Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İstanbul'un yeraltı tünelleri...

can

Öne çıkan mesajlar

Bizim de geçenlerde Edebiyat dersinde böyle bir konu açılmıştı..
Hoca bilgilidir evet var dedi hatta giriş çıkışları fln saydı zaten yalan söyleyecek bir tip değil o saint-benoit olayı da gerçektir cidden öyle bir çıkış var ....

Yalnız efsaneler.com çok sıkıyo adamlar beşiktaşta yıldız anıtı da füze rampası demişlerdi :)

[Bu mesaj Forseti tarafından 06 June 2003 22:17 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Demek gerçekten var he?
Bir anda kendimi garip hissettim şimdi. Ya evimin altında akrepler böcekler varsa?

said:
Viktor, 06 June 2003 21:59 tarihinde demiş ki:
Maceradan sonra haber verın de amcama ıletem Amcam Anıtlar Muzuler Genel Muduru
daha once pek cok kez gırıp cıktı bu tunellere hatta eskı bızans sarayınıda buldu google da Alpay Pasinli diye aratırsanız sarayın resımlerını felan bulabılırsınız
tuneller bos bır sey yok akreplerden farelerden ve zehırlı gazlardan baska
hatta sunu da anlatıyım ayasofyanın altında bu tunellerın goturdugu bır mahzende ıngılız top mermılerı ve sılahları bulunmustu 1. dunya savasından kalan yanı tunellerı ıngılızler zaten bulup yagmalamıs[hline]Just as somethings can be right and useless
Cant something be wrong and... Priceless?
--------------------------------------
Armaden Dewild Lead HC
armedendewild.frp-tr.net
www.Frp-tr.net yi ziyaret ettinizmi? Etmediyseniz kılıcım pesinizde olucaktır
Sosyal ağlarda paylaş

said:
_-Sturm-_, 07 June 2003 00:05 tarihinde demiş ki:
Dayıma sordum biraz önce (kendisinin bayağa tarih bilgisi vardır) "evet var" dedi.. Bizans o tünelleri, savaş sırasında şehre yemek taşıyabilmek için yapmış...[hline]"...Geriye kalan her şey gitmişti: İdealleri, umutları, hayalleri. Sövalyelik çöküyordu. Kurallar kusurluydu. Yaşamındaki her şey manasızdı.Ve tutunabildiği tek o kaldığı için Düstur'a göre ölecekti..."

tahmin ettiğim gibi bizanslılar ..[hline]things you own end up owning you
(tyler durden)
Sosyal ağlarda paylaş

Geçenlerde tv'de de haberciler kayıkla atlamışlardı tünellere. Bence kanalizasyon felan değil onlar çünkü çok genişler.. Kanalizasyon olarak kullanılsaydı oralar istanbul'un alt yapı sorunu kalmazdı. Ama yazık sonuçta tarihi eser[hline]"Gözlerim zamanı akıp giderken izler, bütün canlı varlıkların ölümünü görür. Benim gözlerimde, insan teni çürür solar, ilkbahar ağaçları yapraklarını döker, kayalar ufalanıp toz olur. Sadece uzun ömürlü elfler arasındaki genç kimseler bana normal görünür, yine de onları renk verişlerini kaybetmek üzere olan çiçekler olarak görürüm. Ama sen... "
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Kenderleme, 06 June 2003 20:46 tarihinde demiş ki:
istanbul lisesinde var o tünel geyikleri.. doğru onlar kolpa diil..
yannız öle esrarengiz girişleri olan fantastik yerler olmadığını biliyorum ben.. ama tabi kapalı oralar..

galiba okulun sitesindeki anılarda okumuştum
baya bir eskiden erkekler tuvaletinin altından sanırım eminönüne çıkan bir tünel varmış yatılılar gece kaçıp içmeye giderlermiş okul yönetimi milletin sarhoş gezdiğini farkedince kapattırmış tünelin girişini
kocaman kasalar da (malum duyun-u umumiye binası) şu anda depo olarak kullanılmakta.
bir de eski kilise var okulun altında kızların cimnastik salonuna inen merdivenlerin yanındaki kapılardan gidilebilinen.

[Bu mesaj Cassie tarafından 07 June 2003 15:38 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

İEL'de okuyorsun herhalde.
O kilise dediğin en kata inilen ve cimnastik salonuna açılan merdivenin altından mı giriliyor? Peki neden kilise? Duyun-u Umumiye'de çalışanlar mı gidiyor oraya? Depolarda ne var?
(Bir de yukarda Divan-ı Hümayun yazmıştım galiba, ahah yanlış yazmışım.)
Sosyal ağlarda paylaş

merdivenin iki tarafında kapılar vardır biraz arkada kalan onların birinden gidilmekte. şu anda kullanılmıyor tabi ki de. herhalde duyun-u umumiye binası iken yabancılar kullanmaktaydı kiliseyi.
depoların içinde lsg hazırlık kurslarının testleri, temizlik malzemeleri, kırtasiye araç gereçleri vs.. var klasik okul deposu işte
Sosyal ağlarda paylaş

Bikaç yıl önce bi dergide bu tünellerin fotoğrafını gördüm. Içerde tahta bank lar vardı, demekki birileri dolaşmış, sağdan soldan bank hacılamış buralara getirmiş. Muthemelen evsizler geceyi geçirmek için yapmıştır demiştim. Yani maceraya atılacak insanların dikkatine. Tinerci mevzusunu ciddiye almak gerekir hehe.[hline]Any man is capable of driving a blade into another man's chest. Anyone who thinks otherwise is a fool and won't live long. Killing is not a bad thing in and of itself; it is the intent behind the action that counts.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...