Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Samurailer hakkında bir film

ghaldszar

Öne çıkan mesajlar

Valla ben de şimdi onu inceliyordum.
Bu olabilir söylenenler tutuyor aslında.

Bana da Aralık ayında söylediler bir tane filmin reklamı çıkıyor TV de sinemalara gelmiş cappon filmiymiş dediler. Samurailerin yaşamını anlatıyormuş felan dediler. Ben görmedim reklamını felan sadece anlattılar. Cappon filmlerine merakım oldugundan "güzel filme benziyodu seni sarar" dediler ben de bekledim izmirdeki sinemalara gelir nasılsa giderim diye ama geldiği gittigi yok o yuzden bir yerlerden bulayım seyredeyim diye düşndüm.

Bu filmmi bilmiyorum ama bu da seyretmeye değer gözüküyor.

Bu film ne zaman geldi ki İstanbula?
Sosyal ağlarda paylaş

Bu hafta geldi sanırım ama sadece Taksim de gösterime girdi. Bir samurayın hayatını anlatıyor. Daha çok duygusal hayatını.

[spo1=Filmin konusu Spoiler olabilir.]Şimdi adamın karısı ölmüş çocuklarına babasına (ya da annesi :D) bu bakmak zorunda kalıyor. Gece hayatını bırakıp ailesine kıt maaşı ile bakıyor ve evlenmediği için samuraylar arasında alay konusu fln oluyor. İşte bir gün karısını döven bi kocayı haklarken bir usta bunun yeteneğini görüyor. Adamı alıp üst düzey bi görev veriyor. Adam da onurunu kurtarmak için kabul ediyor. Olaylar gelişiyor.[/spo][signature][hline][b]Msn : [email protected]
Sözlükte Bellow
Bellow Nasıl Biri ?
Bartz : Siloun level 26 Assassian Lineage 2 server[b]

Sosyal ağlarda paylaş

@ Bishop

[spo1=Samuraylar hakkında biraz bilgi]Samuraylar aslında çiftçiler. Sadece kendilerini korumak için kılıç kullanıyorlardı. Daha sonra bu kral tarafından kullanıldı gibi bir şey. Kralın verdiği görevlere karşılık sadece pirinç alıyorlardı ve samuraylar doğduklarından itibaren çok katı kurallarla yetiştiriliyorular. Her şeye karşı katı olmalılar, hiç bir şeyden korkmamaları için çok katı şekillerde yetiştiriliyorlardı. Hatta izlediğim bir filmde adamın teki 20 tane öğrenci eğitmişti bunları mezun etmeden önce son bir test daha yaptı. İlk önce herkesi ikişerli olarak en sevdikleri kişilerle eşleştirdi ve sonrada onlara birbirleri ile ölümüne savaşmalarını söyledi. En yakın olan dostlar birbirlerini öldürdüler. Ağlamaklı bir durumdu :) ve ustaları sonunda "En yakın dostunu, sevgilisini öldüren insan öldürmekten asla korkmaz" gibi bir şeyler dedi. Çocuklar taş gibi oldular hiç adamlarda duygu kalmadı acıma vs vs. :D[/spo][signature][hline][b]Msn : [email protected]
Sözlükte Bellow
Bellow Nasıl Biri ?

Sosyal ağlarda paylaş

@ Bishop

Daha önce UO da rp guildi için samuray olcaktım baya bi araştırma yapmıştım onlarıda yazayım.

Buşido : Samuray temel Kuralları :

1. Samuray iki efendiye hizmet etmez.

2. Doğru sözlüdür.

3. Kanını akıtmaktan çekinmez.

İeyak adında bir samuray tarafından düzenlenmiş bu kurallar.

Samuray :

Bir daimyonun (derebeylik) savaşçı. Samuraylar eski dönemde daimyoların yanında savaşçı çiftçilerdi. Bağlılıklarına karşılık, ücretlerini pirinç olarak alırlardı. Ayrıca kendilerine iki kılıç taşıma ayrıcalığı tanınmıştı.

Bu 3 sayfa uzuyor 3 gün araştırma yapmıştım sırf Rp için ama şimdi UO da rp ayaklar altında. Gerçi konu bu değil :D[signature][hline][b]Msn : [email protected]
Sözlükte Bellow
Bellow Nasıl Biri ?

Sosyal ağlarda paylaş

@ GeeM

ordaki başrol adamından hoşlanan bi adam vardı. İşte onla yatmak filan istiyordu çocuk başlarda olmaz fln yaptı ama oldu :D ama sahneler baya güzeldi bi adamın kafasını fln kopartmıştı çocuk hiç umursamadan[signature][hline][b]Msn : [email protected]
Sözlükte Bellow
Bellow Nasıl Biri ?

Sosyal ağlarda paylaş

Twilight Samurai arkadaşlar en iyi yabancı film dalında oscar adayı olmuş bir filimdir arkadaşlar.Eğer Samurai'lar ile iligli başka bir filim arıyorsanız aynı konudaki kitaptaptan uyarlanan "when the last sword is drawn" ı izleyin.Ayrıca Bellow'ın bahsettiği filim sanırım Azumi.Eğer öyleyse ordaki kişilerin samurai'lar ile pek alakası yok.
Onlar tam aksine suikastçi olarak yetiştiriliyordu.Tabi aynı filimden bahsetmiyorsak durumlar ayrı.[signature][hline]"Sword is a weapon. Swordmanship is learning how to kill. No matter what ideals you claim how you call it, that is the only truth" Hiko Seijuro

:hrr:"Öğretmek kendinde başlar.İlk önce kendine öğret sonra başkasına" :hrr:

[Bu mesaj ssj4songoku tarafından 24 Ocak 2005 20:53 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

aynı film azumi suikastçi ler onlar doğru karıştı olaylar :D
edik : azumide zaten o 20 kişi yönetimi düşürecek son kişilerdi.

eet geem in bahsettiği film taboo[signature][hline][b]Msn : [email protected]
Sözlükte Bellow
Bellow Nasıl Biri ?

[Bu mesaj Bellow tarafından 24 Ocak 2005 20:56 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...