Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Manahel Thabet. Dünyanın en zeki insanlarından biri.

sostizm

Öne çıkan mesajlar

pontipati said:

bi soru daha, o zaman sağlam finansçılar genelde hedging ile para kazanıyor diyebilir miyiz?

hedging sigortadır sen yurtsonu bütçesi hazırlarken dolar kuru ne olacak yetişecek mi diye düşünmekten kurtarır. Ani oynamalardan korunmayı sağlayan birşey yani kazandırmaktan çok kuramacı bir enstruman diyebiliriz. he spekülasyon için de kullanılıyor pegasusta ters tepti mesela petrol fiyatları artacak diye öngörüde bulunup yüksek petrol fiyatından anlaştılar fiyatlar düşünce patladılar.
Sosyal ağlarda paylaş

Lel petrol fiyatları niye artsın yahu hangi barzo yaptı o tahmini

Bu arada, bu quant işinde ilerleyen adamlar high frequency trading modelleri falan yazıyorlar yani işin içinde yazılım mühendisliği var, bayağı yüksek level applied maths var [stochastic processes vs] yani işi amelelerle kalıplarla ve TOKİyle olan inşaat mühendisleri sanırım buna mühendislik denmesine lel diyecek son grup.
Sosyal ağlarda paylaş

DoGMeaT said:

bana çok PR kafası geldi bu yazdıkların

ne ödülü almış BM'den diye aradım,kendi biografisi dışında hiç bi yerde bilgi bulamadım,kendi biyografisinde de ne ödülü olduğu yazmıyor,sadece ödül aldığını belirtiyor

başkanı oldugu grubun internet sitesine bakar mısınız aga,o kadar zeki insan toplanıp daha iyisini yaptıramamışlar mı ?
http://www.iqsociety.org/win-people/manahel-thabet/

dark matter hakkında yazdıgı çalışmayı aradım,bulamadım,lan devrimsel çalışma yapan bilim insanısın niye yayınlamıyorsun? kendi biyografisine göre "en iyi kullanacak gruba verecekmiş çalışmayı,ve nasa fln kapısında bekliyormuş" lol,bilim insanı değilim ama o iş öyle olmuyor

hayır bide keko fransız moda dergisinden aldıgı ödülü fln yazmış çok bişiymiş gibi

abi kadın para akıtabileceği her saçma organizasyona para akıtıp üye olmuş yahut ödül amış,1e10 katıp abartmış kendini,pr firmasınada ballandırtmış,öyle gerçekten accomplished biri olsaydı duyardık adını,kimse kimseyi çekemediğinden değil yani

direk şu ya

bana da çok balon geldi
Sosyal ağlarda paylaş

elma said:

Eti bizden daha kalite, ve daha fazla koyuyorlar (150-200gr). Bizdeki gibi 50 gr göstermelik et koyup üstüne patates ve sebze basmak yok yani. Protein eksikliğinde görüyoruz milletçe ne durumdayız sdfsdf

Avrupa dönerine en yakın frango zincirleri var, onlar da pek beceremiyo o tadı, üstüne sos koyunca avrupa döneri oluyo sanıyolar.

http://daysindubai.marrai.de/wp-content/uploads/2013/04/2013-04-18-German-D%C3%B6ner-Kebab-2.jpg

ankarada da bu tarz bişey var mı ya

aspava dışında :p
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 yıl sonra ...
  • Yeni Oluştur...