Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Galatasaray 2015 - 2016 Sezonu Genel Tartışma - 1

Cons

Öne çıkan mesajlar

KuddusiMavra said:

guncel said:

diyorum ki işte bütün sponsorlukları yaptınız, yeni bir gelir kalemi yok
galatsarayda yeni stad, isim hakkı, kombine, loca bir anda zengin olmuştu, cl den sayenizde 1,5x para geldi ama bir kaç yanlış transferle 2-3 senede eridi gitti.

siz ilk defa rvp, nani maaşları veriyorsunuz kaç senedir,
biz burak ve selçuk a verdik o paraları

neyse muhasebici değilim ama 2 sezon sonra uefa ile ffp toplantısı haberleri düşer

cicim, sen klübünüzün derdine yan.
biz ortada o çok övündüğünüz uefa kupası ve süper kupa bile yokken finansal açıdan oldukça iyi durumdayız. bir de uefa kupası alsak o zaman görün bakın nasıl paraya çeviriyor fenerbahçe yönetimi o kupayı.

Abi sen uefadan gelen parayı çok abartıyorsun sanırım, 3-5 bişey o...
Sosyal ağlarda paylaş

KuddusiMavra said:

guncel said:

diyorum ki işte bütün sponsorlukları yaptınız, yeni bir gelir kalemi yok
galatsarayda yeni stad, isim hakkı, kombine, loca bir anda zengin olmuştu, cl den sayenizde 1,5x para geldi ama bir kaç yanlış transferle 2-3 senede eridi gitti.

siz ilk defa rvp, nani maaşları veriyorsunuz kaç senedir,
biz burak ve selçuk a verdik o paraları

neyse muhasebici değilim ama 2 sezon sonra uefa ile ffp toplantısı haberleri düşer

biz ortada o çok övündüğünüz uefa kupası ve süper kupa bile yokken finansal açıdan oldukça iyi durumdayız. bir de uefa kupası alsak o zaman görün bakın nasıl paraya çeviriyor fenerbahçe yönetimi o kupayı.

Yıllardır Hürriyet gazetesinin gazıyla Galatasaray batıyor, Fenerbahçe Barcelona oluyor haberleri okuduk durduk. Son dönemde gelir gider tabloları açıklanıyor da az çok ortaya çıkıyor her şey. Kadro olarak evet büyük fark var ama ben Fenerin ekonomik anlamda fark attığı bir ortam göremiyorum. En basitinden geçen yıl Diego sizi TFF'ye vermedi mi? Yanlış mı hatırlıyorum ben? Sizin medya sağolsun Diego'ya şerefsiz diye manşet atıp olayın üstünü örttü.

Kombinelere gelince aradaki fark 4 bin yahut 5 bin. Mağazacılık olayı da yılların efsanesi zaten. Bir Fenerium'dur gidiyor. Her sezon 1 milyon forma satacağız diye başlayıp öylece kalıyorsunuz. Yani forma ve ürün satış rakamlarında da dramatik bir fark yok. Bunların hepsi ufak araştırmalarla kanıtlanacak şeyler. Peki olay nedir? Galatasaray son dönemde bariz kötü yönetiliyor ve gelirlerin büyümesi çürümeyi de bir o kadar artırdı. Bizim iş adamları kulübü arpalık olarak görürken sizi Şahenkler, Ülkerler bir şekilde destekliyor. Yoksa Fenerin çok da Avrupai bir mali yapısı yok. Yılların safsatası bu.
Sosyal ağlarda paylaş

Hamza:

"YILDIZ OYUNCU İSTERİM AMA"
Ben yıldız oyuncu istemez miyim!.. Ama benim kendimi başarılı sayabileceğim konu kendi yaratabileceğim, ortaya çıkaracağım yıldız oyunculardır. Şimdi yüksek maliyetle bir yıldız transferi yaptık, şampiyon olduk, herkes memnun oldu ve belirli maliyetin altına girdim. Sonra UEFA geldi dedi ki; 'Seneye Şampiyonlar Ligi'ne gidemezsin...' E ben ne anladım o zaman bu transferden!

açık açık söylemiyorlarda her an patlayabilir. UEFA ne uzatması 3 senedir yatıyorsun diyebilir. BJK de bak biz düzelttik öyle böyle yaptık işler iyi gidiyor diye gitti ha iyi güzel ama al sana 1 sene ceza bu kadarda para cezası dediler. Gazeteler bizim takımlara bir şey olmaz dedikçe olumsuz kararlar geldi durdu.
Sosyal ağlarda paylaş

