Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Net Hızını Yükseltme;

Lancelion

Öne çıkan mesajlar

Forumun Knight Online bölümünde şöyle birşey çarptı gözüme;

said:
mxzr, 22 Ocak 2005 00:22 tarihinde demiş ki:
evet arkadaslar. simdi chipten okudum ve yaptim download hizim 15kb den 65 kb a cikti :D. oyunuda etkiliyomus ama ben daha denemedim. Simdi sole acikliim dr.tcp programini boyle ayarlioruz ve save ediyoruz. Bili kapatip tekrar baslatiyoruz.

ordaki MTU yuda deistirmek gerekiomus ama xpde onun icin baska bi program yuklemek gerekiomus onunda linkini vericem.
simdi gelelim aciklamasina :D.

nese mantigi cok uzun yazamicam MTU yuda 1.492 yapmamiz gerekiomus oyundaki lagi onlemek icin ama . koyulmuo ordaki bosluga :D. Hic olmadi alin bitane chip dergisi okuyun :D ama tavsiye ederim yaklasik 5 katila download ediorum simdi hemde kablolar kopukken :D

ahanda linkler

DR.TCP

RASPPPOE ADSL protokol diye bisi indirilcekmis burdanda ama bulamadim bu mtu icin xp de gerekiomus. Nese ben bukadarini anlayabildim alin bi chip okuyun :D sayfa 190-194

Böyle birşey mümkünmüdür?Ben beceremedimde,sorun nedir?[signature][hline]www.talonofdragon.tk Frp-Fk Sitesi-Admin
Sosyal ağlarda paylaş

yapin yapin,5 dk durmayin.1 haftadir baglantim rezalet oldu+basvurmadigim network icerikli site kalmadi.en sonunda halletim.Pek ugrasmayin eger anlamadiginiz birseyse(hele hele chip dergisindeki aciklamalari sakin uygulamayin)[signature][hline]Ranger : Bard : Hero (Excalibur)
Sosyal ağlarda paylaş

ctrl+c ctrl+v :)
Ayrıca benim hızlandırdı downloadımı.
Yani 25 den 200 olmadı tabi ama 7 ile indirdigim yer 20 ye cıktı örnek olarak.
win98
adsl 256
Bu arada dial up ta yıllarca o tarz hızlandırıcıların neredeyse
her türünü denemiştim ama hic bir fark getirmemişlerdi.
Detaylı acıklama burada
http://forum.paticik.com/view.php?id=108623

[Bu mesaj Buzkirpisi tarafından 22 Ocak 2005 19:39 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
15 kb dan 60+ kb a hız yükselmez
ama o program hakkında okudugum yazılar neticesinde daha deneme yapmadan şu bilgiye vardım ki oda adsl nin aynı port üzerinden veri alış/veriş işine çözüm buluyor ve cable gibi calıstııryor
yani upload download u kısıtlamıyor böylece 256 adsl baglantısı ile 27kb la cekerken 6-7kb hızla da upload edebiliyorsunuz

pekcok yerde okudum da böyle yazıyordu denemek için zamanım olmadı birkaç güne denerim herhalde[signature][hline]regrubmah retsamdnarG
*
*
Sosyal ağlarda paylaş

ayrıca chip'deki yazıda oyunlardaki ping'in yükselmesinden bahsediyor. bu da alınan gönderilen paketlerle ilgili. bu paketlerin boyutunu düşürdüğünüzde paket alış-verişi daha hızlı olduğundan ping'iniz düşüyor. fakat bu veri kaybının daha çok olmasına sebep oluyor. dolayısıyla downloadlar için hiç iyi değil. download bitene kadar dosyanın başı kaybolabiliyor :=)[signature][hline] xaty / tyxat / yac / kullar / ave quaxe
NelerOgrendik.com
Ben kimim: Yorumlar /-/ Resimler
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...