha cok zevk ne anketler belirler ne de senin lafların. brujahtan daha cok zevka laıyorsan ondan daha cok alıyorsundur.

sam: a
cuce: a!?!
sam: b!
cuce: ???
sam: haha a![signature][hline]...

[Bu mesaj lord_elvyn tarafından 30 Aralık 2004 23:12 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

en iyi konuşmalar üzerine bir başlık.. ağırlıklı olarak malk cevapları söylenmiş.. ha ayrıca, malk'dan da eğlenceli bir seçenek varsa o da female malk'tır ancak, bunda da iddialıyım.. :)

ekleme: lord abeylegesse'cim, kimisi de castin timbırleyk dinler daha çok keyif alır ama bu castin timbırleyk'in iyi olduğuna işaret etmez tek başına.. bu kadar basit bir şekilde ifade etmenin alemi yok "zevkler ve renkler" olayını..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:

[Bu mesaj Sam tarafından 30 Aralık 2004 23:19 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

elvan kardeş iyi misin? :)

son bir kere söyleyeyim de artık yine anlaşılmıyorsa yapacak birşey yok..

malkavian dialog açısından bütün klanlardan daha eğlenceli. combat açısından bir kıyaslama yapmadım, cuce de benim mesajımdan alıntı yaparken tırnakları ne diye kaldırmış anlamadım ama herhalde ondan kafanız karıştı.. alınan mesaja bakmaya zahmet ederseniz hemen yukarıda zaten..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sam, 29 Aralık 2004 20:47 tarihinde demiş ki:
"brujah dialoglarından malkavian dialoglarından aldığım zevkin aynını aldım" diyecek bir insan varsa doğrudan yalan söylüyordur, bu kadar sözümü sakınmadan söylüyorum..
tırnakları ben kaldırdım da o zaman bu lafına ne demeli. ha tamaaam. sen diyaloglardan bahsediyordun 2 saifedir biz kavramamıştık ama yine döndük dolaştık aynı yere geldik. malkavian oynamak brujahtan daha eğlenceli diyen yalancıdırla malkavianın diyalogları brujaha takar, takmaz diyen yalancıdır demenin bir farkı yok. ikisi de beğeniye hitap eden durumlar. sen malkavianın diyaloglarını daha eğlenceli buldun. sonra bir sitede %90 lık oyun bu konuda malkaviana verildiği gözüne çarptı. sen de bu "über destekeleyici argüman"la buraya yazdın. öyle bir hale getirdin ki beni şimdi cuceyi daha iyi anlıyorum. şu dergideki istatistikler olmasa sadece kendi deneyimlerine dayanarak brujah sevenlere yalancı demişsin. ha oradaki yuzde on yuzde doksan beni alakadar ediyor mu, hayır. orası bir dergi, ki zaten zevk meseleleri konusunda dayanak olarak bir anketi gösteriyorsan bir düşün bence. sonuçta kendi beğendiğini beğenmeyene yalancı demeye geliyor durum.[signature][hline]...
Sosyal ağlarda paylaş

of ne alakasi var? boyle bir sonuc cikartabilmek icin ustun komplo teorisyeni olmak gerekli heralde, tebrik ediyorum. malkavian'in diyalogllarinin insana cok eglenceli geldigi gayet acik, cunku oldukca ugrasilmis, diger klanlardan cok daha farkli olmus. mesela ventrue-toreador-tremere diyaloglari neredeyse birbirinin replikasi. ama malkavian insani eglendiriyor, degisik bir atmosfer yasatiyor. diger insanlarin bu sekilde dusunmesi sam'in argumanini desteklemiyor demekte sacma, ortak bir gorus var sonucta. zevkler ve renkler konusunda da bir yere kadar katilabilirim, zira amac diger klanlarda bulunamayacak diyaloglara erisip iyi vakit gecirmekse malkavian gayette aranilan clan. sirf muhalefet olmak icin manasiz tartismalara girmekte bi ayri manasiz =)

sonucta nedir yani, donup dolasip zevkler ve renkler diyip birakacaksiniz, zira oyle de oldu.[signature][hline]nom de dieu de putain de bordel de merde de saloperie de connard d'enculé de ta mère.
Sosyal ağlarda paylaş

Baya bi gereksiz tartışma olmuş arada, ben kaldığım yerden devam edeyim ve toparlıyayım konuyu.

Olay Brujah dialoglarından daha fazla keyif almak değil aslında, olay Brujah oynamaktan daha fazla keyif almak. Çünkü bu bir rpg ve gerçektende iyi bir rpg. Kendinizi oynattığınız karakter yerine koyabiliyorsunuz hatta kaptırıyorsunuz bazen. İşte oyundan alınan zevk bu "kendini karakterin yerine koyma" da ortaya çıkıyor ve farklılaşıyor. Ben "akil" bir Tremereyle bitirdim oyunu. Sonradan işime yarayacak npcleri satmadım, gereksiz combata girmedim ve arkamı sağlama almaya çalıştım hep. Keza sonunda almıştım. Gerçekten karmançorman bir LosAngeles da yeni vampir olmuş bir neonate gibi oynadım oyunu. Ben mi çok süperim de böyle oldu? Hayır oyun süper, hikaye süper, oyuncular süper (LaCroix misal pekçoklarının gözünden kaçıyor ama tam bir trajedi oyuncusu. Kıl oldum ama bayıldım aynı zamanda). İşte bu yüzden seçilen klanın role playing olarak pek bir katkısı yok oyuna. Daha komik dialoglar daha iyi rp değildir. Ciddi ve "akil" bir karakterle oynamak isteyen bir insan için de oyun malkavianla oynamak kadar eğlenceli olabilir hatta daha eğlenceli olur. İşin özüne dönersek ; StRencher kafana göre takıl abi, combat için en iyi clanlar Tremere ve Brujah, mizah için en iyi clan Malkavian, gizli adamım ben sneak attack yaparım diyosan Nosferatu, Anne Rice tadında vampirlerden hoşlanıyorsan Ventrue vs. vs.
Ama rp açısından denkliği bozan birşey yok. (hani büyük de konuşmayayım, toreador ve gangrel i pek bilmiyorum)[signature][hline]There is a void in my chest where I once had a heart, and from this emptiness springs all the sufferings in the Multiverse . . .
Sosyal ağlarda paylaş

axedice'a katildim. ama toreador ventrue ve tremere diyaloglarinin cook benzer olmasi biraz moral bozucu. yani pek ventrue havasi hissetmedim ben oyunda. oyunun belkide en buyuk zaafi bu olmus, clanlari tek tek detaylandirmamislar. mesela tremere chantry gibi ozel questler veya dedigim gibi daha ozellesmis diyaloglarla cok daha iyi bir rpg yapilabilirdi. cunku bu baldur's gate'de elf-human arasinda olmak gibi birsey degil, clan'in seni sekillendiren bir kurum, ne kadar iyi yansitilirsa okadar iyi olur.[signature][hline]nom de dieu de putain de bordel de merde de saloperie de connard d'enculé de ta mère.

[Bu mesaj Dojorel tarafından 31 Aralık 2004 00:16 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...