KuddusiMavra said:

bebeğim, önce siz 4. yıldızı takın, sonra uefa grubunuz geçin, türkiye kupasını alın ondan sonra 1-2 sene ard arda şampiyon olun bir de bunları şikesiz yapın
Sosyal ağlarda paylaş

guncel said:

@KuddusiMavra
şike sorunu olmasaydı yabancı kuralı gelmeyecekti, aysal da saçma sapan transferler yapmak zorunda olmayacaktı
evet ne geldiyse türk futbolunun ahlaksızlığından geldi

birader...
1.gün içerisinde çoktan bitmiş olan bir transferi internet üzerinden sisteme girmeme sorumluluğunu Türk futbolunun ahlaksızlığına nasıl bağlıyorsun?
2.ulaştırılması gereken evrakların imzasız olmasının nedeni nasıl Türk futbolunun ahlaksızlığı olabilir ki?
Sosyal ağlarda paylaş

guncel said:

KuddusiMavra said:

bebeğim, önce siz 4. yıldızı takın, sonra uefa grubunuz geçin, türkiye kupasını alın ondan sonra 1-2 sene ard arda şampiyon olun bir de bunları şikesiz yapın

:D kizdirmayin muhasebeciyi
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

Ne açıklayacağız ki FIFA'ya formlarda? Hangi sorularını nasıl cevaplayacaz?

- Biz 12 milyon euro'ya Bruma aldıydık ya, onu sudan ucuza dışarı kira verdik.
- eee?
- 8 milyona aldığımız Amrabat vardı... 3.5'a sattık.
- hadi bakalım?
- 3.5 milyonluk Hajrovic beleşe kaçtı gitti ehe mehe
- başka başka?
- Dzemaili vardı, geçen sezon aldıydık... Onu da kiraladık bedavaya. Üstelik maaşını da biz ödüyoruz hala. İyi yapmışız di mi?
- Bi de Pandev vardı?
- Ha, onu oynatmadan yolladık. Kupa maçında 2-3 gol attı işte, gol başına 1 milyo euro vermiş olduk ama Türkiye kupası bizde meh meh meh
- Arkadaşım iyi misiniz?
- Ama bak futbolcu sayısını azalttık, Dany ve Yekta'yı yolladık
- Aa, ne kadar bonservis geliri geldi?
- Yok satmadık, sözleşme feshi.
- Hmm, neyse hiç değilse yıllık maaşlarından yırtmışsınızdır
- Yok, onu da sözleşme fesih bedeli olarak ellerine saydık.
- Tamam yeter
- Yok yok, daha transfer başarılarımız var, genç yetenek aldık bedava. Adı Jem, janjanlı isim. 600k € veriyoruz sadece.
- Çok değil mi? Önemli yıldız adayı heralde?
- İngiltere ikinci ligindeki takımı gelecek görmeyip bedava bırakmış, yıllık 200k € falan alıyordu, biz üç katını verdik geldi bize mehehe, çok sinsiyiz
- Gelene para gidene para yani?
- Olmaz mı, takım çok iyi eksiksizmiş de bi o eksik gibi yedek kaleci aldık, yılda 1 milyon euro alacak, 650k € da bonservis verdik. Daha da verirdik de tutturdunuz tasarruf yapın diye.
- Arkadaşım maaşları kısın derken bunu mu dedik biz? Az düzgün adam alın, maaş oranını düzenleyin dedik.
- Onun için de denge formülü yaptık, baktık Sabri diğerlerinden ucuza oynuyor, maaşını iki katından fazlaya çıkarttık. Şimdi de onun yerine transfer yapıyoruz, yedekte kalarak alacak parayı köftehor.
- Peki bu Burak, Selçuk falan? Kıstınız mı ücretleri?
- Onlar 3er 5er almayı sürdürüyor, Hamit dahi sürdürüyor, yılda 4 milyon kendisine 2 milyon da hastane masrafına veriyoruz adamın.
- Arkadaşım sen gelsene bi şöyle arka odaya

Boş kağıt yollayalım daha iyi abi FFP için...

Sonuna kadar okuyamadım
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...